Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603
05.04.2013
12:00

5 Nisan, 12:00 - 11 Nisan, 22:00

Michael Haneke Filmleri Haftası

12.04.2013
12:00

12 Nisan, 12:00 - 18 Nisan, 22:00 Sabahattin Ali Filmleri Haftası

19.04.2013
12:00

19 Nisan, 12:00 - 25 Nisan, 22:00 Animasyon Filmleri Haftası

26.04.2013
19:00

26 Nisan, 19:00 - 31 Mayıs, 22:00 Bir Fotoğraf Camı /Sabahattin Ali Sergisi

04.04.2014
12:00

4 – 10 NİSAN TÜRKİYE’DEN KOMEDİ FİLMLERİ

ERKEK TARAFI - TESTOSTERON 120’         

Yönetmen: İlksen Başarır

Oyuncular:Mert FıratEmre KarayelOnur Ünsal, Timur Acar, metin Coşkun, Tuna Kırlı, Cihan Ercan

Konu:Katıldıkları düğünün iptal olmasının ardından soluğu bir restoranda alan yedi erkeğin aralarında geçen uzun bir sohbeti kameraya yansıtan film, erkeklik hallerine ve kadının bu dünyadaki yerine odaklanıyor. Tiyatro seyircisi tarafından beş yıl boyunca büyük bir ilgiyle karşılanan Testosteron isimli tiyatro yapıtından sinemaya uyarlanan filmin yönetmenliğini Atlıkarınca ve Başka Dilde Aşk filmleriyle tanıdığımız genç yönetmen İlksen Başarır üstleniyor.

HÜKÜMET KADIN 2  104’       

Yönetmen: Sermiyan Midyat

Oyuncular:Demet AkbağSermiyan MidyatErcan Kesal, Mahir İpek, Gülhan Tekin, Bülent Çolak

Konu: Hükümet Kadın 2'de ilk filmde yaşananların 7 yıl öncesine gidior; Xate ve kocası Aziz Veysel'in Faruk ile olan azılı mücadelesine tanık oluyoruz. Xate'in Güneydoğu'nun ilk kadın belediye başkanı olmasına henüz yedi yıl vardır ve şimdilik belediye başkanı Aziz Veysel'in eşi olarak yaşamaktadır. Faruk'un bitmek bilmeyen koltuk sevdasının kökeni de bu günlere dayanmaktadır. Xate, sıradan sabahlardan birinde Aziz Veysel'i evden uğurlarken beklenmedik bir sürprizle karşılaşır. Bu kötü sürpriz de Xate ve Faruk'u bir kez daha karşı karşıya getirir. Daha da beklenmedik olanı ise tüm kasabalıyı şaşkına çeviren 'erken seçim' kararıdır.
Ünlü oyuncu Sermiyan Midyat'ın kendi babaannesinin yaşamından esinlenerek kaleme aldığı Hükümet Kadın filminde, Güneydoğu'nun ilk kadın belediye başkanı olan Zekiye Midyat'ın hikâyesini izlemiştik.

PATRON MUTLU SON İSTİYOR 110’  

Yönetmen: Kıvanç Baruönü

Oyuncular: Tolga Çevik, Ezgi Mola, Murat Başoğlu

Konu: Yapımcı İsfendiyar, senaristlik yapan Sinan'ı romantik komedi filmi senaryosu yazması için Kapadokya'ya gönderir. Burada bir butik otele yerleşen Sinan zor durumdadır. Çünkü ne yazacağı konusunda hiçbir fikri yoktur. Üstelik düşünmek için yeterli zamana sahip değildir. Patronu, işini bir an önce bitirmesi için ona baskı yapmaktadır. Sinan, butik otelin sahibi olan İzzet Bey'in kızı Eylül'le tanışır ve ondan çok etkilenir. Hatta ondan ilham alarak yazacağı senaryoyu onun üzerine kurmaya karar verir. Ancak bir sorun vardır: Eylül, ünlü bir oyuncu olan Faruk'la nişanlıdır. Faruk ile Sinan birbirlerini uzun zamandır tanımaktadırlar ve bu tanışıklık pek hoş anılarla dolu değildir. Çünkü Sinan, zamanında yakın arkadaş olduğu Faruk'un sevgilisini çalmıştır; bu yüzden de Faruk, Sinan'ı düşman ilan etmiştir.

 

ENTELKÖY EFEKÖY’E KARŞI 117’        

Yönetmen: Yüksel Aksu

Oyuncular: Şahin Irmak, Emin Gürsoy, Recep Yener, Ayşe Rosse

Konu: Onlar şehir hayatının kargaşadan muzdarip, bütün bu kaostan kaçmaya çalışan bir grup yeşil çevreci; doğa ile dost, doğaya zarar veren her şeye düşman bir avuç idealist yeşilci. 
Hep beraber Ege’nin o güne kadar sakin hayat süren bir köyünde, komün şeklinde yaşayabilecekleri yeni bir köy inşa etmeye girişirler. 
Şehirli çevrecilerin oraları bırakıp, kendi köylerine geldiğini gören yerel köy halkı ise kurak tarlalarını ve eski evlerini bu idealist kentlilere olduğundan pahalıya sattıkları için gidişattan oldukça memnundur. 
Fakat bölgeye kurulması planlanana termik santral kararı köyün yeni sakini olan çevrecileri bir anda ayağa kaldırır. Tarımdan umudu kesen köylüler yeni iş imkânları doğacağı için sevinirken, ekolojistler santrala tamamen karşıdırlar. Termik santral iki 'köyün' arasını açacak, karşılıklı protestolara kadar giden renkli günlere sahne olacaktır... 

 

**5 Nisan Cumartesi 15.00 seansından sonra Yüksel Aksu söyleşisi yapılacaktır.

 

11 – 17 NİSAN DÜNYADAN KORKU HİKÂYELERİ

MAMA 100’            

Yönetmen:Andres Muschietti

Oyuncular:Jessica ChastainNikolaj Coster-WaldauMegan Charpentier

Konu: Victoria ve Lilly anne ve babası ormanın derinliklerinde öldürüldüğünde henüz çok küçük iki kız kardeştir. Vahşi doğada yapayalnız kalırlar ve 5 yıl boyunca nasıl hayatta kaldıklarını kimse çözemez. Kızların amcası Lucas kız arkadaşı Annabel ile kızları sahiplenirler ve mahkeme kararıyla evlerine alırlar. Fakat insanlıktan uzak büyümüş çocukların rehabilitasyon süreci de oldukça zor olacaktır. 
Çocukların uyumsuz davranışları ve evden kaçmalarının ardında travma ve stresten başka bir etken olduğunu fark eden Annabel, geceleri kızlara seslenen bir fısıltı olduğunu fark eder. Evdeki tek misafirler küçük çocuklar değildir, dudaklarından dökülen "Mama" nereye gitseler arkalarında olan bir hayalettir... 

LANET  110’            

Yönetmen:Scott Derrickson

Oyuncular: Ethan HawkeFred ThompsonJames Ransone 

Konu: Ellison Oswalt isimli bir suç yazarı, romanına malzeme toplamak için işlenen korkunç cinayetleri araştırmak üzere, eşi Tracy ve iki çocuğuyla birlikte ülkenin bir ucundan diğerine seyahat eder. Kiraladıkları dairede daha önce yaşayan tüm hane halkı öldürülmüştür. Ellison evin tavan arasında gizemli bir kutu bulur. Bulduğu bu kutunun içinden bir adet projektör ve onlarca video kaseti çıkar. Kasetleri izlemeye karar verir ve karşılaştığı sonuç tüyler ürperticidir. Karşısına çıkan şey daha önce burada yaşayan ailelerinin işkence ve ölümlerini kayda alındığı snuff filmlerdir. Kanı donan Ellison cinayetlerin ardında yatan gerçekleri ortaya çıkarmaya karar verir.
Yapımını Paranormal Activity filminin yapımcılarının yürüttüğü filmin yönetmen koltuğunda The Exorcism of Emily Rose filmiyle tanıdığımız Scott Derrickson bulunuyor.

 

KORKU HİKÂYELERİ 108’        

Yönetmen:Ji-young HongDae-woong ImBeom-sik Jeong, Kyu-dong Min, Gok Kim, Sun Kim

Oyuncular:Ji-won KimYoo Yeon-SeokRha Mi-ran,  Hyeon-hee No, Dong-kyu Lee, Tae-woo Kim, Yoon-Young Choi, Hyeon Woo

Konu: Genç bir kadın bir psikopat tarafından kaçırılmıştır. Ölümle burun buruna gelen kadın adamdan kurtulmanın her şeyden önce hayatta kalmanın bir yolunu bulmaya çalışmaktadır, ve bu psikopatla birlikte hayatının oyununu oynamaya başlar. Yaşamanın tek yolu ona korkulu hikâyeler anlatmaktadır. Bu sayede filmin çerçeve hikâyesi ortaya çıkıar. 
Kadının anlattığı 4 ayrı hikâyelerin ilkinde küçük bir kız ve erkek kardeşi yer alırken, ikinci hikâyede ise 30 bin feet yükseklikteki bir uçakta, bir seri katilin estirdiği terör beyazperdeye taşınıyor. Üçüncü hikâyede iki kız kardeşin gizli sırları anlatılırken, son öyküdeyse bir ambulanstaki beş kişi, ölümcül bir virüsten korunmaya çalışıyor...
4 farklı yönetmenin 10 farklı başrol oyuncusuyla çalıştığı film, Güney Kore'nin sarsıcı yapımlarından biri olarak da gösteriliyor.

CİNNET 87’    

Yönetmen:Joko Anwar

Oyuncular: Rio DewantoHannah Al RashidAridh Tritama 

Konu: Bir adam karısı ve çocuklarıyla sakin bir ormana, birkaç günlüğüne tatile gider. Her şey normal bir seyirde ilerlerken, beklenmedik bir misafirin gelmesiyle şaşkınlığa uğrar. Zamanda bir boşluk oluşur ve adam bilincini kaybedip kendinden geçer. Bilinci yerine geldiğinde ise henüz ne olduğunu anlayamamış bir halde kendini ailesinden ayrı bulur. Karısı ve çocuklarını aramak için yola koyulduğu sırada ormanda çeşitli yerlere gömülmüş alarm saatleri bulmaya başlar ve ailesini canlı görmek istiyorsa zamanla yarışması gerektiğini anlar. Bu süreçte ise kan ve cesetler ortaya çıkmaya başlar. Tüm bunlar olup biterken, ormanda bu beklenmedik olaylarla bağlantısı olabilecek, tatile çıkmış bir başka aile daha vardır.

 

18-24 NİSAN ÇOCUKLARA ANİMASYON FİLMLERİ HAFTASI

DOĞAL KAHRAMANLAR 102’ 

Yönetmen:Chris Wedge

Konu:  Genç bir kız bir anda kendisini iyi ve kötü güçlerin kıyasıya savaştığı bir ormana sürüklenmiş olarak bulur. Kendinin bambaşka bir dünyanın içinde bulan Mary kendi dünyasında olduğundan çok daha inançlı bir şekilde onlara yardım etmek için çalışacaktır. Bir grup ayak takımı ile iş birliği yapan Mary, hem onların dünyasını hem de bizimkini kurtarmaya çalışacaktır. 

SEVİMLİ KAHRAMAN  85’  

Yönetmen:Kyungho Lee

Konu:Albino türündeki koala Johnny aslında ender rastlanan bir tür ama çevresindekiler farklı olduğu için onu hep dışlamış, hatta karnaval zamanında bile ucube gösteriler yaptırmışlardır. 
Fakat bir gün yolu yetenek avcısı bir Tazmanya Şeytanı olan Hamish ve elinden kamerasını düşürmeyen Higgens ile kesişince Johnny gerçek bir kahraman olmak için kendisini yollara vuruyor. 
Outback kasabasındakiler onu sırf farklı renkte olduğu için dışlarken, birden kasabanın kurtarıcısı olan Johnny'yi kötü timsah Bog’a karşı destekliyorlar... Gerçek bir kahraman olmak için Johnny'nin önünde artık hiçbir engel kalmayacaktır.

CESUR BALIK 2   80’   

Yönetmen:Mark A.Z. Dippe

Konu: Zorba köpekbalığı Troy, Cordelia'yı kaçırınca bu zorlu görev için Pi ve Junior onu kurtarmak amacıyla bütün arkadaşlarını bir araya getirirler. Troy geldiğinde Pi ve Cordelia daha yeni Junior 'ın ebeveynleri olmuşlardır. Pi herkesi savaşmak için eğitirken, Ronny adında yeni birisi çıkagelir ve kendi yöntemiyle köpekbalıklarından kurtulabileceklerini söyler. Fakat aslında Ronny Troy tarafından onlara casusluk edip evlerini korumalarını önlemek için gönderilmiştir... Denizin altındaki tropikal cennet olan mercan kayalarında geçen hikayenin yönetmenliğini Mark A.Z. Dippé üstleniyor. 

CROOD’LAR  98’  

Yönetmen: Chris SandersKirk De Micco

Konu: Yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, Crood'lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug'un önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood'lar bu yolculuk esnasında sıra dışı maceralarla örülü ve daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır. Üstelik bir de karşılarına Guy isimli ilginç bir genç çıkar. Sürekli seyahat etmeyi ve yeni icatlar yapmayı seven Guy'ı aileden en çok 19 yaşındaki genç kız Eep sevecektir. Ateş yakmayı bilen Guy, Crood'ların hayatlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacaktır.
Animasyonun mutfağından gelen Kirk De Micco ve Chris Sanders ikilisinin senaryosuna ve yönetmenliğine imza attığı film, tarih öncesi çağlarda yaşayan bir ailenin keyifli macerasına eşlik ediyor.

05.04.2014
15:00

1966’da Muğla’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sinema Televizyon Bölümü’nü bitirdi. Aynı Üniversitede Yüksek Lisans yaptı. (1993). Öğrencilik yıllarında pek çok kısa film ve belgeseller çekti. 

Yüksel Aksu birçok usta yönetmene asistanlık yaptıktan sonra 1999 yılından itibaren popüler olmuş birçok dizi filmin yönetmenliğini yaptı.

2006’da yapım ve yönetmenliğini yaptığı “Dondurmam Gaymak” filmini küçük bir bütçe ve profesyonel olmayan oyuncularla çekti. Bu filmle İstanbul Film Festivali’nden “Jüri Özel Ödülü” aldı. Ve Gerard Depardieu’nun övgüleriyle “Dondurmam Gaymak” Türkiye’nin Oscar Aday Adayı oldu. Aynı yıl içerisinde Amerika Birleşik Devletleri’nin birçok festivalinde ve yurtiçinde ödüller aldı.

Yüksel Aksu’nun ‘Aristotales ve Konvansiyonel Sinema’, ‘Brecht ve Çağdaş Sinema’ gibi başlıklarla yayımlanmış birçok makalesi vardır. Aynı zamanda ‘Trajik Gelenek ve Sinema’ adlı kitabı yayına hazırlanmaktadır. 

Bursa Muğlalılar Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliği ile..

09.04.2014
20:00

İstanbul’da doğan Nev, müziğe mandolin çalarak başladı, üniversite yıllarında ise elektrogitar ile tanıştı. İstanbul Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olduktan sonra, yüksek lisans için tercihi finans oldu. Nev’in profesyonel iş hayatına atıldığında bile müzikle ilişkisi sürdü. 

2001’de ise Jingle House - Aura Productions ortak yapımı ile ilk albümü Her Şeye Rağmen’i yayımladı. Bu albümde Özkan Uğur, Göksel, Tuba Önal gibi isimlerle çalıştı.

Temmuz 2004’te tüm söz ve müzikleri kendisine ait olan ikinci albümü Sen Gibi’yi yayımladı.

Ağustos 2007’de Nev’in üçüncü albümü Işığım ve Gölgem Pasaj etiketiyle yayımlandı.

Nev’in heyecanla beklenen son albümü Bir Nev-i Alaturka Haziran 2010’da Pasaj Müzik tarafından yayımlandı. Nev, bu albümde pek çok enstrümanı kendisi çaldı.

Yeni albümün öncü şarkısı “Yokum” Temmuz 2011’de sosyal medyada paylaşıldı.

12.04.2014
12:00

Herkes Sihirbaz Olacak, ünlü bir sihirbaz olan Profesör Zubi ve asistanlarının neşeli öyküsüdür. Asistanları CUMA, CUMARTESİ ve PAZAR için artık ustalığa yükselme zamanı gelmiştir. ZUBİ, şapkasını hangi öğrencisine devredeceğine karar veremez ve onları seyircilerin jüriliğinde gerçekleşen bir “sihir star” yarışmasına davet eder. Ancak Profesör Zubi, arkadaşı ALTMIŞ İKİ TAVŞAN’ın da yardımıyla asistanlarına bir oyun oynamaya karar vermiştir ve bir anda sihirli bir şekilde kaybolur ve TEKNİSYEN ZURNAVİDA kılığında anında belirir. Acaba bu oyunu anlamayan asistanları Profesör Zubi’yi geri getirebilecekler midir? Peki, şapka kimin olacak?

Kubilay QB Tuncer’in yazıp yönettiği, 60 binden fazla seyircinin izlediği HERKES SİHİRBAZ OLACAK, dünya tiyatrolarının repertuarlarına girmiş bir oyun. Sihir ve komedinin harmanlandığı bu müzikal 3 yaşından itibaren bütün çocukların ve yetişkinlerin ilgisini çekiyor. Kubilay Tuncer, Ümit Olcay, Çağıl Tekten, Aslıhan Erguvan, Başak Ertanoğlu ve Gülsüm Baltacıoğlu’nun oynadığı oyunun müzikleri ünlü kompozitör NURKAN RENDA’ya ait. 

*Oyun başladıktan sonra seyirci alınmamaktadır.

15.04.2014
15:00

LANET 110’ 
Yönetmen: Scott Derrickson
Oyuncular: Ethan Hawke, Fred Thompson, James Ransone 
Konu: Ellison Oswalt isimli bir suç yazarı, romanına malzeme toplamak için işlenen korkunç cinayetleri araştırmak üzere, eşi Tracy ve iki çocuğuyla birlikte ülkenin bir ucundan diğerine seyahat eder. Kiraladıkları dairede daha önce yaşayan tüm hane halkı öldürülmüştür. Ellison evin tavan arasında gizemli bir kutu bulur. Bulduğu bu kutunun içinden bir adet projektör ve onlarca video kaseti çıkar. Kasetleri izlemeye karar verir ve karşılaştığı sonuç tüyler ürperticidir. Karşısına çıkan şey daha önce burada yaşayan ailelerinin işkence ve ölümlerini kayda alındığı snuff filmlerdir. Kanı donan Ellison cinayetlerin ardında yatan gerçekleri ortaya çıkarmaya karar verir.
Yapımını Paranormal Activity filminin yapımcılarının yürüttüğü filmin yönetmen koltuğunda The Exorcism of Emily Rose filmiyle tanıdığımız Scott Derrickson bulunuyor.

16.04.2014
15:00

KORKU HİKÂYELERİ 108’ 
Yönetmen: Ji-young Hong, Dae-woong Im, Beom-sik Jeong, Kyu-dong Min, Gok Kim, Sun Kim
Oyuncular: Ji-won Kim, Yoo Yeon-Seok, Rha Mi-ran, Hyeon-hee No, Dong-kyu Lee, Tae-woo Kim, Yoon-Young Choi, Hyeon Woo
Konu: Genç bir kadın bir psikopat tarafından kaçırılmıştır. Ölümle burun buruna gelen kadın adamdan kurtulmanın her şeyden önce hayatta kalmanın bir yolunu bulmaya çalışmaktadır, ve bu psikopatla birlikte hayatının oyununu oynamaya başlar. Yaşamanın tek yolu ona korkulu hikâyeler anlatmaktadır. Bu sayede filmin çerçeve hikâyesi ortaya çıkıar. 
Kadının anlattığı 4 ayrı hikâyelerin ilkinde küçük bir kız ve erkek kardeşi yer alırken, ikinci hikâyede ise 30 bin feet yükseklikteki bir uçakta, bir seri katilin estirdiği terör beyazperdeye taşınıyor. Üçüncü hikâyede iki kız kardeşin gizli sırları anlatılırken, son öyküdeyse bir ambulanstaki beş kişi, ölümcül bir virüsten korunmaya çalışıyor...
4 farklı yönetmenin 10 farklı başrol oyuncusuyla çalıştığı film, Güney Kore'nin sarsıcı yapımlarından biri olarak da gösteriliyor.

