Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Necati Tosuner: Yazdıkları ile yaşadıkları örtüşen bir yazarım

03.04.2018 15:30
Google+ ile paylaş
Çocuk kitapları yazarı Necati Tosuner Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği söyleşide öğrencilerle buluştu. Tosuner, yaşadıklarını kitaplarına yansıttığını anlattı.

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği Çocuklara Kitap Söyleşileri’nin bu ayki konuğu çocuk kitapları yazarı Necati Tosuner oldu.Uğur Mumcu Sahnesi’nde düzenlenen söyleşiye Hasanağa Ortaokulu, İrfaniye Ortaokulu, Eşref Ergin Ortaokulu, Demirci Ortaokulu ve Fethiye Ortaokulu’ndan toplam 285 öğrenci katıldı. Necati Tosuner, söyleşide yazarlık serüvenini ve kitaplarını anlattı. Yaşadıklarını kitaplarına yansıttığını anlatan Necati Tosuner, “4 yaşında iken sakat kaldım, çok çileler, çok ağrılar çektim. 16 yaşıma geldiğimde ağrılarım hafifledi,  hayatım daha da düzene girmeye başladı. Ama bu sefer de insanların bakışlarından gözlerinden gelen başka sancılar başladı. Çocukken de bunları yaşamıştım ama çocuk aklı ile bir anlam veremiyordum. Zamanla bunları birilerine anlatmak ihtiyacı hissettim ve 1965 yılında  Özgürlük Masalı isimli kitabımı yazdım. Yazdıkları ile yaşadıkları örtüşen bir yazarım” dedi.

 

Soruları da yanıtlayan Necati Tosuner, etkinliğin sonunda Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri tarafından öğrencilere armağan “Arda’nın Derdi ne ?” ve “Dur Bakalım Petek”  isimli kitaplarını imzaladı. Nilüfer Belediyesi Kütüphane Müdürü Şafak Pala da, Necati Tosuner özel tasarım portresini armağan ederek teşekkür etti.

  • Necati Tosuner: Yazdıkları ile yaşadıkları örtüşen bir yazarım
  • Necati Tosuner: Yazdıkları ile yaşadıkları örtüşen bir yazarım
  • Necati Tosuner: Yazdıkları ile yaşadıkları örtüşen bir yazarım

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016