Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

‘Tenorca Türküler’ Nilüfer’de yankılandı

21.01.2016 14:22
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği konserde sahne alan ünlü tenor Hakan Aysev, yorumuyla dikkatleri üzerine çeken Cumali Özkaya ile birlikte izleyenlere ‘Tenorca Türküler’ ziyafeti verdi.

Sanatın bir çok alanında zirveye çıkmış isimleri sanatseverlerle buluşturan Nilüfer Belediyesi bu defa ünlü tenor Hakan Aysev  ile Cumali Özkaya’yı muhteşem bir konserle Nilüfer’e getirdi. 

Dünyaca ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti'nin öğrencisi olan ve benzerliği nedeniyle de 'Türk Pavarotti' olarak anılan Hakan Aysev,  aldığı dereceleriyle müzik otoritelerinin konuştuğu isim olan Cumali Özkaya ile birlikte sanatseverlerin karşısına çıktı.

Aysev ve Özkaya’nın ‘Tenorca Türküler’ isimli konserine ev sahipliği yapan Nazım Hikmet Kültürevi, ikilinin hayranlarının izdihamına uğradı.  

Operanın dev ismi Aysev ve 3,5 oktavlık sesi ile Anadolu’nun sesi olarak anılan Özkaya yaptıkları düet ve solo performanslarıyla konukları mest etti.

İkilinin söylediği eserlere izleyenler de eşlik etti. Çökertme (Bitez Yalısı) isimli parça söylenirken Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Kılıç, bir izleyici ile birlikte parçaya oynayarak eşlik etti.

Renkli ve keyifli anların yaşandığı gecede, televizyon programcısı Hasan Basri de Hakan Aysev’in daveti üzerine sahneye çıkarak şiir okudu.

Gecenin sonunda Nilüfer Belediyesi Meclis üyesi Ahmet Kılıç, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına sanatçılara çiçek vererek sanatçılara teşekkür etti.

 

  • ‘Tenorca Türküler’ Nilüfer’de yankılandı
  • ‘Tenorca Türküler’ Nilüfer’de yankılandı
  • ‘Tenorca Türküler’ Nilüfer’de yankılandı
  • ‘Tenorca Türküler’ Nilüfer’de yankılandı
  • ‘Tenorca Türküler’ Nilüfer’de yankılandı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016