Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Belediyesi Kaat'ı Atölyesi eserleri görücüye çıktı

17.06.2017 11:55
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Kaat-ı Sanat Atölyesi kursiyerleri, çalışmalarını Konak Kültürevi’nde düzenledikleri yıl sonu sergisiyle izlenime sundu. Eserler büyük ilgi gördü.

Her hafta farklı bir sergiyi Bursalılarla buluşturan Konak Kültürevi, bu kez geleneksel Türk süsleme sanatı olan “Kaat-ı” sergisine ev sahipliği yapıyor. Nilüfer Belediyesi Kaat-ı Sanat Atölyesi’nde, Dilek Erim Aydemir’den eğitim alan 7 kursiyer, açtıkları sergiyle birbirinden değerli eserlerini sanatseverlerle buluşturdu. Türk süsleme sanatında önemli bir yere sahip olan “Kaat-ı Sanatı”nın en güzel örneklerinin yer aldığı serginin açılışını Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Fırat Emiroğlu yaptı. “Kaat-ı Sanatı”nın çok özel bir sanat olduğunu belirten Emiroğlu, “Bu kadar zor bir sanat dalında çok değerli kursiyerlerimizi bu sanata kazandırdığı için eğitmenimiz Dilek Erim Aydemir’e teşekkür ediyorum. Nilüfer’e, Bursa’ya ve ülkemize çok önemli değerler kazandırdı. Sanat anlamında çiçeklerin açması bizler için gurur kaynağıdır” dedi.

 

EĞİTMEN DİLEK ERİM AYDEMİR’E DEVLET SANATÇISI UNVANI

 

Atölye eğitmeni Dilek Erim Aydemir de kursiyerlerle gurur duyduğunu söyledi ve sergi öncesi aldığı güzel bir haberi de konuklarla paylaştı. Dilek Erim Aydemir, “Bu sanat çok dikkatli ve titiz bir çalışma gerektiriyor. Unutulan bir sanattı aslında. Geçmişte bu sanat dalını gün yüzüne çıkarmak için çalışmalar yapmıştım. Nilüfer Belediyesi’nin desteği ile sanat dalımızı gün yüzüne çıkardık. Bugün Kültür Bakanlığı’ndan telefonla arandım ve devlet sanatçılığı unvanının verildiğinin haberini aldım. Bu haber beni çok mutlu etti” dedi.


Sergide, Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Fırat Emiroğlu, atölye eğitmeni Dilek Erim Aydemir ile birlikte kursiyerlere katılım sertifikalarını da verdi. 110 özel eserin yer aldığı sergi, 23 Haziran’a kadar Konak Kültürevi’nde izlenime açık kalacak.

  • Nilüfer Belediyesi Kaat'ı Atölyesi eserleri görücüye çıktı
  • Nilüfer Belediyesi Kaat'ı Atölyesi eserleri görücüye çıktı
  • Nilüfer Belediyesi Kaat'ı Atölyesi eserleri görücüye çıktı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016