16.04.2014
18:00

CİNNET 87’ 
Yönetmen: Joko Anwar
Oyuncular: Rio Dewanto, Hannah Al Rashid, Aridh Tritama 
Konu: Bir adam karısı ve çocuklarıyla sakin bir ormana, birkaç günlüğüne tatile gider. Her şey normal bir seyirde ilerlerken, beklenmedik bir misafirin gelmesiyle şaşkınlığa uğrar. Zamanda bir boşluk oluşur ve adam bilincini kaybedip kendinden geçer. Bilinci yerine geldiğinde ise henüz ne olduğunu anlayamamış bir halde kendini ailesinden ayrı bulur. Karısı ve çocuklarını aramak için yola koyulduğu sırada ormanda çeşitli yerlere gömülmüş alarm saatleri bulmaya başlar ve ailesini canlı görmek istiyorsa zamanla yarışması gerektiğini anlar. Bu süreçte ise kan ve cesetler ortaya çıkmaya başlar. Tüm bunlar olup biterken, ormanda bu beklenmedik olaylarla bağlantısı olabilecek, tatile çıkmış bir başka aile daha vardır.

16.04.2014
20:00

Ustalar Nilüfer’de

1950 yılında doğdu. İlk orkestrası olan Grup 7,65’i 1966 yılında kurdu. Ulusal ve uluslararası birçok konserde ve festivalde çaldı ve onlarca ödüle layık görüldü. 1996 yılında Kazakistan’ın başkenti Almaata’da 26 ülke arasından Türkiye’nin resmi temsilcisi olarak dünya birincisi oldu ve “GrandPrix” ile ödüllendirildi. 7 solo müzik albümü yaptı. 8.albümü için stüdyoda olan Suavi birçok özel projede ülkemizin önde gelen müzisyenleriyle çaldı ve yorumcu olarak yer aldı. Müzik yaşamını besteci söz yazarı ve yorumcu olarak sürdürmekte olan Suavi aynı zamanda sivil toplum örgütleri ile sosyal alan çalışmalarına devam ediyor. MESAM (Türkiye Musiki Eseri Sahipleri Meslek Birliği) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve MÜYORBİR’de (Müzik Yorumcuları Meslek Birliği) Yönetim Kurulu Üyesi olarak yıllarca fikri haklar alanında çalışmalar yürüten Suavi, “Gül’le diken arasında” aktif müzik yaşamını dimdik ayakta ve ödünsüz bir şekilde 44 yıldır sürdürmeye devam ediyor.

16.04.2014
20:30

MAMA 100’ 
Yönetmen: Andres Muschietti
Oyuncular: Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Megan Charpentier
Konu: Victoria ve Lilly anne ve babası ormanın derinliklerinde öldürüldüğünde henüz çok küçük iki kız kardeştir. Vahşi doğada yapayalnız kalırlar ve 5 yıl boyunca nasıl hayatta kaldıklarını kimse çözemez. Kızların amcası Lucas kız arkadaşı Annabel ile kızları sahiplenirler ve mahkeme kararıyla evlerine alırlar. Fakat insanlıktan uzak büyümüş çocukların rehabilitasyon süreci de oldukça zor olacaktır. 
Çocukların uyumsuz davranışları ve evden kaçmalarının ardında travma ve stresten başka bir etken olduğunu fark eden Annabel, geceleri kızlara seslenen bir fısıltı olduğunu fark eder. Evdeki tek misafirler küçük çocuklar değildir, dudaklarından dökülen "Mama" nereye gitseler arkalarında olan bir hayalettir... 

16.04.2014
22:30

LANET 110’ 
Yönetmen: Scott Derrickson
Oyuncular: Ethan Hawke, Fred Thompson, James Ransone 
Konu: Ellison Oswalt isimli bir suç yazarı, romanına malzeme toplamak için işlenen korkunç cinayetleri araştırmak üzere, eşi Tracy ve iki çocuğuyla birlikte ülkenin bir ucundan diğerine seyahat eder. Kiraladıkları dairede daha önce yaşayan tüm hane halkı öldürülmüştür. Ellison evin tavan arasında gizemli bir kutu bulur. Bulduğu bu kutunun içinden bir adet projektör ve onlarca video kaseti çıkar. Kasetleri izlemeye karar verir ve karşılaştığı sonuç tüyler ürperticidir. Karşısına çıkan şey daha önce burada yaşayan ailelerinin işkence ve ölümlerini kayda alındığı snuff filmlerdir. Kanı donan Ellison cinayetlerin ardında yatan gerçekleri ortaya çıkarmaya karar verir.
Yapımını Paranormal Activity filminin yapımcılarının yürüttüğü filmin yönetmen koltuğunda The Exorcism of Emily Rose filmiyle tanıdığımız Scott Derrickson bulunuyor.

17.04.2014
14:00

14.00 Açılış
14.30 Çiftçi Forumu
15.30 Adnan ÇOBANOĞLU, ÜZÜM-SEN BAŞKANI
16.30 Konaklı Köyü Kadınları'nın İkramı

17.04.2014
15:00

MAMA 100’ 
Yönetmen: Andres Muschietti
Oyuncular: Jessica Chastain, Nikolaj Coster-Waldau, Megan Charpentier
Konu: Victoria ve Lilly anne ve babası ormanın derinliklerinde öldürüldüğünde henüz çok küçük iki kız kardeştir. Vahşi doğada yapayalnız kalırlar ve 5 yıl boyunca nasıl hayatta kaldıklarını kimse çözemez. Kızların amcası Lucas kız arkadaşı Annabel ile kızları sahiplenirler ve mahkeme kararıyla evlerine alırlar. Fakat insanlıktan uzak büyümüş çocukların rehabilitasyon süreci de oldukça zor olacaktır. 
Çocukların uyumsuz davranışları ve evden kaçmalarının ardında travma ve stresten başka bir etken olduğunu fark eden Annabel, geceleri kızlara seslenen bir fısıltı olduğunu fark eder. Evdeki tek misafirler küçük çocuklar değildir, dudaklarından dökülen "Mama" nereye gitseler arkalarında olan bir hayalettir... 

17.04.2014
18:00

LANET 110’ 
Yönetmen: Scott Derrickson
Oyuncular: Ethan Hawke, Fred Thompson, James Ransone 
Konu: Ellison Oswalt isimli bir suç yazarı, romanına malzeme toplamak için işlenen korkunç cinayetleri araştırmak üzere, eşi Tracy ve iki çocuğuyla birlikte ülkenin bir ucundan diğerine seyahat eder. Kiraladıkları dairede daha önce yaşayan tüm hane halkı öldürülmüştür. Ellison evin tavan arasında gizemli bir kutu bulur. Bulduğu bu kutunun içinden bir adet projektör ve onlarca video kaseti çıkar. Kasetleri izlemeye karar verir ve karşılaştığı sonuç tüyler ürperticidir. Karşısına çıkan şey daha önce burada yaşayan ailelerinin işkence ve ölümlerini kayda alındığı snuff filmlerdir. Kanı donan Ellison cinayetlerin ardında yatan gerçekleri ortaya çıkarmaya karar verir.
Yapımını Paranormal Activity filminin yapımcılarının yürüttüğü filmin yönetmen koltuğunda The Exorcism of Emily Rose filmiyle tanıdığımız Scott Derrickson bulunuyor.

17.04.2014
20:30

KORKU HİKÂYELERİ 108’ 
Yönetmen: Ji-young Hong, Dae-woong Im, Beom-sik Jeong, Kyu-dong Min, Gok Kim, Sun Kim
Oyuncular: Ji-won Kim, Yoo Yeon-Seok, Rha Mi-ran, Hyeon-hee No, Dong-kyu Lee, Tae-woo Kim, Yoon-Young Choi, Hyeon Woo
Konu: Genç bir kadın bir psikopat tarafından kaçırılmıştır. Ölümle burun buruna gelen kadın adamdan kurtulmanın her şeyden önce hayatta kalmanın bir yolunu bulmaya çalışmaktadır, ve bu psikopatla birlikte hayatının oyununu oynamaya başlar. Yaşamanın tek yolu ona korkulu hikâyeler anlatmaktadır. Bu sayede filmin çerçeve hikâyesi ortaya çıkıar. 
Kadının anlattığı 4 ayrı hikâyelerin ilkinde küçük bir kız ve erkek kardeşi yer alırken, ikinci hikâyede ise 30 bin feet yükseklikteki bir uçakta, bir seri katilin estirdiği terör beyazperdeye taşınıyor. Üçüncü hikâyede iki kız kardeşin gizli sırları anlatılırken, son öyküdeyse bir ambulanstaki beş kişi, ölümcül bir virüsten korunmaya çalışıyor...
4 farklı yönetmenin 10 farklı başrol oyuncusuyla çalıştığı film, Güney Kore'nin sarsıcı yapımlarından biri olarak da gösteriliyor.

17.04.2014
22:30

CİNNET 87’ 
Yönetmen: Joko Anwar
Oyuncular: Rio Dewanto, Hannah Al Rashid, Aridh Tritama 
Konu: Bir adam karısı ve çocuklarıyla sakin bir ormana, birkaç günlüğüne tatile gider. Her şey normal bir seyirde ilerlerken, beklenmedik bir misafirin gelmesiyle şaşkınlığa uğrar. Zamanda bir boşluk oluşur ve adam bilincini kaybedip kendinden geçer. Bilinci yerine geldiğinde ise henüz ne olduğunu anlayamamış bir halde kendini ailesinden ayrı bulur. Karısı ve çocuklarını aramak için yola koyulduğu sırada ormanda çeşitli yerlere gömülmüş alarm saatleri bulmaya başlar ve ailesini canlı görmek istiyorsa zamanla yarışması gerektiğini anlar. Bu süreçte ise kan ve cesetler ortaya çıkmaya başlar. Tüm bunlar olup biterken, ormanda bu beklenmedik olaylarla bağlantısı olabilecek, tatile çıkmış bir başka aile daha vardır.

18.04.2014
12:00

102’ 
Yönetmen: Chris Wedge
Konu: Genç bir kız bir anda kendisini iyi ve kötü güçlerin kıyasıya savaştığı bir ormana sürüklenmiş olarak bulur. Kendinin bambaşka bir dünyanın içinde bulan Mary kendi dünyasında olduğundan çok daha inançlı bir şekilde onlara yardım etmek için çalışacaktır. Bir grup ayak takımı ile iş birliği yapan Mary, hem onların dünyasını hem de bizimkini kurtarmaya çalışacaktır. 


>Ücretsiz

18.04.2014
15:00

85’ 
Yönetmen: Kyungho Lee
Konu: Albino türündeki koala Johnny aslında ender rastlanan bir tür ama çevresindekiler farklı olduğu için onu hep dışlamış, hatta karnaval zamanında bile ucube gösteriler yaptırmışlardır. 
Fakat bir gün yolu yetenek avcısı bir Tazmanya Şeytanı olan Hamish ve elinden kamerasını düşürmeyen Higgens ile kesişince Johnny gerçek bir kahraman olmak için kendisini yollara vuruyor. 
Outback kasabasındakiler onu sırf farklı renkte olduğu için dışlarken, birden kasabanın kurtarıcısı olan Johnny'yi kötü timsah Bog’a karşı destekliyorlar... Gerçek bir kahraman olmak için Johnny'nin önünde artık hiçbir engel kalmayacaktır.


<Ücretsiz 

18.04.2014
18:00

80’ 
Yönetmen: Mark A.Z. Dippe
Konu: Zorba köpekbalığı Troy, Cordelia'yı kaçırınca bu zorlu görev için Pi ve Junior onu kurtarmak amacıyla bütün arkadaşlarını bir araya getirirler. Troy geldiğinde Pi ve Cordelia daha yeni Junior 'ın ebeveynleri olmuşlardır. Pi herkesi savaşmak için eğitirken, Ronny adında yeni birisi çıkagelir ve kendi yöntemiyle köpekbalıklarından kurtulabileceklerini söyler. Fakat aslında Ronny Troy tarafından onlara casusluk edip evlerini korumalarını önlemek için gönderilmiştir... Denizin altındaki tropikal cennet olan mercan kayalarında geçen hikayenin yönetmenliğini Mark A.Z. Dippé üstleniyor.


<Ücretsiz

18.04.2014
19:30

Okuru, yazara ve kitabına dair bilinmeyeni arama yolculuğuna çıkarmak amacıyla düzenlenen Edebî Kazılar'ın bu ayki konuğu Alper Canıgüz.

18.04.2014
20:30

98’ 
Yönetmen: Chris Sanders, Kirk De Micco
Konu: Yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, Crood'lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug'un önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood'lar bu yolculuk esnasında sıra dışı maceralarla örülü ve daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır. Üstelik bir de karşılarına Guy isimli ilginç bir genç çıkar. Sürekli seyahat etmeyi ve yeni icatlar yapmayı seven Guy'ı aileden en çok 19 yaşındaki genç kız Eep sevecektir. Ateş yakmayı bilen Guy, Crood'ların hayatlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacaktır.
Animasyonun mutfağından gelen Kirk De Micco ve Chris Sanders ikilisinin senaryosuna ve yönetmenliğine imza attığı film, tarih öncesi çağlarda yaşayan bir ailenin keyifli macerasına eşlik ediyor.


<Ücretsiz

19.04.2014
12:00

85’ 
Yönetmen: Kyungho Lee
Konu: Albino türündeki koala Johnny aslında ender rastlanan bir tür ama çevresindekiler farklı olduğu için onu hep dışlamış, hatta karnaval zamanında bile ucube gösteriler yaptırmışlardır. 
Fakat bir gün yolu yetenek avcısı bir Tazmanya Şeytanı olan Hamish ve elinden kamerasını düşürmeyen Higgens ile kesişince Johnny gerçek bir kahraman olmak için kendisini yollara vuruyor. 
Outback kasabasındakiler onu sırf farklı renkte olduğu için dışlarken, birden kasabanın kurtarıcısı olan Johnny'yi kötü timsah Bog’a karşı destekliyorlar... Gerçek bir kahraman olmak için Johnny'nin önünde artık hiçbir engel kalmayacaktır.


<Ücretsiz 

19.04.2014
15:00

80’ 
Yönetmen: Mark A.Z. Dippe
Konu: Zorba köpekbalığı Troy, Cordelia'yı kaçırınca bu zorlu görev için Pi ve Junior onu kurtarmak amacıyla bütün arkadaşlarını bir araya getirirler. Troy geldiğinde Pi ve Cordelia daha yeni Junior 'ın ebeveynleri olmuşlardır. Pi herkesi savaşmak için eğitirken, Ronny adında yeni birisi çıkagelir ve kendi yöntemiyle köpekbalıklarından kurtulabileceklerini söyler. Fakat aslında Ronny Troy tarafından onlara casusluk edip evlerini korumalarını önlemek için gönderilmiştir... Denizin altındaki tropikal cennet olan mercan kayalarında geçen hikayenin yönetmenliğini Mark A.Z. Dippé üstleniyor.


<Ücretsiz

19.04.2014
18:00

98’ 
Yönetmen: Chris Sanders, Kirk De Micco
Konu: Yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, Crood'lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug'un önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood'lar bu yolculuk esnasında sıra dışı maceralarla örülü ve daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır. Üstelik bir de karşılarına Guy isimli ilginç bir genç çıkar. Sürekli seyahat etmeyi ve yeni icatlar yapmayı seven Guy'ı aileden en çok 19 yaşındaki genç kız Eep sevecektir. Ateş yakmayı bilen Guy, Crood'ların hayatlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacaktır.
Animasyonun mutfağından gelen Kirk De Micco ve Chris Sanders ikilisinin senaryosuna ve yönetmenliğine imza attığı film, tarih öncesi çağlarda yaşayan bir ailenin keyifli macerasına eşlik ediyor.


<Ücretsiz

19.04.2014
20:30

DOĞAL KAHRAMANLAR 102’ 
Yönetmen: Chris Wedge
Konu: Genç bir kız bir anda kendisini iyi ve kötü güçlerin kıyasıya savaştığı bir ormana sürüklenmiş olarak bulur. Kendinin bambaşka bir dünyanın içinde bulan Mary kendi dünyasında olduğundan çok daha inançlı bir şekilde onlara yardım etmek için çalışacaktır. Bir grup ayak takımı ile iş birliği yapan Mary, hem onların dünyasını hem de bizimkini kurtarmaya çalışacaktır. 

20.04.2014
12:00

80’ 
Yönetmen: Mark A.Z. Dippe
Konu: Zorba köpekbalığı Troy, Cordelia'yı kaçırınca bu zorlu görev için Pi ve Junior onu kurtarmak amacıyla bütün arkadaşlarını bir araya getirirler. Troy geldiğinde Pi ve Cordelia daha yeni Junior 'ın ebeveynleri olmuşlardır. Pi herkesi savaşmak için eğitirken, Ronny adında yeni birisi çıkagelir ve kendi yöntemiyle köpekbalıklarından kurtulabileceklerini söyler. Fakat aslında Ronny Troy tarafından onlara casusluk edip evlerini korumalarını önlemek için gönderilmiştir... Denizin altındaki tropikal cennet olan mercan kayalarında geçen hikayenin yönetmenliğini Mark A.Z. Dippé üstleniyor.


<Ücretsiz

20.04.2014
15:00

98’ 
Yönetmen: Chris Sanders, Kirk De Micco
Konu: Yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, Crood'lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug'un önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood'lar bu yolculuk esnasında sıra dışı maceralarla örülü ve daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır. Üstelik bir de karşılarına Guy isimli ilginç bir genç çıkar. Sürekli seyahat etmeyi ve yeni icatlar yapmayı seven Guy'ı aileden en çok 19 yaşındaki genç kız Eep sevecektir. Ateş yakmayı bilen Guy, Crood'ların hayatlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacaktır.
Animasyonun mutfağından gelen Kirk De Micco ve Chris Sanders ikilisinin senaryosuna ve yönetmenliğine imza attığı film, tarih öncesi çağlarda yaşayan bir ailenin keyifli macerasına eşlik ediyor.


<Ücretsiz

20.04.2014
18:00

102’ 
Yönetmen: Chris Wedge
Konu: Genç bir kız bir anda kendisini iyi ve kötü güçlerin kıyasıya savaştığı bir ormana sürüklenmiş olarak bulur. Kendinin bambaşka bir dünyanın içinde bulan Mary kendi dünyasında olduğundan çok daha inançlı bir şekilde onlara yardım etmek için çalışacaktır. Bir grup ayak takımı ile iş birliği yapan Mary, hem onların dünyasını hem de bizimkini kurtarmaya çalışacaktır.


<Ücretsiz 

20.04.2014
20:30

85’ 
Yönetmen: Kyungho Lee
Konu: Albino türündeki koala Johnny aslında ender rastlanan bir tür ama çevresindekiler farklı olduğu için onu hep dışlamış, hatta karnaval zamanında bile ucube gösteriler yaptırmışlardır. 
Fakat bir gün yolu yetenek avcısı bir Tazmanya Şeytanı olan Hamish ve elinden kamerasını düşürmeyen Higgens ile kesişince Johnny gerçek bir kahraman olmak için kendisini yollara vuruyor. 
Outback kasabasındakiler onu sırf farklı renkte olduğu için dışlarken, birden kasabanın kurtarıcısı olan Johnny'yi kötü timsah Bog’a karşı destekliyorlar... Gerçek bir kahraman olmak için Johnny'nin önünde artık hiçbir engel kalmayacaktır.


<Ücretsiz 

21.04.2014
12:00

98’ 
Yönetmen: Chris Sanders, Kirk De Micco
Konu: Yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, Crood'lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug'un önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood'lar bu yolculuk esnasında sıra dışı maceralarla örülü ve daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır. Üstelik bir de karşılarına Guy isimli ilginç bir genç çıkar. Sürekli seyahat etmeyi ve yeni icatlar yapmayı seven Guy'ı aileden en çok 19 yaşındaki genç kız Eep sevecektir. Ateş yakmayı bilen Guy, Crood'ların hayatlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacaktır.
Animasyonun mutfağından gelen Kirk De Micco ve Chris Sanders ikilisinin senaryosuna ve yönetmenliğine imza attığı film, tarih öncesi çağlarda yaşayan bir ailenin keyifli macerasına eşlik ediyor.


<Ücretsiz

21.04.2014
15:00

102’ 
Yönetmen: Chris Wedge
Konu: Genç bir kız bir anda kendisini iyi ve kötü güçlerin kıyasıya savaştığı bir ormana sürüklenmiş olarak bulur. Kendinin bambaşka bir dünyanın içinde bulan Mary kendi dünyasında olduğundan çok daha inançlı bir şekilde onlara yardım etmek için çalışacaktır. Bir grup ayak takımı ile iş birliği yapan Mary, hem onların dünyasını hem de bizimkini kurtarmaya çalışacaktır.


<Ücretsiz 

21.04.2014
18:00

85’ 
Yönetmen: Kyungho Lee
Konu: Albino türündeki koala Johnny aslında ender rastlanan bir tür ama çevresindekiler farklı olduğu için onu hep dışlamış, hatta karnaval zamanında bile ucube gösteriler yaptırmışlardır. 
Fakat bir gün yolu yetenek avcısı bir Tazmanya Şeytanı olan Hamish ve elinden kamerasını düşürmeyen Higgens ile kesişince Johnny gerçek bir kahraman olmak için kendisini yollara vuruyor. 
Outback kasabasındakiler onu sırf farklı renkte olduğu için dışlarken, birden kasabanın kurtarıcısı olan Johnny'yi kötü timsah Bog’a karşı destekliyorlar... Gerçek bir kahraman olmak için Johnny'nin önünde artık hiçbir engel kalmayacaktır.


