Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de Karagöz Tasvir Yapım Atölyesi açılıyor

22.02.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Geleneksel sanatları yaşatmak konusundaki sosyal sorumluluklarını yerine getirmek için kaat-ı sanatı ile geleneksel mücevherat yapımı ve sedef gibi alanlarda sanat atölyeleri açan Nilüfer Belediyesi, şimdi de Karagöz Tasvir Yapım Atölyesi açıyor.

Nilüfer Belediyesi ve UNİMA (Milletlerarası Kukla ve Gölge Oyunu Birliği) Bursa Şubesi işbirliğiyle organize edilen atölyede UNİMA Bursa Şubesi Başkanı Şinasi Çelikkol tarafından katılımcılara geleneksel gölge oyunu ve tasvir yapımı öğretilecek. 15 yaş üzeri isteyen herkesin başvuru yapabileceği atölye Konak Kültürevi’nde gerçekleştirilecek. 

Genç kuşaklara gölge oyununu tanıtmak amacıyla atölye çalışmalarının yanı sıra ücretsiz gösteriler de düzenleyen Nilüfer Belediyesi, Konak Kültürevi’nde yapılan gösterilerde öncelikle merkeze uzak olan eski beldelerdeki öğrencileri geleneksel gölge oyunu ile buluşturuyor. 

Nilüfer Belediyesi-UNİMA işbirliğinin bir parçası olarak UNİMA Bursa Şubesi Başkanı Şinasi Çelikkol tarafından yapılan gösterilere ilk olarak Hasanağa ve Akçalar’dan gelen öğrenciler konuk oldu. İzleyenlere keyifli dakikalar yaşatan gösteri yaklaşık 2 bin öğrenciye ücretsiz ulaşacak.

Hedeflerinin Hacivat-Karagöz gösteri sanatını genç kuşaklara aktarmak olduğunu ifade eden Şinasi Çelikkol, “Nilüfer Belediyesi çok önemli bir kültürel organizasyona imza atıyor. Gelecek nesillere bu kültürü aktarmada bu tür etkinlikler çok faydalı. Gösterilere çocukların ilgisi çok büyük,” diyor. Çelikkol, yakında açılacak olan Karagöz Tasvir Atölyesi'ne kayıt olmak isteyenlerin Konak Kültürevi’ne başvuru yapabileceklerini sözlerine ekliyor.

  • Nilüfer’de Karagöz Tasvir Yapım Atölyesi açılıyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016