Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Kültür Elçisi Yorgos Kotzaeridis’in gözünden Görükle

19.02.2018 13:45
Google+ ile paylaş
Türk-Yunan Kültür Elçisi Yorgos Kotzaeridis 30 yıllık Görükle ziyaretlerindeki fotoğraf ve gözlemlerini bir kitapta topladı. Geleceğe ışık tutacak olan kitap, Görükle’de halkla buluştu.

Türk-Yunan Kültür Elçisi Yorgos Kotzaeridis, Görükle Kadın Derneği’nde düzenlenen ‘Benim Güzel Görüklem’ adlı söyleşide dostlarıyla bir araya geldi. Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen söyleşiye Kotzaeridis ile birlikte Yunanistan’dan gelen heyet, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri, Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala ve Görükle halkı katıldı.


30 yıldır Görükle’yi ziyaret ettiğini söyleyen Yorgos Kotzaeridis, “Küçükken büyüklerimin Görükle özlemini hep duyardım. 1980 yılında ilk olarak Görükle’ye geldim. İlk gelişimde tepki görebileceğimi düşünerek korktum. Buradaki insanlar beni çok iyi karşıladı. Çok güzel dostluklar kurdum. Daha sonra sık sık geldim. Atalarım benden toprak, su götürmemi istediler buradan. İsteklerini yaptım ve bol bol fotoğraf çektim. Bu çalışmayı yaparak iki ülkedeki dostlarıma gözlemlerimi aktarmak istedim” dedi.


Veria ve Serez Belediyeleri ile Nilüfer Belediyesi arasında ortak çalışmalar yapılmasını istediğini belirten Kotzaeridis, “Birkaç yıl önce burada Türk-Yunan Dostluk etkinliği yaptık. Ancak bazı siyasi ve ekonomik sebepler yüzünden orada yapamadık. Yeniden harekete geçtik. Yunanistan’da da aynı etkinliği yapacağız. Desteklerinden dolayı Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’e teşekkür ediyorum” diye kaydetti.


Söyleşi sonunda Kotzaeridis getirdiği hediyeleri dostlarına verdi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey adına Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Fırat Emiroğlu da Kotzaeridis’e kendi resminin olduğu tabloyu hediye etti. Meclis Üyesi Fırat Emiroğlu ile Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala, Kotzaeridis’e iki ülke arasındaki dostluğun pekişmesi için  yaptığı katkılardan dolayı teşekkür etti. Yorgos Kotzaeridis söyleşi sonunda ‘Benim Güzel Görüklem’ adlı kitabını imzaladı. 

  • Kültür Elçisi Yorgos Kotzaeridis’in gözünden Görükle
  • Kültür Elçisi Yorgos Kotzaeridis’in gözünden Görükle
  • Kültür Elçisi Yorgos Kotzaeridis’in gözünden Görükle
  • Kültür Elçisi Yorgos Kotzaeridis’in gözünden Görükle

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016