<Ücretsiz 

21.04.2014
19:30

80’ 
Yönetmen: Mark A.Z. Dippe
Konu: Zorba köpekbalığı Troy, Cordelia'yı kaçırınca bu zorlu görev için Pi ve Junior onu kurtarmak amacıyla bütün arkadaşlarını bir araya getirirler. Troy geldiğinde Pi ve Cordelia daha yeni Junior 'ın ebeveynleri olmuşlardır. Pi herkesi savaşmak için eğitirken, Ronny adında yeni birisi çıkagelir ve kendi yöntemiyle köpekbalıklarından kurtulabileceklerini söyler. Fakat aslında Ronny Troy tarafından onlara casusluk edip evlerini korumalarını önlemek için gönderilmiştir... Denizin altındaki tropikal cennet olan mercan kayalarında geçen hikayenin yönetmenliğini Mark A.Z. Dippé üstleniyor.


<Ücretsiz

22.04.2014
12:00

102’ 
Yönetmen: Chris Wedge
Konu: Genç bir kız bir anda kendisini iyi ve kötü güçlerin kıyasıya savaştığı bir ormana sürüklenmiş olarak bulur. Kendinin bambaşka bir dünyanın içinde bulan Mary kendi dünyasında olduğundan çok daha inançlı bir şekilde onlara yardım etmek için çalışacaktır. Bir grup ayak takımı ile iş birliği yapan Mary, hem onların dünyasını hem de bizimkini kurtarmaya çalışacaktır. 


<Ücretsiz

22.04.2014
15:00

85’ 
Yönetmen: Kyungho Lee
Konu: Albino türündeki koala Johnny aslında ender rastlanan bir tür ama çevresindekiler farklı olduğu için onu hep dışlamış, hatta karnaval zamanında bile ucube gösteriler yaptırmışlardır. 
Fakat bir gün yolu yetenek avcısı bir Tazmanya Şeytanı olan Hamish ve elinden kamerasını düşürmeyen Higgens ile kesişince Johnny gerçek bir kahraman olmak için kendisini yollara vuruyor. 
Outback kasabasındakiler onu sırf farklı renkte olduğu için dışlarken, birden kasabanın kurtarıcısı olan Johnny'yi kötü timsah Bog’a karşı destekliyorlar... Gerçek bir kahraman olmak için Johnny'nin önünde artık hiçbir engel kalmayacaktır.


<Ücretsiz 

22.04.2014
18:00

80’ 
Yönetmen: Mark A.Z. Dippe
Konu: Zorba köpekbalığı Troy, Cordelia'yı kaçırınca bu zorlu görev için Pi ve Junior onu kurtarmak amacıyla bütün arkadaşlarını bir araya getirirler. Troy geldiğinde Pi ve Cordelia daha yeni Junior 'ın ebeveynleri olmuşlardır. Pi herkesi savaşmak için eğitirken, Ronny adında yeni birisi çıkagelir ve kendi yöntemiyle köpekbalıklarından kurtulabileceklerini söyler. Fakat aslında Ronny Troy tarafından onlara casusluk edip evlerini korumalarını önlemek için gönderilmiştir... Denizin altındaki tropikal cennet olan mercan kayalarında geçen hikayenin yönetmenliğini Mark A.Z. Dippé üstleniyor.


<Ücretsiz

22.04.2014
20:30

98’ 
Yönetmen: Chris Sanders, Kirk De Micco
Konu: Yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, Crood'lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug'un önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood'lar bu yolculuk esnasında sıra dışı maceralarla örülü ve daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır. Üstelik bir de karşılarına Guy isimli ilginç bir genç çıkar. Sürekli seyahat etmeyi ve yeni icatlar yapmayı seven Guy'ı aileden en çok 19 yaşındaki genç kız Eep sevecektir. Ateş yakmayı bilen Guy, Crood'ların hayatlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacaktır.
Animasyonun mutfağından gelen Kirk De Micco ve Chris Sanders ikilisinin senaryosuna ve yönetmenliğine imza attığı film, tarih öncesi çağlarda yaşayan bir ailenin keyifli macerasına eşlik ediyor.


<Ücretsiz

23.04.2014
12:00

85’ 
Yönetmen: Kyungho Lee
Konu: Albino türündeki koala Johnny aslında ender rastlanan bir tür ama çevresindekiler farklı olduğu için onu hep dışlamış, hatta karnaval zamanında bile ucube gösteriler yaptırmışlardır. 
Fakat bir gün yolu yetenek avcısı bir Tazmanya Şeytanı olan Hamish ve elinden kamerasını düşürmeyen Higgens ile kesişince Johnny gerçek bir kahraman olmak için kendisini yollara vuruyor. 
Outback kasabasındakiler onu sırf farklı renkte olduğu için dışlarken, birden kasabanın kurtarıcısı olan Johnny'yi kötü timsah Bog’a karşı destekliyorlar... Gerçek bir kahraman olmak için Johnny'nin önünde artık hiçbir engel kalmayacaktır.


<Ücretsiz 

23.04.2014
15:00

80’ 
Yönetmen: Mark A.Z. Dippe
Konu: Zorba köpekbalığı Troy, Cordelia'yı kaçırınca bu zorlu görev için Pi ve Junior onu kurtarmak amacıyla bütün arkadaşlarını bir araya getirirler. Troy geldiğinde Pi ve Cordelia daha yeni Junior 'ın ebeveynleri olmuşlardır. Pi herkesi savaşmak için eğitirken, Ronny adında yeni birisi çıkagelir ve kendi yöntemiyle köpekbalıklarından kurtulabileceklerini söyler. Fakat aslında Ronny Troy tarafından onlara casusluk edip evlerini korumalarını önlemek için gönderilmiştir... Denizin altındaki tropikal cennet olan mercan kayalarında geçen hikayenin yönetmenliğini Mark A.Z. Dippé üstleniyor.


<Ücretsiz

23.04.2014
18:00

98’ 
Yönetmen: Chris Sanders, Kirk De Micco
Konu: Yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, Crood'lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug'un önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood'lar bu yolculuk esnasında sıra dışı maceralarla örülü ve daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır. Üstelik bir de karşılarına Guy isimli ilginç bir genç çıkar. Sürekli seyahat etmeyi ve yeni icatlar yapmayı seven Guy'ı aileden en çok 19 yaşındaki genç kız Eep sevecektir. Ateş yakmayı bilen Guy, Crood'ların hayatlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacaktır.
Animasyonun mutfağından gelen Kirk De Micco ve Chris Sanders ikilisinin senaryosuna ve yönetmenliğine imza attığı film, tarih öncesi çağlarda yaşayan bir ailenin keyifli macerasına eşlik ediyor.


<Ücretsiz

23.04.2014
20:30

102’ 
Yönetmen: Chris Wedge
Konu: Genç bir kız bir anda kendisini iyi ve kötü güçlerin kıyasıya savaştığı bir ormana sürüklenmiş olarak bulur. Kendinin bambaşka bir dünyanın içinde bulan Mary kendi dünyasında olduğundan çok daha inançlı bir şekilde onlara yardım etmek için çalışacaktır. Bir grup ayak takımı ile iş birliği yapan Mary, hem onların dünyasını hem de bizimkini kurtarmaya çalışacaktır.

24.04.2014
12:00

80’ 
Yönetmen: Mark A.Z. Dippe
Konu: Zorba köpekbalığı Troy, Cordelia'yı kaçırınca bu zorlu görev için Pi ve Junior onu kurtarmak amacıyla bütün arkadaşlarını bir araya getirirler. Troy geldiğinde Pi ve Cordelia daha yeni Junior 'ın ebeveynleri olmuşlardır. Pi herkesi savaşmak için eğitirken, Ronny adında yeni birisi çıkagelir ve kendi yöntemiyle köpekbalıklarından kurtulabileceklerini söyler. Fakat aslında Ronny Troy tarafından onlara casusluk edip evlerini korumalarını önlemek için gönderilmiştir... Denizin altındaki tropikal cennet olan mercan kayalarında geçen hikayenin yönetmenliğini Mark A.Z. Dippé üstleniyor.


<Ücretsiz

24.04.2014
15:00

98’ 
Yönetmen: Chris Sanders, Kirk De Micco
Konu: Yaşadıkları mağara bir deprem sonrasında yerle bir olduktan sonra, Crood'lar yuvaları olan bu kanyondan taşınmak zorunda kalırlar ve ailenin babası Grug'un önderliğinde bir yolculuğa çıkarlar. Barınabilecekleri yeni bir yer bulmanın ümidiyle ilerleyen Crood'lar bu yolculuk esnasında sıra dışı maceralarla örülü ve daha önce bilinmedikleri esrarengiz bir dünyayla karşılaşırlar. Bu yeni dünyada doğa bambaşkadır. Üstelik bir de karşılarına Guy isimli ilginç bir genç çıkar. Sürekli seyahat etmeyi ve yeni icatlar yapmayı seven Guy'ı aileden en çok 19 yaşındaki genç kız Eep sevecektir. Ateş yakmayı bilen Guy, Crood'ların hayatlarının değişmesinde önemli bir rol oynayacaktır.
Animasyonun mutfağından gelen Kirk De Micco ve Chris Sanders ikilisinin senaryosuna ve yönetmenliğine imza attığı film, tarih öncesi çağlarda yaşayan bir ailenin keyifli macerasına eşlik ediyor.


<Ücretsiz

24.04.2014
18:00

102’ 
Yönetmen: Chris Wedge
Konu: Genç bir kız bir anda kendisini iyi ve kötü güçlerin kıyasıya savaştığı bir ormana sürüklenmiş olarak bulur. Kendinin bambaşka bir dünyanın içinde bulan Mary kendi dünyasında olduğundan çok daha inançlı bir şekilde onlara yardım etmek için çalışacaktır. Bir grup ayak takımı ile iş birliği yapan Mary, hem onların dünyasını hem de bizimkini kurtarmaya çalışacaktır.


<Ücretsiz 

24.04.2014
20:30

85’ 
Yönetmen: Kyungho Lee
Konu: Albino türündeki koala Johnny aslında ender rastlanan bir tür ama çevresindekiler farklı olduğu için onu hep dışlamış, hatta karnaval zamanında bile ucube gösteriler yaptırmışlardır. 
Fakat bir gün yolu yetenek avcısı bir Tazmanya Şeytanı olan Hamish ve elinden kamerasını düşürmeyen Higgens ile kesişince Johnny gerçek bir kahraman olmak için kendisini yollara vuruyor. 
Outback kasabasındakiler onu sırf farklı renkte olduğu için dışlarken, birden kasabanın kurtarıcısı olan Johnny'yi kötü timsah Bog’a karşı destekliyorlar... Gerçek bir kahraman olmak için Johnny'nin önünde artık hiçbir engel kalmayacaktır.


<Ücretsiz 

25.04.2014
20:00

Dünya Sesleri Nilüfer'deDünya Sesleri Nilüfer’de konserleri devam ediyor...

The Wanton Bishops, Beyrut’lu, iki kişiden oluşan bir blues/garaj rock grubu. İkiliyi oluşturanlardan Nader, grubun solisti olmakla beraber armonika, gitar ve klavye ile The Wanton Bishops’a hayat verirken, Eddy ise geri vokalin yanı sıra gitar ve banjo ile Nader’e eşlik ediyor. Aynı zamanda, onlara gerek stüdyo kaydı gerekse canlı performanslarda eşlik eden bir davulcu ve bas gitarist bulunuyor. 

Nader ve Eddy’nin The Wanton Bishops’ı oluşturma hikâyeleri ise oldukça ilginç. Birkaç yıl önce, Beyrut’ta bir bar kavgasında birbirleriyle tanışan ikili, arkadaşlıklarını kavga sonrasında içtikleri ucuz içkilere bağlıyor. Sonrasında ise The Wanton Bishops’ı yaratmaya karar veriyorlar.

Türkiye, Fransa, Norveç, İsveç ve Danimarka’da da sahneye çıkan, Guns N’ Roses ve Lana Del Rey’in Lübnan konserlerinde ise alt grup olarak yer alan grubun, 2012 Aralık’ında piyasaya sürülen “Sleep With The Lights On” adında bir albümleri bulunuyor.


Tam: 10 TL
İndirimli: 7,5 TL

29.04.2014
13:30

12. Nilüfer Sağlık Platformu Toplantısı
"ÇED Süreçleri ve Bursa'nın Çevre Sorunları"

Oturum Başkanı: Doç. Dr. Ertuğrul Aksoy (TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı)
I. Konuşmacı: Baran Bozoğlu (TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı)
II. Konuşmacı: Efsun Dündar (TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Bursa İl Temsilcisi)

Bursa'nın çevresi: Taş ve Maden Ocakları, Nilüfer Çayı, Endüstriyel Kirlilik, Suların Ticarileştirilmesi, Uludağ, Tarım Arazileri..

29.04.2014
20:00

90' / Tek Perde / +13

Pürtelaş Tiyatro

"Yapamayacağımızı sandığımız öyle çok şey yaptık ki..."

Dünyaca ünlü İsveçli yazar Lars Norên tarafından Bosna trajedisinden hemen sonra yazılan Savaş, Bosna'da savaşın yarattığı yıkımın bir aile üzerindeki etkilerinin izini sürüyor.

Yazan: Lars Norên
Yöneten / Çeviren: Serdar Biliş
Oyuncular: Tilbe Saran, Sermet Yeşil, Erkan Avcı, Damla Sönmez, Ecem Uzun

Tam: 10 TL
İndirimli: 7,5 TL

*Oyun başladıktan sonra seyirci alınmamaktadır.

30.04.2014
23:59

Bütün dünyada Karikatür Oscarları olarak bilinen Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması, 30. yılında başladığından bugüne gelen süreçte derece alan eserlerin sergilendiği özel bir seçkiyi sanatseverlerle buluşturuyor. 

1983 yılından itibaren düzenlenen yarışma; dünyanın en önemli karikatür ustalarından oluşan seçiciler kurulu ve 130 ülkeden 6500'ü aşkın sanatçının katılımıyla karikatürün evrensel sahnesi olarak da değerlendiriliyor.

Açılış Kokteyl: 29 Nisan 2014, Salı, 19:00 

Sergi Bitiş: 17 Mayıs 17:00

02.04.2015
18:00

Nilüfer Belediyesi ”Tiyatro”
Yazan: Barış Yücedağ
Yöneten: Umutcan Vicnelioğlu
Oyuncular: Çisil Oral, Deniz Gürsucu,
Mukaddes Kurmuş
Nilüfer Belediyesi ‘Tiyatro’, tiyatro izleyicisinin günümüz
oyunları ve oyun yazarlarıyla tanışmasını sağlamak
amacıyla ‘eskiz’ başlığını atarak ücretsiz okuma tiyatrosu
etkinlikleri gerçekleştiriyor. Bu başlık altında ilk projemiz
genç yazar Barış Yücedağ’ın ‘’Olduğumuz Yerde’’
isimli oyunu.
“Babamız kanalizasyondur kızlar, patladı mı
pis kokar tüm aile.”
* Yazarın da katılacağı özel dinleti.

02.04.2015
19:30

Şiir başta olmak üzere sanat, kültür, felsefe gibi birçok farklı alanda eserler veren Enis Batur, Nilüfer Belediyesi Kütüphanelerinin organize ettiği söyleşide Bursalı okurlarıyla buluşuyor. Söyleşi, şairin yazı serüvenini, edebiyatın yaratıcı alanlarında yaptığı cesur yolculukları eksen alan Labirentini Ören Şair sergisinin bir parçası olarak düzenleniyor. Semih Gümüş’ün kolaylaştırıcılığında gerçekleştirilecek söyleşi, Batur’un kaosu düzene tercih eden şiir dünyasını yakından tanıma imkânı tanıyor.

02.04.2015
20:30

Şef: Filiz Başıbüyük

Konuk bestekar ve güftekar: Canan Özdenkoş

Solist Yücel Yakar

( Bursa Devlet Klasik Türk Müziği Korosu )

Sunum: Nalan Höke

*Ücretsiz

03.04.2015
20:00

Yazan: Eric Chappell
Çeviren: Özcan Özer
Yöneten: Ebru Kara
Yönetmen Yardımcısı: İhsan Ata
Dekor ve Kostüm Tasarım: Candan Günay
Işık Tasarım: Sinan Mahçup
Oyuncular: Harun Özer, Işılay Gül, Deniz Gürsucu,
Suat Onur Çalık, Eray Cezayirlioğlu
“Hayatınızda her şey yolunda mı? Pekâlâ… Evlisiniz...
Evliliğinizde her şey yolunda… Her şey keyifli…
Yıl dönümleri… Yemekler… Dans… Eğlence…
Bir gün evinize hırsız giriyor… Yolunda gittiğini
sandığınız her şey darmadağın oluyor…
Sonrası hesap-kitap: Kim hırsız? Herkes mi?
Herkes hırsız mı? Yoksa?”

Tam 10 tl - İndirimli 7,5 tl
(20 kişi ve üzeri toplu bilet satışı 5 tl)

04.04.2015
18:00

51. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Bülent Yılmaz'ın yöneteceği konferans, Türkiye'de okuma ve kütüphane kültürünün yaygınlaştırılma sorununu ve çözüm yöntemlerini tartışmaya açıyor. Ücretsiz ve herkesin katılımına açık olan konferans, Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri ve Türk Kütüphaneciler Derneği işbirliğiyle düzenleniyor.

04.04.2015
20:00

Ekim Sanat
Yönetmen: Ayten Kösa Topcu
Moderatör: Ömer Naci Topcu
Oyuncular: Ceren Bilmez, Özlem Özkoşar, Gökçe Kurt
Murat Deniz, Berker Soyçiçek, Cenk Turan,
Emre Işık, Anılcan Aydın
Bu sene Bursa’da OLAY VAR. Bursa playback tiyatroyla
tanışacak. ABD ve Avrupa ‘da, “Playback Theatre”
ismi ile alternatif oyun mekânlarında seyircilere sunulan
“Modern Doğaçlama Tiyatro” ya ait bir gösteri türüdür.
Playback Tiyatro gösterisinin en temel özelliği seyircinin
aktif katılımının sağlanmasıdır. Bu gösterilerde seyirci
doğaçlamaları yönlendirir ve fikirleri ile doğaçlamaları
belirler. Esas eğlence de bundan sonra başlar.
Playback Tiyatro gösterisi asla tekrar etmez. Her şey
o oyuna ve o seyirciye özeldir. Bu sebeple her oyun
birbirinden farklıdır.

*15 tl

04.04.2015
20:00

Yazan: Eric Chappell
Çeviren: Özcan Özer
Yöneten: Ebru Kara
Yönetmen Yardımcısı: İhsan Ata
Dekor ve Kostüm Tasarım: Candan Günay
Işık Tasarım: Sinan Mahçup
Oyuncular: Harun Özer, Işılay Gül, Deniz Gürsucu,
Suat Onur Çalık, Eray Cezayirlioğlu
“Hayatınızda her şey yolunda mı? Pekâlâ… Evlisiniz...
Evliliğinizde her şey yolunda… Her şey keyifli…
Yıl dönümleri… Yemekler… Dans… Eğlence…
Bir gün evinize hırsız giriyor… Yolunda gittiğini
sandığınız her şey darmadağın oluyor…
Sonrası hesap-kitap: Kim hırsız? Herkes mi?
Herkes hırsız mı? Yoksa?”

Tam 10 tl - İndirimli 7,5 tl
(20 kişi ve üzeri toplu bilet satışı 5 tl)

04.04.2015
20:30

Yasemin Mori, kendine özgü şarkıcılığı ve şarkılarıyla insan doğasına dair alışılmamış  hikayelerini anlatırken, folklorik öğelerle harmanladığı avant caz ve saykodelik rocktan etkiler taşıyan müziği ve büyüleyici performansları ile sahnede baş döndürüyor. 

 

Yeni yayımlanan üçüncü albümü Finnari Kakaraska'yı, acının yaşam gücüne dönüştüğü, mazlumun kahraman olduğu, maddenin manevi olana vardığı, uzak diyarlarda düşsel ve gerçeküstü bir alem, bir gezegen olarak tanımlıyor.

 

Bu albümün kendine has sesinin oluşmasında büyük katkıda bulunan ve uzun zamandır beraber çalıştığı müzisyenler kendisine eşlik edecekler.

Tam: 15 tl. İndirimli 10 tl.


