Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri deneyimlerini paylaştı

13.03.2015 14:11
Google+ ile paylaş
8. Eğitimde Edebiyat Semineri’ne katılan Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri, 2013 yılında gerçekleştirdiği “Liselerle Yakın Okuma Atölyesi” deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

Yaklaşık 80 bin kitaplık koleksiyonuyla bir edebiyat hazinesi barındıran Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri, kitap paylaşımı, internet erişimi, süreli yayınları ve ödünç kitap alışverişi gibi yaygın kütüphane hizmetleri vermenin  yanı sıra ‘yaşayan bir yer’ sloganına uygun olarak gerçekleştirdiği faaliyetlerle de dikkat çekiyor.

Günışığı Kitaplığı’nın düzenlediği 8. Eğitimde Edebiyat Semineri’ne Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri de katıldı.  

Nitelikli, çağdaş çocuk ve gençlik kitaplarının seçimi ve okuma kültürünün gelişmesi için eğitimde doğru ve etkin kullanımı amacıyla; her branştan eğitimci ve kütüphanecilerin katılımıyla gerçekleştirilen Günışığı Kitaplığı Eğitimde Edebiyat Seminerleri’nde katılımcılara edebiyat, felsefe ve sanat konularında kuramsal altyapı kazandırıyor. Seminerde sunulan yaratıcı okuma uygulamaları pratik ve etkili yeni yöntemleri örnekliyor, eğitimcilere yeni yollar öneriyor.

Uygulama örneklerinde bu yıl ilk kez kütüphanelerin sunumlarına yer verildi. Bu kapsamda Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri’nin, 2013 Yılı Yazarı Sabahattin Ali etkinlikleri kapsamında gerçekleştirdiği “Liselerle Yakın Okuma Atölyesi” deneyimlerini, kütüphane koordinatörü Zeynep Terzioğlu katılımcılarla paylaştı. Seminerde soruları da yanıtlayan Terzioğlu, farklı kütüphane çalışmaları ile de seminer konuklarını bilgilendirdi. 

  • Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri deneyimlerini paylaştı
  • Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri deneyimlerini paylaştı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016