Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Annelerle çocuklar Nilüfer Kütüphane de

22.06.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kütüphane tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Bu yaz biz annemle kütüphanedeyiz” etkinliği 200’ü aşkın katılımla başladı. Anneleriyle birlikte kütüphaneye gelen 4-5 yaş aralığındaki Nilüferli minikler, kitap okumayla keyifli zaman geçirdi.

Nilüfer Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Nilüfer Kütüphane, sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekledi. Demirci, Aladdinbey, Ürünlü ve Üçevler mahallelerindeki 4 ve 5 yaşındaki çocuklarla annelerini Üçevler Kütüphanesi’nde ağırlamaya başlayan Nilüfer Kütüphane, çocukların kitapla tanışması ve annelerin de bu tanışıklığı alışkanlığa çevirme konusunda yönlendirilmesini kapsayan bir etkinlik gerçekleştiriyor. Çocuklarla kitapların okunduğu, boyamaların yapıldığı, labirentlerin çözüldüğü, annelerle söyleşilerin yapıldığı etkinlik, dört haftada tamamlanacak. 8 grubun dört hafta boyunca haftanın aynı gününde konuk olduğu projenin çocuklarda kütüphane alışkanlığı oluşturması hedefleniyor. 

Halk sağlığı merkezleri ve muhtarlıklarla çalışılarak katılımcı listelerinin oluşturulduğunu kaydeden Nilüfer Kütüphane Sorumlusu Zeynep Terzioğlu, “Bu etkinlikle kütüphanenin gelecek ziyaretçileriyle tanışma imkanı bulacağız. Etkinlik süresince ilgilerini çekecek hikaye okuyoruz. Daha sonra boyama ve zeka oyunları oynayarak çocukların hem kitap alışkanlığı kazanmasına hem de zihinsel gelişimine katkı sağlayacağız. Bu sırada annelerle de çocukları kitaba yaklaştıracak davranışlar hakkında söyleşi yapıyoruz. Böylece hem çocuklar yaz aylarında gelişimleri için faydalı olacak bilgilere sahip olurken hem de küçük yaşlarda kütüphane ve kitapla tanışma imkanı bulacak” dedi. 

Nilüfer Belediyesi ve Nilüfer Kütüphane’ye etkinlikten dolayı teşekkür eden anneler de yaz aylarını çocukları için faydalı şekilde değerlendirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.
  • Annelerle çocuklar Nilüfer Kütüphane de
  • Annelerle çocuklar Nilüfer Kütüphane de
  • Annelerle çocuklar Nilüfer Kütüphane de

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016