05.04.2015
11:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*5 tl

05.04.2015
20:30

“ Taş plaktan günümüze”

Şef: İsmail Özen

Sunum: Serpil Yıldız

*Ücretsiz

07.04.2015
11:00

Mavi Balon Çocuk Tiyatrosu
Yazan ve Yöneten: Nedim Buğral
Dekor: Ata Yıldırım
Kostüm: Aslıhan Pekün
Oyuncular: Yusuf Alp Arslan, Çağatay Türk
Pırasa ve Hapşu isimli iki palyaço gösterilerini
sunmak için uzak bir kente yolculuğa çıkmışlardır.
İçinde malzemelerinin olduğu iki bavulla birlikte tren garına
gelmeleriyle oyun başlar.
Tren geç kalmıştır ve gösterilerinin provasını almaya karar
verirler. Kendinden emin ve egosu son derece yüksek
olan Pırasa, rol arkadaşı Hapşu’ya karşı adaletsiz bir tavır
sergilemektedir. Hapşu ise iyi niyetli ve pozitif yaklaşımıyla
durumun farkına varmamakta, Pırasa’nın kaprislerine
göğüs germektedir.

*10 tl
Toplu bilet fiyatı 6 tl

07.04.2015
20:00

Arcola Theatre

Yöneten: Mehmet Ergen
Dekor / Kostüm: Anthony Lamble
Işık / Video: Richard Williamson
Müzik ve Ses: Neil McKeown
Oyuncular: Tuncay Akpınar, Joseph Altin,
Karina Fernandez, Aslam Husain Percival,
David Kirkbridge, Ryan Wicher

Aralık 2011, Irak / Türkiye sınırı
Pilotsuz bir hava aracının kamerasından Pentagon’un
ekranına yansıyan bir grup insan; silahsız, katırlarıyla,
her zamaki yollarından geçiyorlar.
Birkaç saat sonra, Türk ordusu, 34 sivilin üzerine
bombalar yağdırıyor.
Roboski Katliamı “terörle mücadele” adı altında, son
yılların en tartışılır katliamı olarak geçti tarihe.
Anders Lustagarten’in Arcola Theatre için özel olarak
yazdığı oyun fragmanları birleştirmeye çalışarak
katliamların hangi parçaların birleşmesiyle oluştuğunu
sorguluyor.

*Tam 15 tl - İndirimli 10 tl

07.04.2015
20:00

Tiyatro Laterna

Yazan: Ozan Taylan
Reji: Talip Aydemir
Reji Asistanı: Betül Kandemir
Oyuncular: Figen Yeşil, Ozan Taylan, Betül Kandemir
Dekor-Kostüm: Laterna Sanat
Ses-Işık: Soner Özkök
Makyaj: Melek İltaş
Afiş Tasarım: Zeynep Beriş
Sahne Çalışanları: Eda Çelik, Emine Demir, Melike
Mancak, Buse Şenocak, Dileknur Tunç
Varlığını ürettikleri üzerinden ispatlamaya çalışan bir adam,
düştüğü çıkmazdan nasıl kurtulur? Bu bencil, takıntılı ve
huysuz adamı ne kurtarabilir? Eski karısı mı, hayalleri mi
yoksa boş çıkmış konserve kutuları mı? Hayal gücünü
kaybetmiş bir yazar, hayata tutunmak için her türlü bedeli
ödemeyi göze alır.

*10 tl

08.04.2015
11:00

UKLA Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu

Charles Dickens’ın “ A Christmas Carol”
Adlı Romanından Uyarlanmıştır.
Oyunlaştıran ve Yöneten: Necati Arpacı
İngilizce Düzenleyen: Rıdvan B. Sağlam
Kostüm: Aslıhan Pekün
Oyuncular: Necati Arpacı, Rıdvan B. Sağlam
Mavi Balon Tiyatro ve Ukla Academy ortaklığıyla kurulan
ve oyunlarını İngilizce olarak sahneleyen, Ukla Çocuk ve
Gençlik Tiyatrosu, İngilizce dilinin öğrenilmesine yönelik
motivasyonu artırmayı temel hedef olarak benimsemiştir.
Charles Dickens’ın romanından uyarlanan “A New Year
Song” bencillik ve para hırsı ile insanlığa karşı körleşmiş
olan Scrooge adlı karakterin aydınlanmasını konu alır.

*10 tl

08.04.2015
14:00

UKLA Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu

Charles Dickens’ın “ A Christmas Carol”
Adlı Romanından Uyarlanmıştır.
Oyunlaştıran ve Yöneten: Necati Arpacı
İngilizce Düzenleyen: Rıdvan B. Sağlam
Kostüm: Aslıhan Pekün
Oyuncular: Necati Arpacı, Rıdvan B. Sağlam
Mavi Balon Tiyatro ve Ukla Academy ortaklığıyla kurulan
ve oyunlarını İngilizce olarak sahneleyen, Ukla Çocuk ve
Gençlik Tiyatrosu, İngilizce dilinin öğrenilmesine yönelik
motivasyonu artırmayı temel hedef olarak benimsemiştir.
Charles Dickens’ın romanından uyarlanan “A New Year
Song” bencillik ve para hırsı ile insanlığa karşı körleşmiş
olan Scrooge adlı karakterin aydınlanmasını konu alır.

*10 tl

08.04.2015
20:00

Mavi Balon
Yazan-Yöneten: Özgür ÖKTEN
Oyun Müzikleri: Levent YILMAZ
Oyuncular: OzanTAYLAN, Gökhan KAVAZ,
Ertan EKMEKÇİ
Aksesuar: Erdinç SAKİN
Işık Tasarım: Ertan EKMEKÇİ
Orkestra: Levent YILMAZ, Erdinç CANDAR, Hatice
ÇELİKTAŞ, Ajda ŞENOL, Devrim MERT
Prodüksiyon Asistanı: Gizem ERBAŞ
Fotoğraf: Necati ARPACI - Ozan TAYLAN
Parasızlıktan bunalan Müjdat ve Suphi, sahnelemek
üzere oldukları yeni tiyatro oyunu öncesinde soygun
yapmaya karar verirler.Soygun gerçekleşir ancak
kaçarlarken Müjdat bir kişiyi silahla vurur.Şüphe
uyandırmamak için provalara devam etmek ve
birkaç gün sonra sahneleyecekleri oyuna çıkmak
zorundadırlar. Müjdat’ın oyun sonunda sahne
de sevgilisine evlenme teklif etmek istemesi ve
parasızlıktan depresyona giren tiyatronun sahibi
Raşit’in garip davranışları işleri iyice karmaşık hale
getirecektir.
*Tam 20 tl - İndirimli 15 tl - Toplu Bilet Satışı 6 tl

08.04.2015
20:30

Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu 

Şef: Yaşar Kemal Alim 


28 Şubat 2015 tarihinde aramızdan ayrılan, Toroslar’ın kalemi, usta yazar Yaşar Kemal, TRT İzmir Radyosu sanatçıları Olcay ve Erol Köker’in seslendireceği memleket türküleri, usta anlatıcı Akif Oktay’ın şiirleri ve sunumu, Yaşar Kemal Alim’in şefliğinde Nâzım Hikmet Kültürevi’nde izleyenleri ile buluşuyor.

*Ücretsiz

09.04.2015
19:30

Levent Cantek,

1969’da Ankara’da doğdu. Bilkent Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler Lisans eğitimi aldı, Gazi ve Ankara Üniversitelerinde gazetecilik yüksek lisans ve doktorası yaptı. Çizgi roman ve mizah ile ilgili çalışmalarıyla tanınıyor. Kültür tarihi ile ilgili çalışmalar yapıyor. Film ve dizi senaryoları yazıyor. Kitapları: Türkiye’de Çizgi Roman, Markopaşa, Bir Mizah ve Muhalefet Efsanesi, Karaoğlan, Erotik ve Milliyetçi Bir İkon, Çizgili Hayat Kılavuzu, Çizgili Kenar NotlarıCumhuriyetin Büluğ ÇağıŞehre Göçen Eşek, Dumankara ve Emanet Şehir

09.04.2015
20:30

Le Trio Joubran, dört nesildir devam eden "udî" geleneğine sahip bir ailenin Samir, Wissam ve Adnan kardeşler tarafından oluşan grubu olarak, bu enstrümanı adeta bir duygu, bir yetenek ve hayat haline getirdi. Repertuarlarını Filistin kültüründe önemli bir yere sahip olan udun birikimiyle oluşturan grubun hikâyesi; ilk solo albümler Taqaseemand Sou’fahm 'i çıkartan büyük ağabey Samir ile başladı. Üçüncü albüm "Tamaas" için grubun yaylı enstrümanlarını yapan Wissam, Samir'in macerasına katıldı. İki yıl sonra Adnan'ın kardeşlerine katılması ve Randana'nın ortaya çıkmasıyla bugün bildiğimiz trio oluşmuş oldu. Trionun macerası sürerken kardeşler dünyaca tanınmaya ve dünya müzik grupları arasında etkileyici bir yer elde etmeyi başardı. Perküsyonda usta Yousef Hbeisch ile grup Filistin'in zengin kültürünün ve inanılmaz müzikal macerasının temsilcisi oldu.

Gittikleri her yerde "yok satan" grubun konser verdiği önemli merkezler arasında Carnegie Hall, Paleo Festival (CH), WOMAD, Dubai Uluslararası Film Festivali, Holland Festival, Théâtre de la Ville, Bahrain Manama Cultural Hall yer almaktadır. Aynı zamanda film müzikleri de besteleyen Le Trio Joubran, 2009 yılındaki Dubai Festivali'nde en iyi beste dalında ödül kazandı. Bununla birlikte Karim Dridi’nin oyunculuklarını Marion Cotillard ve Guillaume Canet'in gerçekleştirdiği Dernier Vol adlı filmin müzikleri de gruba ait olarak öne çıkmaktadır. Le Trio Joubran, Filistin'den üç kardeşin oluşturduğu grubuyla tüm dünyada büyük saygı ve beğeniyle takip edilmektedir.

Asfar: Yeni Başyapıt

Üç kardeşten oluşan trio, müzikal birikimleri ve çalışmaları neticesinde beşinci albümleri Asfar'ı çıkardı. Pek çok farklı kültür deneyimleri sayesinde bu albüm, Batı keşiflerini yeniden sunan grubun Paris'e ilk geldikleri zamandan bugüne dek yaşadıklarının bir yansıması olarak adlandırıldı. Asfar, bir projeden daha çok, dinleyicilerine yeni ufuklar sunmayı hedefledi. İki parça perküsyonda Youssef Hbeisch ile birlikte Asfâr, geleneksel Filistin öğeleri yanında yeni ve alışılmadık örnekleri de berberinde sundu.

Samir Joubran, ud
Wissam Joubran, ud
Adnan Joubran, ud
Youssef Hbeisch, perküsyonlar

Tam: 15 tl. İndirimli 10 tl.

 

10.04.2015
19:00

 U.Ü.Devlet Konservatuvarı Konserleri 

Nemeth Quartet  &  Gökhan Aybulus (Piyano)

 

Gülen Ege Serter (Keman)

Şeniz Aybulus (Keman)

Elena Ünaldı  (Viyola)

Mutlu Varlık Kocaili (viyolonsel)

*Ücretsiz


10.04.2015
20:00

Oynayanlar: Mesut Özsoy, Suat Onur Çalık,
Osman Dönmez, Koray Kurt, Ferhun Yılmaz,
Deniz Gürsucu, Seda Ermiş, Çisil Oral, Mukaddes
Kurmuş, Umutcan Vicnelioğlu, Eray Cezayirlioğlu,
Aykut İspir, Mutlu Dereli
Ne tuhaf memleket Abdalya?
Adamın biri ortaya bir soru atıyor ‘Eşeğin gölgesi kiralanır
mı, kiralanamaz mı’ diye, tüm ülke birbirine giriyor.
Bilgininden siyasetçisine, dini önderlerinden medya
patronuna, mahkemesinden küçük esnafına, sade
vatandaşından avukatlarına herkes bir taraf oluyor, bir
kavgadır alıp gidiyor. Bu arada kimlerin cepleri doluyor,
kimlere kimlere gün doğuyor. Kimler hiç de çıkarına
olmayan şeylerin en ateşli savunucusu haline geliyorgetiriliyor,
kimler halkın çıkarını ne karşılığında satıyor…
İşte böyle saçma, uydurma bir ülke Abdalya. Bozuk
bir düzen, cahil bırakılmış ve yoksullaştırılmış bir halk,
susturulmuş-hapse atılmış ozanlar, tüm bunlar sayesinde
köşeyi dönenler ve yandaşları. Neyseki, ne günümüz
dünyası ile ne de ülkemizle ilgisi var bu olup bitenlerin de,
rahatça kurulup koltuğumuza, keyifle gülüp Abdalyalılar'a,
halimize şükredebiliyoruz…

Haldun Taner
Yöneten: Ali Düşenkalkar
Dekor: Tayfun Çebi
Kostüm: Funda Çebi
Dans Düzeni: Cihan Yöntem
Işık Tasarım: Ali Düşenkalkar
Afiş Tasarım: Yurdaer Altıntaş

Tam 10 tl - İndirimli 7,5 tl
(20 kişi ve üzeri toplu bilet satışı 5 tl)


11.04.2015
20:00

Oynayanlar: Mesut Özsoy, Suat Onur Çalık,
Osman Dönmez, Koray Kurt, Ferhun Yılmaz,
Deniz Gürsucu, Seda Ermiş, Çisil Oral, Mukaddes
Kurmuş, Umutcan Vicnelioğlu, Eray Cezayirlioğlu,
Aykut İspir, Mutlu Dereli
Ne tuhaf memleket Abdalya?
Adamın biri ortaya bir soru atıyor ‘Eşeğin gölgesi kiralanır
mı, kiralanamaz mı’ diye, tüm ülke birbirine giriyor.
Bilgininden siyasetçisine, dini önderlerinden medya
patronuna, mahkemesinden küçük esnafına, sade
vatandaşından avukatlarına herkes bir taraf oluyor, bir
kavgadır alıp gidiyor. Bu arada kimlerin cepleri doluyor,
kimlere kimlere gün doğuyor. Kimler hiç de çıkarına
olmayan şeylerin en ateşli savunucusu haline geliyorgetiriliyor,
kimler halkın çıkarını ne karşılığında satıyor…
İşte böyle saçma, uydurma bir ülke Abdalya. Bozuk
bir düzen, cahil bırakılmış ve yoksullaştırılmış bir halk,
susturulmuş-hapse atılmış ozanlar, tüm bunlar sayesinde
köşeyi dönenler ve yandaşları. Neyseki, ne günümüz
dünyası ile ne de ülkemizle ilgisi var bu olup bitenlerin de,
rahatça kurulup koltuğumuza, keyifle gülüp Abdalyalılar'a,
halimize şükredebiliyoruz…

Haldun Taner
Yöneten: Ali Düşenkalkar
Dekor: Tayfun Çebi
Kostüm: Funda Çebi
Dans Düzeni: Cihan Yöntem
Işık Tasarım: Ali Düşenkalkar
Afiş Tasarım: Yurdaer Altıntaş

Tam 10 tl - İndirimli 7,5 tl
(20 kişi ve üzeri toplu bilet satışı 5 tl)

11.04.2015
20:30

Borusan Quartet’in Ulvi Cemal Erkin, Ahmed Adnan Saygun ve Gürer Aykal’ın Yaylı Çalgılar Dörtlülerini kaydettikleri Erkin, Aykal, Saygun adlı ilk CD’leri 2013 Mayıs’ında Lila Müzik’ten yayımlandı.Oda müziği partnerleri arasında Fazıl Say, İdil Biret, Itamar Golan, Valentin Erben, Gülsin Onay, Hüseyin Sermet, Ruşen Güneş, Reto Bieri, Toros Can, Ferhan & Ferzan Önder ve Muhiddin Dürrüoğlu gibi çok değerli müzisyenler bulunan Borusan Quartet, Türk bestecilerin önemli bir yer aldığı, klasik dönemden modern döneme uzanan geniş bir repertuara sahip.

1. Keman: Esen Kıvrak
2. Keman: Olgu Kızılay
Viyola: Efdal Altun 
Viyolonsel: Çağ Erçağ

 

Burhan Öçal

 

Vurmalı çalgılar virtüözü ve darbuka ustası sanatçı, ülkemizin önemli bestecilerinden biri olarak ve sinema oyuncusu kimliğiyle de Türkiye’deki çağdaş kültür ve müzik dünyasına yön verenlerin başında geliyor. Zürih ve İstanbul’da yaşayan Öçal, aralarında mekik dokuduğu farklı kültür dünyalarının sanatsal ifade biçimleriyle çok erken tanıştı. Değişik müzik stillerine olan merakı ve coşkusu sayesinde uluslararası çapta müzisyen ve sanatçılarla bir araya geldi.

Tam: 15 tl. İndirimli 10 tl.


12.04.2015
11:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*5 tl

12.04.2015
20:00

Bosch Tiyatro Topluluğu

Yazan: Umur Bugay
Yönetmen: Bora Özkula
Müzik: Cengiz Ötük
Işık Kumanda: Umut Arslan
Ses Kumanda: Özkan Özdamar
Yapım Sorumlusu: İsmail İlhan
Oyuncular: Neslihan Keskinoğlu, Umut Arslan, Nurten
Elpe, Özkan Özdamar, İbrahim Kayakesen, Burcu Sezgin,
Fatih Yaşar, Nurten Elpe, İsmail İlhan, Sevda Halaç,
Mushab Çalık, Ramazan Türk, Mutlu Yıldız, Süleyman
Uygun, Sevda Halaç, Levent Ürün

*Ücretsizdir.

12.04.2015
20:30

“ Yarınlar Umut Olsun, Çocuklar  Neşe Dolsun”


Şef: Dr. Aysel Gürel

* Konser Bursa Lösemili Çocuklar Derneği ( LÖDER )Yararına gerçekleşecektir.

13.04.2015
11:00

Ekim Sanat
Yazan ve Yöneten: Ayten Kösa Topcu
Oynayanlar: Murat Deniz, Ceren Bilmez,
Furkan Güler, Beyza Bikmen
Kondüvit: Erdinç Kılıç
Değerli çocuklarımızın dikkatini doğa ve arkadaşlık,
bencillik, mızıkçılık temaları üzerine çeken oyunumuz,
gökkuşağı perisinin güzel mi güzel bir masalıyla karşılıyor
izleyicilerini.
Didaktik anlatımdan uzak, hayal güçlerini kısıtlamayan,
pedagojik öğelerin, yaş düzeyine uygun bir dil yoluyla
oyun içine yerleştirilen sürükleyici, heyecanlı, müzikli,
akrobatik danslı, sürprizli bir düş yolculuğu…Bir zamanlar
çok sevdiği arkadaşı gökkuşağı perisiyle, bencillikleri
yüzünden arkadaşlıkları bozulan, bir kralın masalı.

*5 tl

13.04.2015
13:00

Ekim Sanat

Yazan ve Yöneten: Ayten Kösa Topcu
Oynayanlar: Murat Deniz, Ceren Bilmez,
Furkan Güler, Beyza Bikmen
Kondüvit: Erdinç Kılıç
Değerli çocuklarımızın dikkatini doğa ve arkadaşlık,
bencillik, mızıkçılık temaları üzerine çeken oyunumuz,
gökkuşağı perisinin güzel mi güzel bir masalıyla karşılıyor
izleyicilerini.
Didaktik anlatımdan uzak, hayal güçlerini kısıtlamayan,
pedagojik öğelerin, yaş düzeyine uygun bir dil yoluyla
oyun içine yerleştirilen sürükleyici, heyecanlı, müzikli,
akrobatik danslı, sürprizli bir düş yolculuğu…Bir zamanlar
çok sevdiği arkadaşı gökkuşağı perisiyle, bencillikleri
yüzünden arkadaşlıkları bozulan, bir kralın masalı.

*5 tl

13.04.2015
15:00

Ekim Sanat
Yazan ve Yöneten: Ayten Kösa Topcu
Oynayanlar: Murat Deniz, Ceren Bilmez,
Furkan Güler, Beyza Bikmen
Kondüvit: Erdinç Kılıç
Değerli çocuklarımızın dikkatini doğa ve arkadaşlık,
bencillik, mızıkçılık temaları üzerine çeken oyunumuz,
gökkuşağı perisinin güzel mi güzel bir masalıyla karşılıyor
izleyicilerini.
Didaktik anlatımdan uzak, hayal güçlerini kısıtlamayan,
pedagojik öğelerin, yaş düzeyine uygun bir dil yoluyla
oyun içine yerleştirilen sürükleyici, heyecanlı, müzikli,
akrobatik danslı, sürprizli bir düş yolculuğu…Bir zamanlar
çok sevdiği arkadaşı gökkuşağı perisiyle, bencillikleri
yüzünden arkadaşlıkları bozulan, bir kralın masalı.

