Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Kutlu: Kitaplar kaplumbağalara benzer ikisi de uzun yaşar

20.03.2018 13:57
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “Çocuklara Kitap Söyleşileri” etkinliğine katılan yazar Ayla Kutlu, “Kitapları, kaplumbağalara benzetirim. İkisi de zararsızdır ve çok uzun yaşar” dedi.

Nilüfer Belediyesi, “Çocuklara Kitap Söyleşileri” etkinliğinde öğrenciler, yazar Ayla Kutlu ile bir araya geldi. Nâzım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenen etkinliğe 7 okuldan toplam 350 öğrenci katıldı. Etkinlikte, yazarlık serüvenini öğrencilerle paylaşan Ayla Kutlu, “Bir kitapçıda çalışırken yanıma bir ressam geldi. Beni çocuk kitabı yazmak için teşvik etti. Ben de o günden sonra, oğluma anlattığım masalları yazmaya başladım. Çocuklarla hep övünüyorum. İnanıyorum ki buradan da politikacılar, belediye başkanları çıkacak” dedi. Kutlu, “Aklımda hep çocuklar için yazmak ve onları sevindirebilmek vardı” diyerek, çocuk kitapları yazma nedenini anlattı.

 

Kitapları kaplumbağalara benzettiğini ifade eden Kutlu şöyle devam etti: “Ben, kitapları kaplumbağalara benzetirim. Kitabın, kaplumbağa gibi kalın bir kabı var. Kap ne işe yarar? Onu korumaya. Kaplumbağa çok uzun yaşar, kitaplar da öyledir. Nesilden nesle aktarılır. Kaplumbağa, doğada kimseye zararı olmayan bir hayvandır. Kitapların da bugüne kadar hiçbir zararı görülmemiştir.” Merak edilen soruları da yanıtlayan Ayla Kutlu, etkinliğin sonunda Nilüfer Belediyesi tarafından öğrencilere armağan edilen “Kendini Köpek Sanan Ayakkabılar” isimli kitabını da imzaladı. Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala, Ayla Kutlu’ya özel tasarım portresini armağan ederek teşekkür etti.


  • Kutlu: Kitaplar kaplumbağalara benzer ikisi de uzun yaşar
  • Kutlu: Kitaplar kaplumbağalara benzer ikisi de uzun yaşar
  • Kutlu: Kitaplar kaplumbağalara benzer ikisi de uzun yaşar

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016