Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Özgürlük filmleri Nilüfer'de

02.10.2013 11:46
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi, yaz aylarına "sokaklara özgürlük" temasıyla düzenlediği etkinliklerin ardından Özgürlük Filmleri'ni de Konak Kültürevi'nde sinema tutkunlarının beğenisine sunacak.

Kültür ve sanat etkinlikleriyle Nilüferliler'in özgür ve sanatla iç içe bir yaşam sürmesini hedefleyen Nilüfer Belediyesi, Özgürlük Filmleri Haftası düzenleyerek özgürlük mücadelesini konu alan filmleri Konak Kültürevi Serdar Şafak Sahnesi'nde sinemaseverlerle buluşturacak. Çeşitli ülkelerde yaşanmış özgürlük mücadelesinin beyaz perdeye en gerçekçi haliyle yansıtılan filmlerden oluşan film haftasında, Yönetmen Ken Loach'ın 1920'li yıllarda İrlandalıların İngilizlere karşı özgürlük savaşını konu alan "Özgürlük Rüzgarı", 1988'de Şili'de Diktatör Augusto Pinochet'le muhaliflerin referandum çekişmesi ve diktatöre karşı düzenlenen reklam kampanyasını konu alan "Gael Garcia Bernal ve Antonia Zegers'in başrolünü oynadığı "NO", 1973 yılında dünyanın en kanlı darbelerinden biri olan, binlerce kişinin öldüğü ve eskisinden daha büyük sefalete sürüklendiği Şili'de iki küçük çocuğun gözünden beyaz perdeye aktarılan Machuca gösterime sunulacak. Ayrıca özgürlük mücadelesiyle adını dünya tarihine yazdıran Nelson Mandela'nın 20 yıl boyunca gardiyanlığını yapan James Gregory'nin, Mandela'dan etkilenmesini ve siyahi liderin kendisine insancıl ve sıcak yaklaşımını anlatan Özgürlüğün Rengi filmi Serdar Şafak Sahnesi'nde gösterilecek.

Özgürlük Rüzgarı, NO, Machuca ve Özgürlüğün Rengi filmleri 4 Ekim - 10 Ekim tarihleri arasında 12.00 - 15.00 - 18.00 - 20.30 seanslarında sinema severleri ağırlayacak. Biletler tam 5, indirimli 3 TL olarak Konak Kültürevi'nden alınabilecek.

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016