*5 tl

14.04.2015
10:00

1975’te İstanbul’da doğan İrem Uşar, Notre Dame de Sion Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Radyo – Televizyon ve Sinema Bölu¨mu¨’nden mezun oldu. Muhabirlik, editörlu¨k ve metin yazarlığı yaptı. İlk romanı konusu kadar, genç u¨slubuyla da ilgi çekti. 2010’da PEN’in davetiyle Belçika’nın Antwerp kentinde katıldığı yazarlık atölyesinde, Gu¨nışığı Kitaplığı’nın, Assos yakınlarındaki Sivrice Deniz Feneri için özel projelendirdiği çocuk kitabı Fenerden Taşınan Işık’ı yazdı. Bu resimli ilk çocuk kitabını, gu¨lu¨mseten aile öyku¨lerini içtenlikle kaleme aldığı Kuuzu ve Lunapark Ailesi izledi. Bu öyku¨ kitabıyla, ‘Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği (ÇGYD) Yılın En İyi Çocuk Öyku¨leri Kitabı 2011 Ju¨ri Özel Ödu¨lu¨’ne değer göru¨len yazarın son kitabı Lataşiba. Uşar, yıllardır ‘tai chi’ çalışıyor ve Ankara’da yaşıyor.

Katılım için rezervasyon gerekmektedir.
Bilgi: 441 81 89 - 486 62 46

Bilgi: 486 62 46

14.04.2015
19:00

Keman & Piyano Resitali

Konser Programı

 

W. A. Mozart Sonata in G Major KV 379

- Adagio

- Allegro

- Andantino cantabile

 

--ARA--

 

J. Brahms Sonata in d minor op.108 no.3

-Allegro

-Adagio

-Presto agitato

*Ücretsiz

14.04.2015
20:30

Cengiz Özkan & Armen Aharonian

Anadolu’nun yetiştirdiği en büyük yeteneklerden biridir Aşık Veysel. Doğduğu, büyüdüğü, çiçek gözlerine yuva yapıp, ışığını karartana dek renklerini ezberlediği coğrafyayı en iyi anlatan ozandır. Acıdır Veysel’in türküleri, ne bilsin ki mutluluğu çocuk yaşta acılara düşen ozan… Ondandır belki de en iyi Veysel’in anlatması acıyı…

Veysel’in ezgileri 2 önemli müzisyenin parmaklarında tekrar hayat bulacak bu konserde. Konserin ilk bölümünde enstrümantal Aşık Veysel ezgileri can bulacak. Farklı yorumlar ve güncel düzenlemeler ile dinleyici yepyeni Aşık Veysel ezgilerine açacak yüreğini.

Konserin ikinci bölümünde Aşık Veysel’in gönlümüzde taht kuran türkülerini birlikte seslendireceğiz.

Onlar şimdiye dek birbirlerinden farklı alanlarda çaldılar, farklı ezgiler seslendirdiler. Şimdi ikisi aynı sahnede ve “PARMAKLARIMIZIN UCUNDA AŞIK VEYSEL TÜRKÜLERİ” sizleri dostluk ve kardeşlik için bekliyorlar.

 

Cengiz Özkan

İlk öğrenimini İstanbul'da tamamladıktan sonra, 1980 İstanbul Teknik Üniversitesi 1991'deki mezuniyetinin ardından İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Ana Sanat Dalı Türk Halk Müziği İstanbul Üniversitesi yılında Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Çalgı Eğitim Bölümü'ne girdi. Bölümü'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. Mezun olduğu İTÜ Türk Musikisi Devlet Konservatuarı'nda iki yıl, İzmit Belediye Konservatuarı'nda iki yıl, Devlet Konservatuarı'nda üç yıl süreyle öğretmen ve icracı olarak çalıştı. Yurt içi ve yurt dışında birçok konser verdi.

Tek başına Kırmızı Buğday, Ah İstanbul, Saklarım Gözümde Güzelliğini ve Gelin adlı albümleri Kalan Müzik tarafından yayınlandı. Yine 2001 yılında Kalan Müzik'ten piyasaya sunulan bir diğer çalışması olan Yare Dokunma albümünü de ise Malatya Türk Halk Müziği Muharrem Temiz Arguvanlı ses sanatçısı ve folklorcu ile yapmışlardır.

1989'da girdiği TRT İstanbul Radyosu'nda saz sanatçısı olarak çalışmaya devam etmektedir.

Armen Aharonian: Adı Farid Farjad ile özdeşleşen Ermeni asıllı dünyaca ünlü

piyanist Armen Aharonian bu kez piyanosunun tuşlarından Aşık Veysel türkülerini

dostluğa uçuracak. Moskova Senfoni Orkestrasının 12 yıl boyunca eğitmenliğini

yapan Aharonian Los Angeles Senfoni Orkestrasının da kurucu eğitmenleri

arasında yer almaktadır.

Sting ile yaptığı çalışmalarla müzik dünyasında adını geniş kitlelere duyuran

Aharonian, Tarkan Tevetoğlu’nun Amerika’da gerçekleştirdiği tüm müzik

çalışmalarını yönlendiren isimdir.

Tam: 15 tl. İndirimli 10 tl.


15.04.2015
11:00

UKLA Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu

Charles Dickens’ın “ A Christmas Carol”
Adlı Romanından Uyarlanmıştır.
Oyunlaştıran ve Yöneten: Necati Arpacı
İngilizce Düzenleyen: Rıdvan B. Sağlam
Kostüm: Aslıhan Pekün
Oyuncular: Necati Arpacı, Rıdvan B. Sağlam
Mavi Balon Tiyatro ve Ukla Academy ortaklığıyla kurulan
ve oyunlarını İngilizce olarak sahneleyen, Ukla Çocuk ve
Gençlik Tiyatrosu, İngilizce dilinin öğrenilmesine yönelik
motivasyonu artırmayı temel hedef olarak benimsemiştir.
Charles Dickens’ın romanından uyarlanan “A New Year
Song” bencillik ve para hırsı ile insanlığa karşı körleşmiş
olan Scrooge adlı karakterin aydınlanmasını konu alır.

*10 tl

15.04.2015
14:00

UKLA Çocuk ve Gençlik Tiyatrosu
Charles Dickens’ın “ A Christmas Carol”
Adlı Romanından Uyarlanmıştır.
Oyunlaştıran ve Yöneten: Necati Arpacı
İngilizce Düzenleyen: Rıdvan B. Sağlam
Kostüm: Aslıhan Pekün
Oyuncular: Necati Arpacı, Rıdvan B. Sağlam
Mavi Balon Tiyatro ve Ukla Academy ortaklığıyla kurulan
ve oyunlarını İngilizce olarak sahneleyen, Ukla Çocuk ve
Gençlik Tiyatrosu, İngilizce dilinin öğrenilmesine yönelik
motivasyonu artırmayı temel hedef olarak benimsemiştir.
Charles Dickens’ın romanından uyarlanan “A New Year
Song” bencillik ve para hırsı ile insanlığa karşı körleşmiş
olan Scrooge adlı karakterin aydınlanmasını konu alır.

*10 tl

15.04.2015
20:00

Mavi Balon

Yazan-Yöneten: Özgür ÖKTEN
Oyun Müzikleri: Levent YILMAZ
Oyuncular: OzanTAYLAN, Gökhan KAVAZ,
Ertan EKMEKÇİ
Aksesuar: Erdinç SAKİN
Işık Tasarım: Ertan EKMEKÇİ
Orkestra: Levent YILMAZ, Erdinç CANDAR, Hatice
ÇELİKTAŞ, Ajda ŞENOL, Devrim MERT
Prodüksiyon Asistanı: Gizem ERBAŞ
Fotoğraf: Necati ARPACI - Ozan TAYLAN
Parasızlıktan bunalan Müjdat ve Suphi, sahnelemek
üzere oldukları yeni tiyatro oyunu öncesinde soygun
yapmaya karar verirler.Soygun gerçekleşir ancak
kaçarlarken Müjdat bir kişiyi silahla vurur.Şüphe
uyandırmamak için provalara devam etmek ve
birkaç gün sonra sahneleyecekleri oyuna çıkmak
zorundadırlar. Müjdat’ın oyun sonunda sahne
de sevgilisine evlenme teklif etmek istemesi ve
parasızlıktan depresyona giren tiyatronun sahibi
Raşit’in garip davranışları işleri iyice karmaşık hale
getirecektir.

*Tam 20 tl - İndirimli 15 tl - Toplu Bilet Satışı 6 tl

16.04.2015
10:30

Sıradan gözün görmediğini gören, duyamadığımız sesleri, olmadık duyguları duyan ve fotoğrafa aktaran İsa Çelik, lise öğrencileriyle yılların birikimini paylaşıyor. Aziz Nesin’in sanatına, edebiyatçı kişiliğine, günlük yaşamına ışık tutan fotoğraflarla buluşacak olan gençler, Aziz Nesin fotoğraflarından yola çıkarak objeleri, insanları doğru açı, doğru ışıkla ve duyarlılıkla fotoğraflamanın inceliklerini gözlemliyorlar.

 

İsa Çelik, 1944 yılında Mersin'in Gülnar ilçesinde doğdu. Yapıtlarında ağırlıklı olarak "insan" konusunu işledi. Sanatsal bir eylem olarak yaptığı fotoğraf çalışmalarının yanı sıra bilim, kültür ve sanat insanlarının portre fotoğrafları ile Anadolu Uygarlıkları’nın fotoğraflarını çekti. Ayrıca çok sayıda afiş ve poster ile kitap, plak, kaset ve CD kapağı hazırladı; tiyatro oyunlarına dia projeksiyon uygulamaları yaptı.
"Çocuk" İsa Çelik'in yaşamındaki en önemli konulardan birini oluşturdu. Çocuklara yönelik çalışmaları, kendi çocukları için anlattığı, yazdığı masallardan sonra iyice yoğunluk kazandı ve bu masallar birçok çocuk dergisinde yayımlandı. İsa Çelik, pek çok çocuk kitabının illüstrasyonunu yaptı.
UNESCO'ya bağlı, Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu FIAP'ın "Artist of FIAP" (AFİAP) unvanına sahip olan İsa Çelik'in fotoğrafları uluslararası sergi, yarışma ve bienallerde yer aldı. 1972'deki "İnsan" adlı ilk fotoğraf sergisi ile birlikte yetmişin üzerinde kişisel sergi açtı.

İsa Çelik’in Nazım Hikmet Foto-Grafik Çalışmalar Albümü, Türkiye'nin Akdeniz Bölgesi, El Sanatları, Osmanlı'dan Bugüne Türk Fransız İlişkileri ve Nevşehir olmak üzere yayımlanmış beş kitabı bulunuyor. 

 

Katılım için rezervasyon gerekmektedir.
Bilgi: 441 01 42

16.04.2015
19:30

Sihirli, kereveti bol masal dünyasının kapılarını Aziz Nesin masallarıyla aralıyor Nazlı Çevik. Yetişkinleri gerçekliğin atmosferinden bir akşam vakti alıyor ve Aziz Nesin masallarıyla uyandırıyor.   Yalnızca yetişkinlere değil, çocuklara da Aziz Nesin’den masallar anlatacak olan Nazlı Çevik, 2015 Yılın Yazarı: Aziz Nesin etkinlikleri kapsamında Çocuk ve Üçevler Kütüphanesi’nde dinleyicileriyle buluşuyor.

 

Hikâye anlatıcısı ve tiyatro pedagogu olan Nazlı Çevik, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde okurken tiyatro ve çağdaş dans ile tanıştı ve sanatı kendine meslek edinmeye o yıllarda karar verdi. Çevik, çeşitli kurumların modern ve çağdaş dans, kontakt, doğaçlama, yoga, Butoh, drama liderliği eğitim programlarına katıldı. 2007 yılında Berlin Sanat Üniversitesi’nde Tiyatro Pedagojisi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2011-2013 yıllarında aynı üniversitenin ‘Sanatsal Anlatım, Eğitimde ve Sanatta Hikâye Anlatıcılığı’ programını bitirdi. Bir yandan Berlin’de, Dock11 Çağdaş Dans Okulunun ‘Dans Pedagogluğu’ eğitimini de başarıyla tamamladı.

Çocuklara ve yetişkinlere Türkiye’de ve Almanya’da Türkçe ve Almanca hikâyeler anlatan Nazlı Çevik, 2013 Mart ayından bu yana İstanbul’da yaşıyor. İstanbul’da ve farklı illerde hikâye anlatıcılığı eğitimleri veriyor, hikâye anlatıcılığının Türkiye’de yeniden hatırlanması, geliştirilmesi ve uluslararası platformlara taşınması için çalışmalarına devam ediyor.

 

Katılım için rezervasyon gerekmektedir.
Bilgi: 441 81 89 - 486 62 46

16.04.2015
20:30

Ricardo Moyano1961 yılında La Rioja, Arjantin’de doğdu. Ebeveynleri Irma ve Daniel ile müzik hayatına başladı. Çalışmalarına La Rioja Konservatuarı'nda devam etti ve 1976 yılında Madrid Konservatuarı'na geçti. Bu süre içinde birçok ödül kazandı. 1988 yılında Paris'e taşındı. Paris'te kaldığı süre boyunca çeşitli müzisyenler ile çaldı, kayıtlar ve albümler yaptı. 1993 yılından beri Türkiye'de yaşamaktadır. Tek gitarda iki gitarlık ses çıkartan yegane latin gitar ustası , mükemmel bir yorumcu ve bestecidir. Türkiye’de kaydettiği Marine albümünde  “ Kara Toprak “ ve “Yemen Elleri “ türkülerine de yer vermiştir . “ Bu parçaları çalmak ve yorumlamak benim için sadece mutluluk değil aynı zamanda yaşadığım ülkeye ve insanlarına teşekkür etmenin yolu" diyor.

Ricardo Moyano’nun müziği için sürgünler, seyahatler, tesadüfler ve karşılaşmaların tarihini yansıtır diyebiliriz. Dolayısıyla onun müziğini, müzik türleri ya da sınırlar ile anlatmak mümkün değil. 2009 yılından bu yana İstanbul Yıldız Teknik Üniversitesi öğretim görevlisidir.

*Ücretsiz


17.04.2015
10:00

Sihirli, kereveti bol masal dünyasının kapılarını Aziz Nesin masallarıyla aralıyor Nazlı Çevik. Yetişkinleri gerçekliğin atmosferinden bir akşam vakti alıyor ve Aziz Nesin masallarıyla uyandırıyor.   Yalnızca yetişkinlere değil, çocuklara da Aziz Nesin’den masallar anlatacak olan Nazlı Çevik, 2015 Yılın Yazarı: Aziz Nesin etkinlikleri kapsamında Çocuk ve Üçevler Kütüphanesi’nde dinleyicileriyle buluşuyor.

 

Hikâye anlatıcısı ve tiyatro pedagogu olan Nazlı Çevik, 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi’nde okurken tiyatro ve çağdaş dans ile tanıştı ve sanatı kendine meslek edinmeye o yıllarda karar verdi. Çevik, çeşitli kurumların modern ve çağdaş dans, kontakt, doğaçlama, yoga, Butoh, drama liderliği eğitim programlarına katıldı. 2007 yılında Berlin Sanat Üniversitesi’nde Tiyatro Pedagojisi alanında yüksek lisans eğitimini tamamladı. 2011-2013 yıllarında aynı üniversitenin ‘Sanatsal Anlatım, Eğitimde ve Sanatta Hikâye Anlatıcılığı’ programını bitirdi. Bir yandan Berlin’de, Dock11 Çağdaş Dans Okulunun ‘Dans Pedagogluğu’ eğitimini de başarıyla tamamladı.

Çocuklara ve yetişkinlere Türkiye’de ve Almanya’da Türkçe ve Almanca hikâyeler anlatan Nazlı Çevik, 2013 Mart ayından bu yana İstanbul’da yaşıyor. İstanbul’da ve farklı illerde hikâye anlatıcılığı eğitimleri veriyor, hikâye anlatıcılığının Türkiye’de yeniden hatırlanması, geliştirilmesi ve uluslararası platformlara taşınması için çalışmalarına devam ediyor.

 

Katılım için rezervasyon gerekmektedir.
Bilgi: 441 81 89 - 486 62 46

17.04.2015
11:00

Mavi Balon Çocuk Tiyatrosu
Yazan Ve Yöneten: Necati Arpacı
Kukla Tasarım: Zehra Dilara Kılıç
Gölge tiyatrosu teknikleri ile hazırlanan oyun, deniz altının
renkli dünyasında geçmektedir. Hikâye denizler arası oyun
festivaline gitmek isteyen Baloncuk, ailesinin festivale
gitmesine izin vermeyeceğini düşünmektedir.
O kadar çok gitmek istemektedir ki, bu konuda onlara
yalan söyler ve gizlice festivale gitmeye hazırlanır. Bu
yalan başına büyük dertler açacaktır. Festivale gitmeyi
başaramadığı gibi, denizin tehlikelileriyle de yüzleşmek
zorunda kalacaktır.

*10 tl

17.04.2015
14:00

Mavi Balon Çocuk Tiyatrosu

Yazan Ve Yöneten: Necati Arpacı
Kukla Tasarım: Zehra Dilara Kılıç
Gölge tiyatrosu teknikleri ile hazırlanan oyun, deniz altının
renkli dünyasında geçmektedir. Hikâye denizler arası oyun
festivaline gitmek isteyen Baloncuk, ailesinin festivale
gitmesine izin vermeyeceğini düşünmektedir.
O kadar çok gitmek istemektedir ki, bu konuda onlara
yalan söyler ve gizlice festivale gitmeye hazırlanır. Bu
yalan başına büyük dertler açacaktır. Festivale gitmeyi
başaramadığı gibi, denizin tehlikelileriyle de yüzleşmek
zorunda kalacaktır.

*10 tl

17.04.2015
20:00

Mavi Balon

Yazan-Yöneten: Özgür ÖKTEN
Oyun Müzikleri: Levent YILMAZ
Oyuncular: OzanTAYLAN, Gökhan KAVAZ,
Ertan EKMEKÇİ
Aksesuar: Erdinç SAKİN
Işık Tasarım: Ertan EKMEKÇİ
Orkestra: Levent YILMAZ, Erdinç CANDAR, Hatice
ÇELİKTAŞ, Ajda ŞENOL, Devrim MERT
Prodüksiyon Asistanı: Gizem ERBAŞ
Fotoğraf: Necati ARPACI - Ozan TAYLAN
Parasızlıktan bunalan Müjdat ve Suphi, sahnelemek
üzere oldukları yeni tiyatro oyunu öncesinde soygun
yapmaya karar verirler.Soygun gerçekleşir ancak
kaçarlarken Müjdat bir kişiyi silahla vurur.Şüphe
uyandırmamak için provalara devam etmek ve
birkaç gün sonra sahneleyecekleri oyuna çıkmak
zorundadırlar. Müjdat’ın oyun sonunda sahne
de sevgilisine evlenme teklif etmek istemesi ve
parasızlıktan depresyona giren tiyatronun sahibi
Raşit’in garip davranışları işleri iyice karmaşık hale
getirecektir.

*Tam 20 tl - İndirimli 15 tl - Toplu Bilet Satışı 6 tl

17.04.2015
20:30

Kevin Seddiki

Kevin Seddiki 2009 (Dresden, Almanya) prestijli Avrupa Gitar ödülünü kazandı. Al di Meola ile defalarca düet yaparak konserler verdiler. Bijan Chemirani ve Harmonia Mundi  albümü 2013 yılda yayınlandı.

*Ücretsiz


18.04.2015
18:00

Nilüfer Belediyesi ”Tiyatro”
Yazan: Barış Yücedağ
Yöneten: Umutcan Vicnelioğlu
Oyuncular: Çisil Oral, Deniz Gürsucu,
Mukaddes Kurmuş
Nilüfer Belediyesi ‘Tiyatro’, tiyatro izleyicisinin günümüz
oyunları ve oyun yazarlarıyla tanışmasını sağlamak
amacıyla ‘eskiz’ başlığını atarak ücretsiz okuma tiyatrosu
etkinlikleri gerçekleştiriyor. Bu başlık altında ilk projemiz
genç yazar Barış Yücedağ’ın ‘’Olduğumuz Yerde’’
isimli oyunu.
“Babamız kanalizasyondur kızlar, patladı mı
pis kokar tüm aile.”

*Ücretsiz.

18.04.2015
20:00

Ekim Sanat
Yazar: Neil Simon
Yönetmen: Mehmet Çandar
Oyuncular: Tuğçe Bostancı, Ceren Bilmez,
Handan Çelebi Keskin, Ezgi Kılıç,
Selin Didem Cihan, Sevcan Aldatmaz,
Hüseyin Berker Soyçiçek, Hüseyin Lekesiz
Teknik ekip: Esra Demirci - Anıl Can Aydın

*10 tl

18.04.2015
20:00

Bo Sahne
Yazan: Tito & Dilek Sever
Yöneten: Levent Özdilek
Oynayanlar: Akasya Asıltürkmen, Ozan Akbaba
Dekor – Kostüm Tasarım: Nilüfer Bıyıklı
Işık Tasarım: Onur Alagöz
Siz hiç internetten biriyle
tanıştınız mı?
‘Ne kadar fıttırık bi şey çıktın sen ama ya!
Bilgisayardan yazışırken
-çok güzel dolma sararım, gerekirse ikiz, üçüz
bakarım diyen kızsın sen… Yalancı!’

