Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”nun sahneleyeceği oyunlar belirlendi

06.07.2015 13:07
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”nun yeni sezonda sahneleyeceği oyunlar danışma kurulu tarafından belirlendi. Yeni sezonun repertuvarı için 42 proje arasından yetişkinler ve çocuklar için toplam 4 oyun önerildi.

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” yeni sezonda da ilgi görecek oyunlarla tiyatro izleyicisinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

 

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”nun yeni sezonda sahneleneceği oyunlar uzun ve titiz çalışmalar sonucunda belirlendi. Çağrı üzerine Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”ya yapılan 42 proje arasından danışma kurulu, sahnelenecek oyunları belirledi.

 

Nilüfer Belediyesi “Tiyatro” Danışma Kurulu, başvuruda bulunan 42 projeyi isim gözetmeksizin, nitelik ve kentin yapısına uygunluğu açısından 1-3 Temmuz tarihleri arasında değerlendirdi.

 

Ali Düşenkalkar, Altuğ Görgü, Bora Özkula, Cem Uslu, Ebru Kara ve Nilüfer Belediyesi Sanat Danışmanı Emre Feza Soysal’ın yer aldığı seçici kurul değerlendirme sonucunda 2015-2016 tiyatro sezonu repertuvarı için yetişkin kategorisinde Beliz Güçbilmez’in yazdığı Hakan Altun’un yöneteceği “Çöl Oyunu” ile Yeton Neziray’ın yazdığı Blerta Neziray’ın yöneteceği “Aşk Zamanı Savaş” adlı oyunları Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”ya önerdi.

 

Kurul, çocuk oyunu kategorisinde de Ahmet Önel’in Nikolai Gogol’un aynı adlı eserinden uyarladığı, Haluk Yüce’nin yöneteceği “Burun” ile Çağrı Yılmaz ve Senem Cevher’in yazdığı ve yönetmenliğini de yapacakları “Grimm Kardeşler” adlı oyunlar da seçici kurul tarafından önerilen projeler oldu.

 

Ayrıca Nilüfer Belediyesi’nin 2015 Yılın Yazarı Aziz Nesin etkinlikleri kapsamında da Aziz Nesin’in “Beş Kısa Oyun” adlı eserini Bursa’daki fuayelerde, beldelerde sahnelenmesi de önerildi.

 

Oyunları repertuvara alınan yönetmenler 8-12 Temmuz tarihlerinde atölye çalışması ile çalışmak istedikleri oyuncuları belirleyecekler.

 

Nilüfer Belediyesi Tiyatro’dan yapılan açıklamada başvuruda bulunan tüm proje sahiplerine de ilgileri ve emekleri için teşekkür edildi.

  • Nilüfer Belediyesi “Tiyatro”nun sahneleyeceği oyunlar belirlendi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016