Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Aytül Akal’dan çocuklara masallar

23.02.2016 16:54
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘Çocuklara Kitap Söyleşileri’ne konuk olan Aytül Akal, küçük okurlara kitaplarından masallar anlattı.

Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürlüğü’nün çocukların okudukları yazarların farklı yönlerini keşfetme ve kitap okumayı alışkanlık haline getirmek amacıyla düzenlediği ‘Çocuklara Kitap Söyleşileri’ne ilgi her geçen gün artıyor. Etkinlik kapsamında, kitapları bir çok dile çevrilen şiir, öykü ve masal yazarı Aytül Akal, çocuk okurlarıyla bir araya geldi.

İki oturumdan oluşan söyleşide ilk olarak Nazım Hikmet Kültürevi’nde farklı okullardan gelen ortaokul öğrencileriyle buluşan Akal, Fantastik Galaksi Serisi’ndeki kitaplarını ve  yazarlık serüvenini anlattı.

 

Aytül Akal, söyleşinin ikinci oturumunda da Misi Çocuk Kütüphanesi’nde anaokulu öğrencileriyle bir araya geldi ve çok sevilen ama unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyunları hatırlatmak amacıyla yazdığı ‘Ne Oynayalım?’ adlı kitabını anlattı.

 

Miniklerin mutluluklarının yüzünden okunduğu etkinliğin sonunda Akal, Nilüfer Belediyesi’nin çocuklara armağan ettiği kitaplarını imzaladı.

  • Aytül Akal’dan çocuklara masallar
  • Aytül Akal’dan çocuklara masallar
  • Aytül Akal’dan çocuklara masallar

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016