*Tam 25 tl - İndirimli 20 tl

18.04.2015
20:30

Müziğe, çocukluğunda babası Celio ile klasik gitar çalışarak başladı. Eğitimini İtalya’da, Istituto Magistrale di san Gavino'da tamamladı. 1979 yılında International de Guitare d’Art Yarışması'nda birincilik ödülü aldı. Fransa’da Raincy Conversatorio Naconal’de klasik ve barok gitar master sınıfını birincilikle bitirdi.

Artes şehrinde büyük barok müzik üstadı Javier Hinoyosa ile uzun yıllar çalışıp tüm barok dönemine ait geleneksel müzik formları üzerinde ustalaşıp Prix de Virtüosité diplomasını aldı.

Amerika ve Avrupa kıt'asında pek çok festivalde yer alan Meloni, halen Sardunya Adasında Barok Müzik Master sınıfını yönetmektedir. Meloni’nin kullandığı Vihuela orjinal ve 300 yıllık bir enstrümandır. Meloni, Avrupa Ortaçağ müziği araştırmaları ve yorumuyla yaşayan en önemli ustalardan biridir.

*Ücretsiz


19.04.2015
11:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*5 tl

19.04.2015
16:00

Mavi Balon

Yazar: Orkun Yağcı
Yönetmen: Ertan Ekmekçi
Kukla Tasarım: Ata Yıldırım, Aslıhan Pekün
Oyuncular: Gizem Erbaş, Devrim Mert
Seyirci: 5-9 Yaş
Bir ormanın kıyısında yaşayan üç kardeş, yaşadıkları evin
sahibi tarafından ormana girmemeleri gerektiği konusunda
uyarılırlar. Ormanda Muhteşem Kurt yaşamaktadır ve
orman tehlikelidir. Üç kardeş kurbağa ile tanışıp anlattığı
şeylere kanarak sözlerini unutur ve ormana girerler.
Eninde sonunda kurt ile karşılaşacak ve ondan kurtulmak
için ellerinden geleni yapacaklardır. Üç kardeş Kurt’un
ne kadar yalnız olduğunu ve saldırganlığının nedenini
anladıklarında olayı tatlıya bağlamanın yolunu bulurlar.

*10 tl

19.04.2015
20:30

Nilüfer Belediyesi Gitar Festivali  Final Konseri ve Ödül Töreni

Çeşitli ülkelerde bir çok konser, albümlere imza atmış ve çeşitli ödüllere sahip virtüöz müzisyenleri bir araya getirerek Todo Tango Orquestra’yı kuran gitarist Veysel Özgür Sağlam, orkestra düzenlemelerini A. Mekaev’in yaptığı iki gitar, bandoneon, piyano ve yaylı orkestra için Klasik Arjantin Tango eserlerini 2012 yılında Antalya Devlet Senfoni Orkestrası ile, 2013 yılında Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestraları ile sergiledi. Gruba iki üyenin daha eklenmesiyle Altılı Tango Orkestrası olarak yollarına devam eden sanatçılar (Gitarda Veysel Özgür Sağlam, kemanda Gökmen Fahlioğulları, gitarda Ricardo Moyano, arr. piyano Alexandr Mekaev, bandoneonda Carlos Gustavo Battistessa ve kontrbasta Savaş Unç), 5. Nilüfer Tango Festival Resitali, 33. Çorum Hitit Fuarı ve Müzik Festivali Resitallerini gerçekleştirdiler. Sanatçılar konser projelerine devam etmektedir.

*Ücretsiz


20.04.2015
20:00

Ekip Tiyatrosu
Yazan: Pedro Calderón De La Barca
İspanyolca Aslından Çeviren: Onur Alagöz,
Nihan Demirelli
Yöneten: Cem Uslu
Oyuncu Koçu: Mine Çerçi
Asistanlar: Zeynep Ertan, Bora Pak
Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Dekor Tasarımı: Cem Uslu, Öner Serkan Şimşek
Kostüm Tasarımı: Duygu Yetiş, Simel Aksünger,
Ayşegül Uraz
Fotoğraflar: Ali Güler, Aslıhan Avcı
Afiş ve Broşür: Duygu Yetiş
Oynayanlar: Simel Aksünger, Hakan Emre Ünal
Ömer Fırat Köker, İsmail Sağır, Ayşegül Uraz
Duygu Yetiş
Kanı kaynayan âşıklar, yanlış anlaşılmalar, gizli
buluşmalar, esrarlı kayboluşlar, sır dolu suskunluklar,
sevdanın kederiyle yüklü genç omuzlar, soylu
beyzadeler ve cingöz uşaklar arasında cereyan eden
fırtınalı bir eğlence!...
”YA DA BUNA BENZER BİR ŞEYLER!

*Tam 30 tl - İndirimli 20 tl


21.04.2015
13:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*Ücretsizdir.

21.04.2015
13:00

23 Nisan Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı kapsamında, 21 Nisan'dan 23 Nisan'a kadar sürecek olan birbirinden güzel birçok etkinlik Nilüferli çocukları bekliyor!

21.04.2015
14:00

Tiyatro Keyfi
Yöneten: Mc Ranin – Kemal Başar
Dramaturji: Kemal Başar
Yardımcı yönetmen: Daniela Ruxandra Mihai
Müzik: Can Atilla
Eskrim koreografi: Hugo Wolff
Oynayanlar: Dilhan Aras, Gülru Sinem Akkaya,
Cansu Ersoy
İki düşman ailenin gençleri Romeo ve Juliet birbirlerini
severler ve gizlice evlenirler. Onların kötü kaderi
ve yaşanan trajedi, iki ailenin arasındaki anlamsız
düşmanlığın da sonu olur.
Romanian Cultural Institute in Istanbul’un partneri olduğu
eserin provaları, oraya gidip kukla tiyatrosu konusunda
eğitim alan oyuncularımızla Romanya’da, Tony Bulandra
Tiyatrosunda yapıldı. Prömiyeri de yine Romanya’da,
Babel Uluslararası Tiyatro Festivali’nde Haziran 2014’te
gerçekleştirildi.
Kaliteli, dünya çapında bir kukla tiyatrosu örneğini
sunabildiğimiz için mutluyuz.
*Ücretsiz.

21.04.2015
14:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*Ücretsizdir.

21.04.2015
15:30

Tiyatro Keyfi
Yöneten: Mc Ranin – Kemal Başar
Dramaturji: Kemal Başar
Yardımcı yönetmen: Daniela Ruxandra Mihai
Müzik: Can Atilla
Eskrim koreografi: Hugo Wolff
Oynayanlar: Dilhan Aras, Gülru Sinem Akkaya,
Cansu Ersoy
İki düşman ailenin gençleri Romeo ve Juliet birbirlerini
severler ve gizlice evlenirler. Onların kötü kaderi
ve yaşanan trajedi, iki ailenin arasındaki anlamsız
düşmanlığın da sonu olur.
Romanian Cultural Institute in Istanbul’un partneri olduğu
eserin provaları, oraya gidip kukla tiyatrosu konusunda
eğitim alan oyuncularımızla Romanya’da, Tony Bulandra
Tiyatrosunda yapıldı. Prömiyeri de yine Romanya’da,
Babel Uluslararası Tiyatro Festivali’nde Haziran 2014’te
gerçekleştirildi.
Kaliteli, dünya çapında bir kukla tiyatrosu örneğini
sunabildiğimiz için mutluyuz.

*Ücretsiz.

21.04.2015
20:00

Tiyatro Keyfi
Yazan: Emrah Serbes
Yöneten: Tayfun Dinçer
Işık: Yüksel Aymaz
Müzik: Orhan Enes Kuzu
Dramaturji: Kemal Başar
Yardımcı Yönetmenler: Vedat Vural, Elif Şahin
Post Production: VSG
Afiş Tasarım: Serhat Torun
Oynayanlar: Hakkı Ergök, Kemal Başar
Öykülerden Oyunlar, Tiyatro Keyfi’nin 25 Kasım’da
prömiyerini yaptığı yeni eseri… Erken kaybedenlerin
öyküleri… Paramparça hikayeler…
Hüzünlü, matrak, coşkulu…
Gençlerin en sevdiği yazarlardan, Behzat Ç adlı
televizyon dizisinin de senaryo yazarlarından Emrah
Serbes’in sarsıcı metninin sahneye konduğu eseri
Tayfun Dinçer yönetiyor, Hakkı Ergök ve Kemal Başar
oynuyor.

*Tam 15 tl - İndirimli 10 tl

22.04.2015
11:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*Ücretsizdir.

22.04.2015
15:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*Ücretsizdir.

23.04.2015
11:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*Ücretsizdir.

23.04.2015
12:00

Bilal Çatalçekiç Tiyatrosu

Yazan: Burcu Gül Kazbek, Bilal Çatalçekiç

Mira çok başarılı ve çalışkan bir öğrencidir ve müziği de çok sevmektedir. Müzisyen olan babasıyla her akşam yaptıkları gibi müzik ile ilgili konuşmaktadırlar. Mira okulda müzik dersinde öğrendiği ünlü bestecilerin hayatlarını çok merak ettiğini ve onlarla keşke tanışabilseydim diye
babasına anlatmaktadır. Mira’nın da ertesi günü doğum günüdür. Babası da Miraya bestecilerin çok özel olduğunu onların çok disiplinli ve çalışkan olduğunu anlatır ve Mira'ya doğum günü hediyesi olan ünlü müzik bestecilerinin hayatlarını anlatan bir kitap verir. Eğer sen de bu kitabı okursan onlarla tanışabilirsin. Mira nasıl der babası da rüyanda diyerek O’nu kitabıyla baş başa bırakır. Babası
da Mira’nın doğum günü için bir plan hazırlamıştır.
Kızına en sevdiği müzik bestecilerini rüyasına girip kılık değiştirerek Mira'ya tanıştırmayı hedeflemiştir.

*Ücretsiz.

23.04.2015
13:00

Açık Sahne
Söyleyen: Dede Korkut
Rejisör: Altuğ Görgü
Sahneleyen: Sabahattin Yakut
Asistanlar: Onur Gülük
Müzik: Haydar Demir, Osman Ali Mirza
Köstüm Tasarim: Gaye Kızılışık
Oynayanlar: Onur Şenol, Onur Yalçınkaya,
Sabahattin Yakut, Uğur Ünal
Dede Korkut’un efsanevi hikayesi Deli Dumrul.

*Ücretsiz.

23.04.2015
14:00

Bilal Çatalçekiç Tiyatrosu

Yazan: Burcu Gül Kazbek, Bilal Çatalçekiç

Mira çok başarılı ve çalışkan bir öğrencidir ve müziği de çok sevmektedir. Müzisyen olan babasıyla her akşam yaptıkları gibi müzik ile ilgili konuşmaktadırlar. Mira okulda müzik dersinde öğrendiği ünlü bestecilerin hayatlarını çok merak ettiğini ve onlarla keşke tanışabilseydim diye
babasına anlatmaktadır. Mira’nın da ertesi günü doğum günüdür. Babası da Miraya bestecilerin çok özel olduğunu onların çok disiplinli ve çalışkan olduğunu anlatır ve Mira'ya doğum günü hediyesi olan ünlü müzik bestecilerinin hayatlarını anlatan bir kitap verir. Eğer sen de bu kitabı okursan onlarla tanışabilirsin. Mira nasıl der babası da rüyanda diyerek O’nu kitabıyla baş başa bırakır. Babası
da Mira’nın doğum günü için bir plan hazırlamıştır.
Kızına en sevdiği müzik bestecilerini rüyasına girip kılık değiştirerek Mira'ya tanıştırmayı hedeflemiştir.

*Ücretsiz.

23.04.2015
15:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*Ücretsizdir.

23.04.2015
15:00

Açık Sahne
Söyleyen: Dede Korkut
Rejisör: Altuğ Görgü
Sahneleyen: Sabahattin Yakut
Asistanlar: Onur Gülük
Müzik: Haydar Demir, Osman Ali Mirza
Köstüm Tasarim: Gaye Kızılışık
Oynayanlar: Onur Şenol, Onur Yalçınkaya,
Sabahattin Yakut, Uğur Ünal
Dede Korkut’un efsanevi hikayesi Deli Dumrul.

*Ücretsiz.

24.04.2015
11:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*Ücretsizdir.

24.04.2015
15:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*Ücretsizdir.

24.04.2015
20:00

Oynayanlar: Mesut Özsoy, Suat Onur Çalık,
Osman Dönmez, Koray Kurt, Ferhun Yılmaz,
Deniz Gürsucu, Seda Ermiş, Çisil Oral, Mukaddes
Kurmuş, Umutcan Vicnelioğlu, Eray Cezayirlioğlu,
Aykut İspir, Mutlu Dereli
Ne tuhaf memleket Abdalya?
Adamın biri ortaya bir soru atıyor ‘Eşeğin gölgesi kiralanır
mı, kiralanamaz mı’ diye, tüm ülke birbirine giriyor.
Bilgininden siyasetçisine, dini önderlerinden medya
patronuna, mahkemesinden küçük esnafına, sade
vatandaşından avukatlarına herkes bir taraf oluyor, bir
kavgadır alıp gidiyor. Bu arada kimlerin cepleri doluyor,
kimlere kimlere gün doğuyor. Kimler hiç de çıkarına
olmayan şeylerin en ateşli savunucusu haline geliyorgetiriliyor,
kimler halkın çıkarını ne karşılığında satıyor…
İşte böyle saçma, uydurma bir ülke Abdalya. Bozuk
bir düzen, cahil bırakılmış ve yoksullaştırılmış bir halk,
susturulmuş-hapse atılmış ozanlar, tüm bunlar sayesinde
köşeyi dönenler ve yandaşları. Neyseki, ne günümüz
dünyası ile ne de ülkemizle ilgisi var bu olup bitenlerin de,
rahatça kurulup koltuğumuza, keyifle gülüp Abdalyalılar'a,
halimize şükredebiliyoruz…

Haldun Taner
Yöneten: Ali Düşenkalkar
Dekor: Tayfun Çebi
Kostüm: Funda Çebi
Dans Düzeni: Cihan Yöntem
Işık Tasarım: Ali Düşenkalkar
Afiş Tasarım: Yurdaer Altıntaş

Tam 10 tl - İndirimli 7,5 tl
(20 kişi ve üzeri toplu bilet satışı 5 tl)

24.04.2015
20:30

Nilüfer Belediyesi Drama Atölyesi Gösterisi

Ülkeyi yönettikleri Sırça Sarayda yaşayan Kral ve Kraliçe, başına bir şey gelmesinden korktukları kızlarının, sarayın dışına çıkmasına izin vermezler.  Bu sırada saraydan kovulan büyücü,  tembel köylüler ile krala bir oyun oynamaya karar verir. Ancak işler planlandığı gibi gitmez. Bu sırada çalışan köylü kadınlar ve prensese aşık olan delikanlı da olaylara dahil olur...

 

DRAMA EĞİTMENİ 

ÖZGÜRTÜRK ÇALIK

 

OYNAYANLAR

 

ALİ İHSAN AKBULUT

BETÜL GEDİK

BETÜL İZGİ

BİLGE KEVSER YILDIZ

CUMALİ BOZACIOĞLU

HÜSEYİN YUSUF ÖZTÜRK

İLHAN ÖZTÜRK

MELİKE YILMAZ

ÖZGENUR İZGİ

ŞEVVAL HALAÇOĞLU

YUSUF ALİ KORKMAZ

YUSUF EMRE AKTAN

*Ücretsiz


25.04.2015
11:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*Ücretsizdir.

25.04.2015
15:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*Ücretsizdir.

25.04.2015
20:00

Oynayanlar: Mesut Özsoy, Suat Onur Çalık,
Osman Dönmez, Koray Kurt, Ferhun Yılmaz,
Deniz Gürsucu, Seda Ermiş, Çisil Oral, Mukaddes
Kurmuş, Umutcan Vicnelioğlu, Eray Cezayirlioğlu,
Aykut İspir, Mutlu Dereli
Ne tuhaf memleket Abdalya?
Adamın biri ortaya bir soru atıyor ‘Eşeğin gölgesi kiralanır
mı, kiralanamaz mı’ diye, tüm ülke birbirine giriyor.
Bilgininden siyasetçisine, dini önderlerinden medya
patronuna, mahkemesinden küçük esnafına, sade
vatandaşından avukatlarına herkes bir taraf oluyor, bir
kavgadır alıp gidiyor. Bu arada kimlerin cepleri doluyor,
kimlere kimlere gün doğuyor. Kimler hiç de çıkarına
olmayan şeylerin en ateşli savunucusu haline geliyorgetiriliyor,
kimler halkın çıkarını ne karşılığında satıyor…
İşte böyle saçma, uydurma bir ülke Abdalya. Bozuk
bir düzen, cahil bırakılmış ve yoksullaştırılmış bir halk,
susturulmuş-hapse atılmış ozanlar, tüm bunlar sayesinde
köşeyi dönenler ve yandaşları. Neyseki, ne günümüz
dünyası ile ne de ülkemizle ilgisi var bu olup bitenlerin de,
rahatça kurulup koltuğumuza, keyifle gülüp Abdalyalılar'a,
halimize şükredebiliyoruz…

Haldun Taner
Yöneten: Ali Düşenkalkar
Dekor: Tayfun Çebi
Kostüm: Funda Çebi
Dans Düzeni: Cihan Yöntem
Işık Tasarım: Ali Düşenkalkar
Afiş Tasarım: Yurdaer Altıntaş

Tam 10 tl - İndirimli 7,5 tl
(20 kişi ve üzeri toplu bilet satışı 5 tl)

26.04.2015
11:00

“Simurg” Masalından Uyarlayan ve Yöneten: Altuğ Görgü
Yönetmen Yardımcısı: Deniz Gürsucu
Müzik Direktörü: Murat Gedikli
Oyuncular: Mukaddes Kurmuş, Mesut Özsoy,
Osman Dönmez, Seda Ermiş, Mutlu Dereli,
Ferhun Yılmaz
İnsan hayatı karanlıkta başlayıp karanlıkta sonlanan mucizevi
bir serüven. Küçücük bir ışığa takılıp hayatımıza ilk adımımızı
atarız sonrada kimlik arayışımız başlar acaba hangi renk bir
hayat bekler bizi ya da biz ne renk hayat seçeriz kendimize.
Atılgan kırmızı bir ömür müdür bizimki sarı ve neşeli mi
yoksa lacivert otoriter biri olmak mıdır seçtiğimiz kaderimiz
ve yahut yeşil, mavi, turuncu ya da mor, ne fark eder ki tek
başına tek renk yürüdüğünde yolunu, tek renk baktığında
hayata. Engelleri ancak renklerimizi birleştirip onlara saygı
duyarak aşacağız. Bavullarımız elimizde, çocuklar gibi hayal
ederek gerçekte ne olduğumuzu bulacağız.
Tüm renklere saygılar.
*Ücretsizdir.

26.04.2015
14:00

Birçok dilde baskısı yapılan, uluslararası ödüller alan, filme, tiyatroya, radyo programlarına uyarlanan Yüzbaşı Corelli’nin Mandolini’nin yazarı Louis de Berniéres Bursalı edebiyatseverlerle buluşmak üzere Nilüfer’e geliyor. Söyleşi, Hakan Akdoğan’ın kolaylaştırıcılığında gerçekleştiriliyor.

 

Louis De Berniéres, 1954 yılında Londra'da doğdu. 1991'de yayımlanan ilk romanı The War of Don Emmanuel's Nether Parts (Don Emmanuel’in Alt Tarafları) ile Commonwealth Writers 'En İyi İlk Kitap' Ödülü'nü, ikinci romanı Senor Vivo and the Coca Lord (Bay Vivo ve Kokain Kralı) ile 1992'de yine Commonwealth Writers 'En iyi Kitap' Ödülü'nü aldı. Halen Londra'da yaşayan Bernières, Yüzbaşı Corelli'nin Mandolini kitabıyla 1995 yılında bu kez Commonwealth Writers Ödülü'nü aldı. 1993'te Granta Dergisi tarafından "En İyi 20 Genç İngiliz Romancısı" ödülüne layık görüldü. Yüzbaşı Corelli'nin Mandolini, Hollywood tarafından filme alındı. En son romanı Kanatsız Kuşlar (Birds Without Wings), Anadolu'da Fethiye yakınlarında “Eskibahçe” adlı bir sahil kasabasında yaşayan Müslüman ve Hıristiyan ailelerin fertlerini, iç içe yaşamlarını, Anadolu topraklarında yaşanan savaş yıllarını konu alıyor.

