Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

'Bursa Kayapa Çöp Depolama ve Yakma Tesisi’ne Hayır Platformu' oluşturuldu

25.03.2016 16:41
Google+ ile paylaş
Kayapa’da katı atık yakma ve bertaraf tesisi kurulmasına karşı çıkan çevreciler 'Bursa Kayapa Çöp Depolama ve Yakma Tesisi’ne Hayır Platformu’nu oluşturdu. Platformda yer alan çevreciler, tesise karşı mücadeleyi sürdürme kararı aldı.

Bursa’yı ve bölge halkının yaşamını tehdit edecek olan Kayapa Katı Atık Yakma ve Bertaraf Tesisi'ne karşı çıkan çevreciler bu konudaki mücadelelerini oluşturdukları platform aracılığıyla sürdürecek. Nilüfer Kent Konseyi’nin çağrısıyla, Kırsal Alan Çalışma Grubu Başkanı Emre Karagöz'ün moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya muhtarlar, sivil toplum kuruluşları, akademik odalardan temsilciler  ve çok sayıda mahalleli katıldı. Bursa Akademik Odalar Birliği Yerleşkesi'nde düzenlenen toplantıda katılımcılar platform ismi ile ilgili görüşlerini bildirdiler. Kayapa Kadın Derneği Başkanı Hüsniye Akçe, 'Çocuklarımızın geleceğini yaktırmayacağız, bunun için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız, Kayapa'da yakma tesisi istemiyoruz' diyerek mücadeleye devam edeceklerini söyledi.

 

Kayapa Katı Atık Yakma ve Bertaraf Tesisi'ne karşı görüşlerin dile getirildiği toplantının sonunda katılımcıların ortak kararıyla Bursa Kayapa Çöp Depolama ve Yakma Tesisi’ne Hayır Platformu’ oluşturuldu.

 

Platformda Bursa Barosu, Kayapa Muhtarı, Kayapa Kadın Derneği, Nilüfer Kent Konseyi, Muhtarlar Derneği, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası,  Peyzaj Mimarları Odası, Nilüfer Halkevleri, EKODER ve BUSYİD temsilcileri yer aldı.

 

Katı atık tesisine karşı mücadeleyi sürdürme kararı alan platform üyeleri toplantılarına devam edecek. 

  • 'Bursa Kayapa Çöp Depolama ve Yakma Tesisi’ne Hayır Platformu'  oluşturuldu
  • 'Bursa Kayapa Çöp Depolama ve Yakma Tesisi’ne Hayır Platformu'  oluşturuldu
  • 'Bursa Kayapa Çöp Depolama ve Yakma Tesisi’ne Hayır Platformu'  oluşturuldu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016