Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Edebiyat buluşmaları Nedim Gürsel ile başlıyor

15.10.2015 15:00
Google+ ile paylaş
Edebiyat dünyasının önemli isimlerini okurlarıyla buluşturan Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, yeni sezonu usta yazar Nedim Gürsel ile açıyor.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, yeni sezonda da edebiyat dünyasının önemli isimlerini okurlarıyla buluşturacak. Edebi Kazılar, Şairin Şiir Evreni, Çocuklara Kitap Söyleşileri, Yılın Yazarı ve Nilüfer’de Kadın Hayata Yakın etkinlikleriyle, edebiyat dolu bir sezona hazırlanan Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü, yeni sezonu Nedim Gürsel ile açacak.

 

‘Edebi Kazılar’ etkinlikleri kapsamında okurlarını edebiyat yolculuğuna çıkaracak olan Nedim Gürsel, okurlarının merak edilen sorularını yanıtlayarak, deneyimlerini paylaşacak. Yazar ve eleştirmen Feridun Andaç’ın moderatörlüğünü üstlendiği etkinlik, 20 Ekim Salı günü saat 19.00’da Nâzım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleştirilecek.

 

Usta isimler ağırlanacak

Murat Belge, Zülfü Livaneli, Can Dündar, Ahmet Büke, Gaye Boralıoğlu, Süreyya Berfe gibi edebiyatın değerli isimlerini okurlarıyla buluşacağı etkinliklerin yanı sıra, sempozyumlar da düzenlenecek.

 

‘2015 Yılın Yazarı: Aziz Nesin’ etkinlikleri kapsamında, Aziz Nesin'in yakın dostu, yazar ve çevirmen Yüksel Pazarkaya’nın Ekim ayında gençlerle buluşacağı söyleşide, Aziz Nesin’in hayatı ele alınacak.

 

Kırsal bölgelerdeki kadınların edebiyatla iç içe olmalarını sağlayan 'Nilüfer'de Kadın Hayata Yakın’ buluşmaları da, Nesin Vakfı Yöneticisi Süleyman Cihangiroğlu'nu ağırlayacak. 1993'te Sivas'ta katledilen şair Metin Altıok'un kızı, iletişimci ve CHP Milletvekili Zeynep Altıok Akatlı da, Sivas'ı ve sonrasını konuşmak üzere Nilüfer'e gelecek.


Toplumsal duyarlılığını mizahla birleştiren usta yazar Aziz Nesin’in, dil tutumunun, mücadelesinin, şairliğinin ve eserlerinin ele alınacağı ‘Çalışkan Bir Kalp: Aziz Nesin Sempozyumu’ 2015 Yılın Yazarı Aziz Nesin etkinliklerinin sonuncusu olacak.

  • Edebiyat buluşmaları Nedim Gürsel ile başlıyor
  • Edebiyat buluşmaları Nedim Gürsel ile başlıyor
  • Edebiyat buluşmaları Nedim Gürsel ile başlıyor
  • Edebiyat buluşmaları Nedim Gürsel ile başlıyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016