 

Louis De Berniéres'in Türkçedeki kitapları:

 

Don Emmanuel'in Alt Tarafları

Bay Vivo ve Kokain Kralı

Yüzbaşı Corelli'nin Mandolini

Kanatsız Kuşlar

Kırmızı Köpek

Kardinal Guzman'ın Belalı Çocukları

Partizanın Kızı

26.04.2015
16:00

Mavi Balon

Yazar: Orkun Yağcı
Yönetmen: Ertan Ekmekçi
Kukla Tasarım: Ata Yıldırım, Aslıhan Pekün
Oyuncular: Gizem Erbaş, Devrim Mert
Seyirci: 5-9 Yaş
Bir ormanın kıyısında yaşayan üç kardeş, yaşadıkları evin
sahibi tarafından ormana girmemeleri gerektiği konusunda
uyarılırlar. Ormanda Muhteşem Kurt yaşamaktadır ve
orman tehlikelidir. Üç kardeş kurbağa ile tanışıp anlattığı
şeylere kanarak sözlerini unutur ve ormana girerler.
Eninde sonunda kurt ile karşılaşacak ve ondan kurtulmak
için ellerinden geleni yapacaklardır. Üç kardeş Kurt’un
ne kadar yalnız olduğunu ve saldırganlığının nedenini
anladıklarında olayı tatlıya bağlamanın yolunu bulurlar.

*10 tl

27.04.2015
20:00

Ödül Töreni

Merhum gazeteci – yazar Yılmaz Akkılıç’ın düşünsel mirasına sahip çıkmak ve adını yaşatmak amacıyla bu yıl beşincisi düzenlenen Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü, Bursa araştırmalarına kaynaklık edecek yeni eserlerin tanıtılacağı törenle sahiplerini buluyor. Ödül töreninde hayatı boyunca bilimsel düşünceyi, araştırma kültürünü önemseyen Yılmaz Akkılıç anılıyor.

28.04.2015
10:00

Fatih Erdoğan, 23 Nisan 1954’te İzmir’de doğdu. Dört yaşından sonra İstanbul’a geldi. İlkokulu Kanarya İlkokulu’nda, ortaokulu Kültür Koleji’nde, liseyi Robert Kolej’de, üniversiteyi Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi’nde, yüksek lisansını ve doktorasını İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde ne yaptı etti tamamladı. En yüksek notları aldığı da oldu, bütünlemeye kaldığı da... Arada kopya çekmişliği de vardır.
Hâlâ İstanbul’da yaşamakta ve çocuklar için (ve çocuk kitaplarını seven büyükler için) kitaplar yazmaktadır. Şu ana kadar yayımlanmış 54 kitabı vardır. Yazar ayrıca biri (çocuklar için) Kırmızıfare, öteki de (çocuk edebiyatı araştırmacıları için) Binbirkitap olmak üzere 2 dergi çıkarmıştır.  Ormanda yürümeyi, dondurmayı ve çocukları gıdıklamayı çok sever, futbol takımı tutmaz; verdiği sözleri tutar.


Katılım için rezervasyon gerekmektedir.
Bilgi: 486 62 46

29.04.2015
20:30

Nilüfer Belediyesi bünyesinde bulunan tüm dansçılarımızın ortaya çıkardığı performans Dünya Dans Günü dolayısıyla Nilüferliler ve tüm Bursalılar ile buluşacak.

*Etkinlik, hava koşulları olumsuz olduğu takdirde Fethiye Kültür Merkezi'nde, olumlu olduğu takdirde Nilüfer Belediyesi Halk Evi Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacaktır.

*Ücretsiz

30.04.2015
19:00

İsmail Yıldırım, Mesut Eren, Şerife Suruş; Paris, İstanbul, Bursa üçgeninde farklı yollardan çıkıp aynı duyarlılıkta buluşan üç sanatçı.  Türkiye’nin yakın tarihinde yaşanan ve etkisi bugüne uzanan direniş hareketlerini özgürlükten yana çizgileriyle sanatlarına yansıtıyorlar.

Evet, Haziran isimli sergileriyle sanatın topluma karşı olan görevini tanımlayan sanatçılar, farklı biçimlerde aynı yere ışık tutuyorlar. Yakın geçmişe dair toplumsal direniş ve işçi eylemlerine ev sahipliği yapan Haziran'ı konu ederek bizleri içinde bulunduğumuz zamanla yüzleşmeye, hesaplaşmaya davet ediyorlar.

 

Konulara dışarıdan bakmadan içinde yaşayarak etkin bir rol üstlenen sanatçılar güçlü anlatımlarıyla Nâzım Hikmet Kültürevi'nden Bursa Cezaevinde yolları kesişen iki büyük ustaya Nâzım Hikmet ve Orhan Kemal'e de birer selam gönderiyorlar.

30.04.2015
19:30

Güven Turan, 1943’te Sinop, Gerze’de doğdu, ortaöğrenimini Samsun’da Maarif Koleji’nde tamamladı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitede yüksek lisans ve İngilizce okutmanlığı yaptı. 1976-1995 yıllarında İstanbul’da reklamcılık alanında çalıştı. Güven Turan, Dalyan ile 1979 Türk Dil Kurumu Roman Ödülü’nü, Düş Günler ile 1990 Yunus Nadi Yayımlanmış Öykü Kitabı Ödülü’nü, Bir Albümde Dört Mevsim ile 1991 Yunus Nadi Yayımlanmamış Şiir Kitabı Ödülü’nü, Cendere ile 2004 Altın Portakal Şiir Ödülü’nü kazandı. Yurtdışında, International Writing Program (ABD, 1980), British Council Cambridge Seminars (İngiltere, 1998), Voix de la Méditerranée (Fransa, 2002) gibi uluslararası etkinliklere katıldı.

04.04.2016
18:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

04.04.2016
20:30

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

05.04.2016
15:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

05.04.2016
18:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

05.04.2016
20:30

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

06.04.2016
15:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

06.04.2016
18:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

06.04.2016
20:00

5. Nilüfer Tiyatro Festivali

Konuk Sanatçılar: Olgun Şimşek, Nazan Kesal

*Tam 15 TL, İndirimli 10 TL

06.04.2016
20:30

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

07.04.2016
19:00

Sergileme Süresi: 7-27 Nisan 2016


*Nâzım Hikmet Kültürevi Yeraltı Galerisi

09.04.2016
12:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

09.04.2016
15:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

09.04.2016
18:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

09.04.2016
20:30

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

11.04.2016
11:00

Okuma sevgisini çoğaltmak ve sürekli kılmak amacıyla düzenlenen "Boyun Kadar Kitap Oku" projesinin kitap kurdu katılımcıları, BAOB Oditoryum'da düzenlenecek ödül töreninde sürpriz hediyelerine kavuşuyorlar.

12.04.2016
19:00

2016 Yılın Yazarı Yaşar Kemal

Konuklar: Arif Keskiner, Osman Şahin

18.04.2016
20:00

Nilüfer Belediyesi Müzik Eğitim Çalışmaları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Konseri

20.04.2016
18:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

20.04.2016
19:00

Ali Bilge Akkaya | Bahadır Baruter | Engin Konuklu


Sergileme Süresi: 20 Nisan - 20 Mayıs 2016

20.04.2016
20:30

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

21.04.2016
18:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

21.04.2016
20:30

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

22.04.2016
18:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

22.04.2016
20:30

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

23.04.2016
18:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

23.04.2016
20:30

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

24.04.2016
18:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

24.04.2016
18:00

5. Nilüfer Tiyatro Festivali


Shakespeare Dönem Konseri

24.04.2016
20:30

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

28.04.2016
12:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

28.04.2016
15:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

28.04.2016
18:00

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

28.04.2016
20:30

Türkiye'de benzeri olmayan bir sinema deneyimi Nilüfer'de!

Detaylı bilgi için; 452 45 00

01.04.2017
15:00

Eser: Orhan Kemal / Uyarlayan ve Yöneten: Engin Alkan / Müzik: Engin Alkan
Dekor Tasarım: Barış Dinçel / Kostüm Tasarım: Candan Seda Balaban
Işık Tasarım: Cem Yılmazer / Dramaturg: Sinem Özlek / Yönetmen Yardımcısı: Şahin
ÜrenDekor Realizasyonu: Cihan Aşar / Müzik Düzenleme: Burçak Çöllü
Oyuncular: Feyha Çelenk, Tuba Erdem, Çağdaş Tekin, Çağrı Büyüksayar, Cansu Ecem
Karabulut, İbrahim Ersoylu, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Deniz Gürsucu, Elit Andaç
Çam, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Yüce Armağan Erkek, Hakan Kahraman

1-14 NİSAN 2017 CUMA SAAT 15:00, 20:00
15 NİSAN 2017 CUMARTESİ SAAT 20:00
NÂZIM HIKMET KÜLTÜREVI
> Tam ?10 > İndirimli ?7,5
> Süre: 2 Perde / 2 Saat 45 Dakika
> 13+

01.04.2017
20:00

Eser: Orhan Kemal / Uyarlayan ve Yöneten: Engin Alkan / Müzik: Engin Alkan
Dekor Tasarım: Barış Dinçel / Kostüm Tasarım: Candan Seda Balaban
Işık Tasarım: Cem Yılmazer / Dramaturg: Sinem Özlek / Yönetmen Yardımcısı: Şahin
ÜrenDekor Realizasyonu: Cihan Aşar / Müzik Düzenleme: Burçak Çöllü
Oyuncular: Feyha Çelenk, Tuba Erdem, Çağdaş Tekin, Çağrı Büyüksayar, Cansu Ecem
Karabulut, İbrahim Ersoylu, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Deniz Gürsucu, Elit Andaç
Çam, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Yüce Armağan Erkek, Hakan Kahraman

1-14 NİSAN 2017 CUMA SAAT 15:00, 20:00
15 NİSAN 2017 CUMARTESİ SAAT 20:00
NÂZIM HIKMET KÜLTÜREVI
> Tam ?10 > İndirimli ?7,5
> Süre: 2 Perde / 2 Saat 45 Dakika
> 13+

02.04.2017
13:00

NİLÜFER BELEDİYESİ “TİYATRO” ve MY ART TİYATRO ORTAK PRODÜKSİYONU ROBINSON DANS ÖĞRENIYOR

Yazan: Hansjörg Schneıder
Çeviren: Namık Ünlü, Cemal Ünlü
Yöneten: Turan Günay
Dekor: Cem Çetinel
Kostüm: Gönül Akıllı
Kukla Tasarımı Ve Uygulama: Rabia Kip
Işık: Ferhat Tahsin Şimşek
Müzik: Irmak Şahin
Oyuncular: Cenk Turan, Tümay Revşan Kargın, Işıl Öztürk, Nergis Acar, Osman Yılmaz

HER PAZAR SAAT 13:00
KONAK KÜLTÜREVİ
> ?5
> Süre: 50 Dakika
> 6+

02.04.2017
14:00

Nilüferimizin temalı parklarına bir yenisini daha ekliyoruz:
Altınşehir Kaykay Parkı ve Koşu Yolu açılıyor!
2 Nisan Pazar | 14:00 | Altınşehir Mah.

02.04.2017
16:00

Yazan-Yöneten: Gökhan Sekmen
Oyuncular: Selin Nur Kulbey, Sadri Dağgeçer, Ebru Demirel, Gökhan Sekmen
Işık: Enes Kaya

2 NİSAN 2017 CUMARTESİ SAAT 16:00
NÂZIM HIKMET KÜLTÜREVI
> ?10
> Süre: Tek Perde / 45 Dakika
> 10+

03.04.2017
20:00

Yazan: Osman Coşkun Irmak
Reji: My Art
Reji Asistanı: Cenk Turan,
Nergiz Acar, Acan Ağır Aksoy
Işık: Ferhat Tahsin Şimşek
Müzik: Kerem Memişoğlu
Koreografi: Dilruba Ağırbaşlı
Dekor: Cem Çetinel
Kostüm: Gönül Akıllı
Korrepetisyon: Irmak Şahin
Aksesuar: Çiğdem Tezcan,
Büşra Gültan

3 NİSAN 2017 PAZAR SAAT 20:00
UĞUR MUMCU SAHNESİ
> Tam ?20 > İndirimli ?15
> Süre: 2 Perde / 120 Dakika
> 12+
> Rezervasyon için: 05344463028 - 05345780316

03.04.2017
20:00

Yazan, Yöneten ve Oynayan:
Enver Aysever

3 NİSAN 2017 PAZAR SAAT 20:00
NÂZIM HIKMET KÜLTÜREVI
> Tam ?30 > İndirimli ?20
> Süre: Tek Perde / 80 Dakika
> 8+

03.04.2017
20:30

Yazan: William Shakespeare 


Güncel Türkçeye Uyarlayan: Ahmet Sami Özbudak

Yöneten: Serdar Biliş 

Dekor Ve Işık Tasarımı: Cem Yılmazer 

Koreograf: Tuğçe Tuna

Kostüm Tasarımı: Tomris Kuzu 

Müzik: Burçak Çöllü 

Oyuncular: Cansu Ecem Karabulut, Çağdaş Tekin, Deniz Gürsucu, Elit Andaç Çam, Gökhan Kum, Hakan Kahraman, İbrahim Ersoylu, Melisa Akman, Meral Kaya, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Yüce Armağan Erkek

04.04.2017
19:00

Orhan Kemal’in yazdığı yıllarda Bâbıâli’de genç bir yazın emekçisi olan usta öykücü Adnan Özyalçıner, o dönemin tanıklıklarını, anılarını ve edebiyat ortamını Anılar İçinde Orhan Kemal söyleşisinde anlatıyor. Araştırmacı ve yazar Güney Özkılınç’ın da konuk olacağı söyleşide Orhan Kemal’in İstanbul’u ve Bursa’sı dinleyicilerle paylaşılıyor.

04.04.2017
20:00

"Selahattin Pınar'dan Sadettin Kaynak'a"
Şef: Filiz Başıbüyük
Konser ücretsizdir.
Bilgi için; 452 4500

04.04.2017
20:30

Yazan: William Shakespeare 


Güncel Türkçeye Uyarlayan: Ahmet Sami Özbudak

Yöneten: Serdar Biliş 

Dekor Ve Işık Tasarımı: Cem Yılmazer 

Koreograf: Tuğçe Tuna

Kostüm Tasarımı: Tomris Kuzu 

Müzik: Burçak Çöllü 

Oyuncular: Cansu Ecem Karabulut, Çağdaş Tekin, Deniz Gürsucu, Elit Andaç Çam, Gökhan Kum, Hakan Kahraman, İbrahim Ersoylu, Melisa Akman, Meral Kaya, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Yüce Armağan Erkek

05.04.2017
20:30

Umurbey Belediyesi

Türk Sanat Müziği Korosu
"10. Yıl Bursa Konseri"

06.04.2017
14:00

Yazan: Mavi Balon Atölye Ekibi
Yöneten: Necati Arpacı
Dekor: Necati Arpacı
Oyuncular: Yusuf Alp Arslan, Almila Bayraktar, Samet Kurt

6 NİSAN 2017 PERŞEMBE SAAT 11:00, 14:00
NÂZIM HİKMET KÜLTÜREVİ-V SALONU
> ?10
> Süre: Tek Perde / 45 Dakika
> 4+

06.04.2017
19:00

“matematiğin gözünden IMAGINARY” uluslararası gezici sergisi; İstanbul, İzmir, Diyarbakır, Adana ve Ankara’da açılan toplam altı serginin ardından Bursa’da katılımcısıyla buluşuyor. 6-26 Nisan 2017 tarihleri arasında, Uludağ Üniversitesi'nin gönüllü desteğiyle Nilüfer Belediyesi Nâzım Hikmet Kültürevi’nde açılacak sergi, 2014 Alman-Türk Bilim Yılı kapsamında başlayan işbirliği ile Türk Matematik Derneği (www.tmd.org.tr) öncülüğünde ve İstanbul Matematiksel Bilimler Merkezinin (www.imbm.org.tr) bilimsel danışmanlığı ile ülkemize getirildi.
“matematiğin gözünden IMAGINARY”, 21. yy interaktif öğrenme teknolojilerini kullanan çoklu zekayı ve yeni ilişkilendirme biçimlerini... harekete geçiren olağanüstü bir deneyim. Sergide dokunmatik ekranlarda deneyimlediğiniz her şeyi evinizine gidince ücretsiz olarak bilgisayarlarınıza indirebiliyor, hatta açık kaynaklar sayesinde dilerseniz kendi mini sergilerinizi okullarınızda da oluşturabiliyorsunuz.
Dünyada, 35’i aşkın ülkede, 170’den fazla ücretsiz sergi ile 1,5 milyonun üzerinde ziyaretçiye ulaşan, 18’den fazla dilde içerik ve 15 GB üzerinde açık kaynak etkileşimli matematik içeren 'IMAGINARY, açık matematik' ağına Türkçe ulaşabilirsiniz. “IMAGINARY- açık matematik” Oberwolfach Matematik Araştırma Enstitüsü tarafından oluşturulmuş ve dünyanın her yerinden işbirlikleriyle günden güne gelişen, genişleyen etkileşimli ve dinamik bir internet platformu, www.imaginary.org/tr Boğaziçi Üniversitesi ve Mimar Sinan Üniversitesi öğrencileri tarafından türkçeleştirildi ve güncelleniyor.
Gezici sergileri Uludağ Üniversitesi Matematik Bölümünden gönüllü rehberler eşliğinde okulunuzla birlikte gezebileceğiniz gibi, sergilere bireysel olarak da katılabilirsiniz. Grup katılımları için randevu detaylarını metnin en altında bulabilirsiniz.
Daha önceki sergilere ait çok sayıda görsel, haber linki, röportajlar ve ödüllü yarışma soruları içeren, gönüllü öğrenciler tarafından sürekli güncellenen Facebook sayfamıza aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.facebook.com/TRImaginary?fref=ts
Twitter sayfamıza twitter.com/ImaginaryTR adresinden ulaşabilirsiniz
Sergi filmi linki: https://www.youtube.com/watch?v=a0o1YsjugIQ
Üniversiteler ve Liseler için randevu detayları...
"matematiğin gözünden IMAGINARY" gezici sergisi, her gün 60’ar dakikalık 3 ila 4 periyot halinde ve randevulu gezilebilmektedir. Sabah, 10:00 - 11:00 arası 1.periyot, 11:00 -12:00 arası 2. Periyot. Öğleden sonra 13:00 - 14:00 arası 3. Periyot, 14:00 - 15:00 arası 4. Periyot. Her periyotta en fazla 30 öğrenci kabul edilmektedir.
Sergi ücretsizdir. Nâzım Hikmet Kültürevi'nde her gün 10.00-19.00 saatlerinde açıktır.
Sergi tarihinin 10 gün öncesinden başlayarak hafta içi saat 10:00 ila 17:00 arası, 0224 413 27 37 nolu telefondan (Sevda Selçuk) randevu alabilirsiniz.


Sergide neler var…
Dünyada gezen benzerleri incelenerek İstanbul’da tamamen yeniden üretilen sergide, iki büyük dokunmatik ekranda Surfer ve Cinderella programlarını deneyebiliyor, kendi matematik objenizi oluşturarak aynı anda yazıcıdan çıktısını alabiliyorsunuz.
Cebirsel yüzeyleri hesaplayan ve gösteren SURFER programı ile form ve formül arasındaki ilişki hakkında etkileşimli bir biçimde deneyim kazanabiliyor, basit denklemler yazarak estetik şekiller yaratabiliyorsunuz.
CİNDERELLA programı ise simülasyon, düzensizlik, simetri gibi konuları eğlenceli yolla birleştiren etkileşimli uygulamaların bir derlemesi. Öklid- dışı geometri, fraktallar, ya da simetri grupları gibi farklı biçimlerdeki geometrik inşaları kolayca yaratabilir, ayrıca kütleler, elektrik yükleri, alanlar kullanarak sanal fizik simülasyonları da yapabiliyorsunuz.
MORNAMENTS programında 17 simetri grubundan birini seçerek kendi simetrik motiflerinizi oluşturup, geometrik özelliklerini keşfedip, döndürme ve merkezleriyle yansıma eksenlerinin iç yapısını inceleyebiliyorsunuz.
Yeryüzü Küresi, yeryüzünden kağıda giden çeşitli harita izdüşümlerini karşılaştıran bu modül, şeklin bozulmasının ne demek olduğunun ve mükemmel haritanın neden var olamayacağının hissini vermeye çalışır. Daniel Ramos tarafından tasarlanmış olan program “Yeryüzü Gezegeninin Matematiği 2013” yarışmasında birincilik ödülü almıştır.
Sergide aynı zamanda uluslararası matematikçiler ve sanatçılar tarafından oluşturulmuş formların yüksek çözünülürlüklü baskılarını ve 3 boyutlu figürlerini de izleyebilirsiniz.
Projeksiyonda sürekli dönen iki filmimiz “Dimensions” (Boyutlar) ve “Chaos” (Kaos) izleyenleri kısa süre içinde matematiğin büyülü dünyasının içine alıyor. Kaos filminin Türkçe altyazıları ise Uşak Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından yapıldı.
Ayrıca tahta bloklarla oynayacağınız ve en uzun izdüşümü rekoruna ulaşmaya çalışacağınız eğlenceli bir oyunumuz da var.
Daha fazla bilgi için: narayse@gmail.com

07.04.2017
18:00

7 Nisan 2017 Cuma, 18.00, Konak Kültürevi
Sergileme Süresi: 7-13 Nisan 2017

07.04.2017
20:00

Yazan: Hagop Baronyan
Çeviren: Boğos Çalgıcıoğlu
Yöneten: Engin Alkan
Müzik: Selim Atakan
Şarkı Sözleri: Engin Alkan
Dekor ve Işık Tasarımı:
Cem Yılmazer
Kostüm Tasarımı:
Tomris Kuzu
Koreograf: Dicle Doğan
Müzik Düzenleme:
Burçak Çöllü
Oynayanlar: Engin Alkan,
Bedia Ener, Çağdaş Tekin,
Deniz Gürsucu, Mert Tiryaki,
Cansu Ecem Karabulut,
Mesut Özsoy, Gökhan Kum,
Hakan Kahraman, Suat
Onur Çalık, Şeyma Gökçe
Cengiz, Yüce Armağan
Erkek, Ferya Soysal, Nihan
Işık, Orkestra: Erhan Can
Dereçiçek, Boğaç Batu Erol,
Mevlüt Can Kaplan,
Haydar Demir

> Tam ?15 > İndirimli ?10
> Süre: 2 Perde / 3 Saat
> 15+
> 15-25 yaş arası gençler ve 65 yaş üzeri tiyatro severler, her cumartesi saat 15:00’te
sahnelenen matinemizi “askıda bilet” uygulamamızdan yararlanarak ücretsiz izleyebilirler.

