Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’de Balkan rüzgarı esti

24.09.2018 14:24
Google+ ile paylaş
Yükleniyor ...

Nilüfer Belediyesi’nin, bu yıl sekizincisini düzenlediği Nilüfer Görükle Balkan Panayırı, Bursalılar’a muhteşem bir hafta sonu yaşattı. Bulgar sanatçı Kali’nin sahne aldığı panayırın ikinci gününde binlerce kişi doyasıya eğlendi. 


Nilüfer Belediyesi’nin, Nilüfer Belediyespor ve Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Göç) iş birliğiyle bu yıl sekizincisini düzenlediği “Nilüfer Görükle Balkan Panayırı”, büyük ilgi gördü. Balkan kültürünü tüm zenginlikleriyle iki gün boyunca Nilüfer’e taşıyan panayırda katılımcılar, doyasıya eğlendi. Bursa’nın dört bir yanından vatandaşların akın ettiği Nilüfer Görükle Balkan Panayırı’nın ikinci gününe, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ile CHP Bursa Milletvekili Yüksel Özkan da katıldı. Başkan Bozbey, Milletvekili Yüksel Özkan ile panayır alanını gezerek, vatandaşlarla sohbet etti. Başkan Mustafa Bozbey’e büyük ilgi gösteren vatandaşlar, hem Balkan Panayırı için teşekkür etti hem de bol bol fotoğraf çektirdi. Eğlencenin gün boyu devam ettiği panayır alanında kurulan lunaparkta çocuklar, aileleriyle birlikte güzel vakit geçirdi. Panayırda sahne olan Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası ve Grup Ezgi, müzikleriyle herkesi coşturdu.

 

Eğlencenin artarak devam ettiği gecede Razgrad Devlet Tiyatrosu Nazım Hikmet Türk Sahnesi ekibi, müzik ve gösterileriyle izleyenleri hem oynattı hem güldürdü.

 

KALİ COŞTURDU

 

8. Nilüfer Görükle Balkan Panayırı’nda coşku, Bulgar sanatçı Kali’nin sahneye çıkmasıyla doruğa çıktı. Kali, hareketli sahne performansıyla izleyenleri kendinden geçirdi. “Götür Beni Gittiğin Yere” şarkısını Türkçe seslendiren Kali, bir ara izleyenlerin arasına inerek, şarkılarını alanı dolduranlarla hep birlikte söyledi. 8. Nilüfer Görükle Balkan Panayırı’nda yer almaktan dolayı mutluluk duyduğunu dile getiren Kali, ilk kez böyle bir kalabalık karşısında konser verdiğini ifade etti. Konserin sonunda Nilüfer Belediye Meclisi Üyesi Naci Kale, performansından dolayı Kali’ye çiçek vererek teşekkür etti.

 

8. Nilüfer Görükle Balkan Panayırı’nda gecenin kapanışını, muhteşem bir performansla DJ Samet Kurtuluş & Murat Mutlu yaptı.

Popüler Videolar