Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Aşkın dansı Nilüfer’de

02.05.2015 22:07
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenen Nilüfer Tango Festivali, yerli ve yabancı çok sayıda dansçının katılımıyla karnaval havası yaşattı.

Aşkın, melankolinin ve tutkunun dansı tango, Nilüfer Belediyesi’nin organizasyonuyla Nilüfer’de yeniden hayat buldu. Kültür ve sanatın kenti Nilüfer’de bu yıl altıncısı düzenlenen Nilüfer Tango Festivali, yerli ve yabancı sanatçıların katılımıyla karnaval havasında gerçekleşti.

 

Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ve tangonun doğduğu Arjantin’den katılan dansçıların gösterileri Fethiye Kültür Merkezi’nde tango tutkunlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Sanatseverlerin gözünü bir an olsun sahneden alamadığı gecede, aşkın ve müziğin ritmi dansçıların bedenine yansıdı.

 

Eğitmenler Nadia Cronidu & Nany Peralta, İris Başak Doğdu & Utku Küley, Cecilia Garcia & Serkan Gökçesu, Nadide Ece Somer - Murat Elmadağlı, Nilay Acar -Ahmet Gezen çiftlerinin yanı sıra geceye konuk olarak katılan dansçılar Berrak Tüzüner - Emre Tüzüner, Öykü Özatay - Egemen Özatay ve Pınar Ulus - Onurhan Ateşli çiftleri sahne performanslarıyla katılımcılardan büyük alkış topladı.

 

Tango Festivali’ne katılan Nilüfer Belediyesi Başkanvekili Pınar Göz yaklaşık iki saat süren dans gösterilerinin sonunda tüm sanatçıları kutlayarak Dans Atölyesi Eğitmenleri Ali Sorucu ve Eray Asarlı’ya çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

 

Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen Tango Festivali kapsamında eğitmenler Nilüfer Altınşehir Gençlik Merkezi’nde 1-3 Mayıs tarihleri arasında ücretsiz dans eğitimi veriyor.

  • Aşkın dansı Nilüfer’de
  • Aşkın dansı Nilüfer’de
  • Aşkın dansı Nilüfer’de
  • Aşkın dansı Nilüfer’de
  • Aşkın dansı Nilüfer’de
  • Aşkın dansı Nilüfer’de

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016