Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’in çocuklarından annelere özel gösteri

14.05.2018 16:52
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin kırsal bölgelerde yaşayan çocukları kültür ve sanatla buluşturmak için hayata geçirdiği “Nilüfer’in Çocukları Sanatla Büyüyor” projesine katılan çocuklar, Anneler Günü’ne özel ritim, bağlama ve gitar gösterisi yaptı.

Nilüfer Belediyesi’nin, kentteki her kesimden insanı kültür ve sanatla buluşturmak için hayata geçirdiği “Nilüfer’in Çocukları Sanatla Büyüyor” projesi, bir yandan çocukların sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlarken, bir yandan da toplum içinde, birey olarak gelişimlerine destek olmaya devam ediyor.

Kırsal mahallelerde yaşayan çocuklara yönelik devam eden projeyle bugüne kadar İngilizce, müzik, gitar, ritim, resim, drama kursları, çocuklara ücretsiz olarak verildi. Proje kapsamında bir yıl boyunca gitar, ritim ve bağlama dersi alan çocuklar, Anneler Günü’ne özel performans sergiledi.

Cavit Çağlar Ortaokulu’ndaki etkinlikte çocuklar, eğitmen Sinan Turhan, Akın Togay ve Cihan Uca eşliğinde, gitar ve bağlama çalarak, ritim gösterisi yaptı. 50 öğrencinin sahne aldığı özel günde, annelerin mutlulukları yüzlerinden okundu. 

  • Nilüfer’in çocuklarından annelere özel gösteri
  • Nilüfer’in çocuklarından annelere özel gösteri
  • Nilüfer’in çocuklarından annelere özel gösteri

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016