08.04.2017
12:00

8 NİSAN 2017 CUMARTESİ | Konak Kültürevi
12:00 AÇILIŞ
14:00 MASUMLAR
16:00 BAŞKASININ EVİ
18:00 TAM GÖZLERİMİ AÇARKEN

9 NİSAN 2017 PAZAR | Nilüfer Dernekler Yerleşkesi
12:00 ÇOK UZAK FAZLA YAKIN
14:00 BEN HALKIM
16:00 TEREDDÜT
18:00 FEMİNİST DEĞİLİM AMA

> Ücretsiz

08.04.2017
20:00

Yazan: Hagop Baronyan
Çeviren: Boğos Çalgıcıoğlu
Yöneten: Engin Alkan
Müzik: Selim Atakan
Şarkı Sözleri: Engin Alkan
Dekor ve Işık Tasarımı:
Cem Yılmazer
Kostüm Tasarımı:
Tomris Kuzu
Koreograf: Dicle Doğan
Müzik Düzenleme:
Burçak Çöllü
Oynayanlar: Engin Alkan,
Bedia Ener, Çağdaş Tekin,
Deniz Gürsucu, Mert Tiryaki,
Cansu Ecem Karabulut,
Mesut Özsoy, Gökhan Kum,
Hakan Kahraman, Suat
Onur Çalık, Şeyma Gökçe
Cengiz, Yüce Armağan
Erkek, Ferya Soysal, Nihan
Işık, Orkestra: Erhan Can
Dereçiçek, Boğaç Batu Erol,
Mevlüt Can Kaplan,
Haydar Demir

> Tam ?15 > İndirimli ?10
> Süre: 2 Perde / 3 Saat
> 15+
> 15-25 yaş arası gençler ve 65 yaş üzeri tiyatro severler, her cumartesi saat 15:00’te
sahnelenen matinemizi “askıda bilet” uygulamamızdan yararlanarak ücretsiz izleyebilirler.

08.04.2017
20:30


Yazan: Ilan Hatsor
Yöneten: İzzet Boğa
Müzik: Nedim Yıldız
Dekor Kostüm: Dilek Kaplan
Işık: Rahmi Özan
Sahne Resmi, Butafor ve Afiş: Merve Ergenoğlu
Oynayanlar: İzzet Boğa, Aykan Yılmaz, Tarık Şenocak

ADRANOS TİYATRO
MASKELİLER
TİYATRO

> Tam ?20 > İndirimli ?15
> Süre: Tek Perde / 70 Dakika
> 13+

09.04.2017
09:00

Eski eşya meraklılarını aynı çatı altında toplayan Nilüfer Antika Pazarı faaliyete geçti. İhsaniye Kapalı Pazaryeri’nde açılan ve Bursa’nın yanı sıra 10 ilden 200'den fazla esnafın binlerce ürününü sergilediği Bursa Antikacılar ve Antika Sevenler Derneği, Sivilay ve Nilüfer Belediyesi iş birliğiyle antika meraklılarını İhsaniye Kapalı Pazaryeri'ne bekliyor.

09.04.2017
13:00

NİLÜFER BELEDİYESİ “TİYATRO” ve MY ART TİYATRO ORTAK PRODÜKSİYONU ROBINSON DANS ÖĞRENIYOR

Yazan: Hansjörg Schneıder
Çeviren: Namık Ünlü, Cemal Ünlü
Yöneten: Turan Günay
Dekor: Cem Çetinel
Kostüm: Gönül Akıllı
Kukla Tasarımı Ve Uygulama: Rabia Kip
Işık: Ferhat Tahsin Şimşek
Müzik: Irmak Şahin
Oyuncular: Cenk Turan, Tümay Revşan Kargın, Işıl Öztürk, Nergis Acar, Osman Yılmaz

HER PAZAR SAAT 13:00
KONAK KÜLTÜREVİ
> ?5
> Süre: 50 Dakika
> 6+

09.04.2017
15:00

Yazan: Nedim Buğral
Yöneten: Necati Arpacı
Oyuncular: Samet Kurt,
Yusuf Alp Arslan


> ?10
> Süre: Tek Perde / 40 Dakika
> 4+

09.04.2017
18:00

Yazar: Anonim
Oyunlaştıran ve Yöneten:
Necati Arpacı
Oynayan: Yusuf Alp Arslan


> ?15
> Süre: Tek Perde / 45 Dakika
> 5+

09.04.2017
20:00

Şef: Dr. Aysel Gürel
Konserimiz Onkodey yararına yapılacaktır.
Bİlet için iletişim: 0542 457 6159

10.04.2017
20:30

Yazan: John Steinbeck
Uyarlayan ve Yöneten:
Onur Atacan
Dekor: Nazmi Karabacak
Kostüm: Güner Eskun
Müzik: Yücel Arzen
Ses Işık: Mustafa Algül
Oyuncular: Merve Sevi
Murat Makar Murat
Ilgar Cüneyt Vural Soner
Enmutlu Ubeyd Ünal
Cengiz Gül Umut Yasar,
Poyraz


> Tam ?35 > İndirimli ?25
> Süre: 2 Perde / 2 Saat 20 Dakika
> 10+

11.04.2017
10:30

İktisat okurken rakamlardan çok harfleri sevdiğini fark edip yazmaya başlayan, yazı hayatına radyo oyunlarıyla başlayan, otuzu aşkın kitabı bulunan Süleyman Bulut, Çocuklara Kitap Söyleşileri aracılığıyla Nilüferli çocuklarla buluşuyor.

11 NİSAN 2017 SALI
SAAT 10:30 NÂZIM HİKMET KÜLTÜREVİ
SAAT 14:00 ÜÇEVLER KÜTÜPHANESİ
> Katılım için rezervasyon gerekmektedir. Bilgi için: 441 8189

11.04.2017
19:00

Geceleri Sessizdir Tahran adlı ilk romanıyla hiçbir yere ait olamayan insanların acısını şiirsel bir dille anlatan İranlı yazar Shida Bazyar, Edebî Kazılar söyleşilerinin konuğu oluyor. Almanya’da yaşayan genç yazar, İran’daki devrimin, baskının, direnişin ve özgürlük arzusunun hikâyesini katılımcılarla paylaşıyor.

Shida Bazyar 1988’de Hermeskeil’da doğdu ve Berlin’e yerleşmeden önce Hildesheim’da yaratıcı yazarlık okudu. Berlin’de çevre gönüllüsü gençlerle eğitmen olarak çalışarak ve yazarak günlerini geçirdi. Dergi ve antolojilerde kısa öyküler yayımlatmanın yanı sıra 2012’de Klagenfurt Edebiyat Dersi için ve daha sonra Heinrch Böll Derneği tarafından burs almaya hak kazandı. Geceleri Sessizdir Tahran adlı ilk romanıyla 2016 Ulla Hahn Edebiyat Ödülü’nü aldı.

11.04.2017
19:00

“Mavi Küre”, koruma ve sahip çıkma sorumluluğu biz insanların omzuna yüklenmiş olan daha yaşanası bir dünyaya adanmış bir şarkı, ilahi ve gazeldir. Bu şarkıdan yola çıkan müzik video ve resim sanatını birleştiren sergi kimlik, hafıza ve coğrafya gibi konuları gündeme getirmeyi hedefliyor. Sergide yer alan sanatçılar: Zaven Koshtoyan, Armen Ter-Mkrtchyan, Gevorg Sargsyan, Hayk Adamyan, Vazgen Pahlavuni Tadevosyan, Vahan Topchyan, Albert
Vardanyan, Hratch Vardanyan, Karen Barseghyan, Aghavni Ghazaryan, Gagik Ghazare Ed Tadevosyan, Levon Fljyan, Gohar Martirosyan.

11 NİSAN 2017 SALI SAAT 19:00
NÂZIM HİKMET KÜLTÜREVİ YERALTI GALERİSİ
> Sergi Süresi: 11-30 Nisan 2017

12.04.2017
20:30

"Solistlerle Meşk Akşamı"
Şef: Yaşar Kemal Alim
Konser ücretsizdir.
Bilgi için; 452 4500

13.04.2017
20:00

Pupa Sanat 

Yazan-Yöneten: Talip Aydemir
Reji Asistanı: Melike Mancak
Oyuncular: Gözde Yeşildere, Mehmet Çandar, Handan Keskin, Ozan Taylan, Seden Soyer Çandar
Dekor: Ertaç Keskin
Kostüm: Seden Soyer Çandar
Ses-Işık: Melike Mancak
Sahne Amiri: Betül Erbay
Afiş Tasarım: Melike Mancak

> ?15
> Süre: Tek Perde / 80 Dakika
> 13+

14.04.2017
15:00

Eser: Orhan Kemal / Uyarlayan ve Yöneten: Engin Alkan / Müzik: Engin Alkan
Dekor Tasarım: Barış Dinçel / Kostüm Tasarım: Candan Seda Balaban
Işık Tasarım: Cem Yılmazer / Dramaturg: Sinem Özlek / Yönetmen Yardımcısı: Şahin
ÜrenDekor Realizasyonu: Cihan Aşar / Müzik Düzenleme: Burçak Çöllü
Oyuncular: Feyha Çelenk, Tuba Erdem, Çağdaş Tekin, Çağrı Büyüksayar, Cansu Ecem
Karabulut, İbrahim Ersoylu, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Deniz Gürsucu, Elit Andaç
Çam, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Yüce Armağan Erkek, Hakan Kahraman

1-14 NİSAN 2017 CUMA SAAT 15:00, 20:00
15 NİSAN 2017 CUMARTESİ SAAT 20:00
NÂZIM HIKMET KÜLTÜREVI
> Tam ?10 > İndirimli ?7,5
> Süre: 2 Perde / 2 Saat 45 Dakika
> 13+

14.04.2017
19:00

14 Nisan 2017 Cuma, 19.00, Konak Kültürevi
Sergileme Süresi: 21-20 Nisan 2017

14.04.2017
20:00

Biletler, konserden bir hafta önce Nilüfer Sanat gişelerinde..
Tam: 15TL
İndirimli: 10TL
Nilüfer Sanat Gişeleri: Nâzım Hikmet Kültürevi, Uğur Mumcu Sahnesi, Konak Kültürevi, Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu (Gişelerimiz; 12:00 - 20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.)
Not: Etkinliğimizde merdiven bilet satışı yapılmayacaktır.

Emin igüs
Ezginin Günlüğü grubunun kurucularındandır. Opera eğitimi almış, Ruhi Su’nun yönettiği Dostlar Korosu’nda Ruhi Su, Sümeyra Çakır gibi müzisyenlerle birlikte çalışmıştır. 2002 yılında Bu Dünya Bir Pencere adlı bir albüm çıkarmıştır. 2003 yılında Bizim Ninniler adlı albümün müzik yönetmenliğini yapmıştır. Çeşitli albümlerde yönetmenlik ve danışmanlık yapmış, film müzikleri bestelemiştir. Berrak sesi ve türküleri özgün yorumuyla dinleyenlerin hayranlığını kazanmıştır. Çalışmalarını Nâzım Hikmet Kültür Merkezi ve Nâzım Hikmet Akademisi bünyesinde sürdürmektedir. Sanatçı aynı zamanda toplumcu duyarlılığıyla, siyasi duruşuyla da dikkat çekmektedir.

14.04.2017
20:00

Eser: Orhan Kemal / Uyarlayan ve Yöneten: Engin Alkan / Müzik: Engin Alkan
Dekor Tasarım: Barış Dinçel / Kostüm Tasarım: Candan Seda Balaban
Işık Tasarım: Cem Yılmazer / Dramaturg: Sinem Özlek / Yönetmen Yardımcısı: Şahin
ÜrenDekor Realizasyonu: Cihan Aşar / Müzik Düzenleme: Burçak Çöllü
Oyuncular: Feyha Çelenk, Tuba Erdem, Çağdaş Tekin, Çağrı Büyüksayar, Cansu Ecem
Karabulut, İbrahim Ersoylu, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Deniz Gürsucu, Elit Andaç
Çam, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Yüce Armağan Erkek, Hakan Kahraman

1-14 NİSAN 2017 CUMA SAAT 15:00, 20:00
15 NİSAN 2017 CUMARTESİ SAAT 20:00
NÂZIM HIKMET KÜLTÜREVI
> Tam ?10 > İndirimli ?7,5
> Süre: 2 Perde / 2 Saat 45 Dakika
> 13+

15.04.2017
20:00

Eser: Orhan Kemal / Uyarlayan ve Yöneten: Engin Alkan / Müzik: Engin Alkan
Dekor Tasarım: Barış Dinçel / Kostüm Tasarım: Candan Seda Balaban
Işık Tasarım: Cem Yılmazer / Dramaturg: Sinem Özlek / Yönetmen Yardımcısı: Şahin
ÜrenDekor Realizasyonu: Cihan Aşar / Müzik Düzenleme: Burçak Çöllü
Oyuncular: Feyha Çelenk, Tuba Erdem, Çağdaş Tekin, Çağrı Büyüksayar, Cansu Ecem
Karabulut, İbrahim Ersoylu, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Deniz Gürsucu, Elit Andaç
Çam, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Gökhan Kum, Yüce Armağan Erkek, Hakan Kahraman

1-14 NİSAN 2017 CUMA SAAT 15:00, 20:00
15 NİSAN 2017 CUMARTESİ SAAT 20:00
NÂZIM HIKMET KÜLTÜREVI
> Tam ?10 > İndirimli ?7,5
> Süre: 2 Perde / 2 Saat 45 Dakika
> 13+

16.04.2017
13:00

NİLÜFER BELEDİYESİ “TİYATRO” ve MY ART TİYATRO ORTAK PRODÜKSİYONU ROBINSON DANS ÖĞRENIYOR

Yazan: Hansjörg Schneıder
Çeviren: Namık Ünlü, Cemal Ünlü
Yöneten: Turan Günay
Dekor: Cem Çetinel
Kostüm: Gönül Akıllı
Kukla Tasarımı Ve Uygulama: Rabia Kip
Işık: Ferhat Tahsin Şimşek
Müzik: Irmak Şahin
Oyuncular: Cenk Turan, Tümay Revşan Kargın, Işıl Öztürk, Nergis Acar, Osman Yılmaz

HER PAZAR SAAT 13:00
KONAK KÜLTÜREVİ
> ?5
> Süre: 50 Dakika
> 6+

16.04.2017
18:00

Yazar: Anonim
Oyunlaştıran ve Yöneten:
Necati Arpacı
Oynayan: Yusuf Alp Arslan


> ?15
> Süre: Tek Perde / 45 Dakika
> 5+

18.04.2017
19:00

Çağdaş edebiyatımızın önemli yazarlarından biri olan Pınar Kür, Nilüfer’e geliyor. Sırma Köksal’ın sorularıyla eşlik edeceği Pınar Kür ile Edebî Kazılar söyleşisi, Akkılıç Kütüphanesi ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

18 NİSAN SALI SAAT 19:00
AKKILIÇ KÜTÜPHANESİ

19.04.2017
10:00

Turizm Haftası Etkinlikleri Programı

 

19 Nisan 2017 Çarşamba, Gölyazı

10.00                Turizm Haftası açılış Konuşmaları

10.30                Halk Dansları gösterisi

10.30-11.30     Gölyazı Kültür Gezisi

13. 00 -15.00   Gölyazı Halk Forumu

 

20 Nisan 2017 Perşembe, Misi

14.30-15.30   Çağdaş Drama Derneği Gönüllü Çalışma Birimi Yaratıcı Drama Atölyesi. "Misi'nin Öyküsü"

 

22 Nisan 2017 Cumartesi, Gölyazı

10.00   Gölyazı Nekropol Alanı Ziyareti

10.30   Açılış Konuşması

10.45   Apollonia Kültür Elçisi Konuşması

11.00   “Nilüfer’in Çocukları Sanatla Büyüyor” müzik performansı.

11.30   Barış İçin Müzik Nilüfer Orkestrası Konseri

12.30 - 15.00   Senfoni Quartet Konseri 

19.04.2017
11:00

Yazar: Anonim
Oyunlaştıran ve Yöneten:
Necati Arpacı
Oynayan: Yusuf Alp Arslan


> ?15
> Süre: Tek Perde / 45 Dakika
> 5+

21.04.2017
19:00

Eğitmen: Ahmet Aykanat - Mehmet Kahraman
21 Nisan 2017 Cuma, 19.00, Konak Kültürevi
Sergileme Süresi: 21-27 Nisan

21.04.2017
20:00

Yazan: Hagop Baronyan
Çeviren: Boğos Çalgıcıoğlu
Yöneten: Engin Alkan
Müzik: Selim Atakan
Şarkı Sözleri: Engin Alkan
Dekor ve Işık Tasarımı:
Cem Yılmazer
Kostüm Tasarımı:
Tomris Kuzu
Koreograf: Dicle Doğan
Müzik Düzenleme:
Burçak Çöllü
Oynayanlar: Engin Alkan,
Bedia Ener, Çağdaş Tekin,
Deniz Gürsucu, Mert Tiryaki,
Cansu Ecem Karabulut,
Mesut Özsoy, Gökhan Kum,
Hakan Kahraman, Suat
Onur Çalık, Şeyma Gökçe
Cengiz, Yüce Armağan
Erkek, Ferya Soysal, Nihan
Işık, Orkestra: Erhan Can
Dereçiçek, Boğaç Batu Erol,
Mevlüt Can Kaplan,
Haydar Demir

> Tam ?15 > İndirimli ?10
> Süre: 2 Perde / 3 Saat
> 15+
> 15-25 yaş arası gençler ve 65 yaş üzeri tiyatro severler, her cumartesi saat 15:00’te
sahnelenen matinemizi “askıda bilet” uygulamamızdan yararlanarak ücretsiz izleyebilirler.

22.04.2017
15:00

Yazan: Hagop Baronyan
Çeviren: Boğos Çalgıcıoğlu
Yöneten: Engin Alkan
Müzik: Selim Atakan
Şarkı Sözleri: Engin Alkan
Dekor ve Işık Tasarımı:
Cem Yılmazer
Kostüm Tasarımı:
Tomris Kuzu
Koreograf: Dicle Doğan
Müzik Düzenleme:
Burçak Çöllü
Oynayanlar: Engin Alkan,
Bedia Ener, Çağdaş Tekin,
Deniz Gürsucu, Mert Tiryaki,
Cansu Ecem Karabulut,
Mesut Özsoy, Gökhan Kum,
Hakan Kahraman, Suat
Onur Çalık, Şeyma Gökçe
Cengiz, Yüce Armağan
Erkek, Ferya Soysal, Nihan
Işık, Orkestra: Erhan Can
Dereçiçek, Boğaç Batu Erol,
Mevlüt Can Kaplan,
Haydar Demir

> Tam ?15 > İndirimli ?10
> Süre: 2 Perde / 3 Saat
> 15+
> 15-25 yaş arası gençler ve 65 yaş üzeri tiyatro severler, her cumartesi saat 15:00’te
sahnelenen matinemizi “askıda bilet” uygulamamızdan yararlanarak ücretsiz izleyebilirler.

22.04.2017
17:00

22 Nisan saat 17.00'de Konak Kültürevi'nde gerçekleştireceğimiz Köy Enstitüleri 77. Kuruluş Yıldönümü Programı'na herkesi bekliyoruz. 

17:00 Uludağ Üniversitesi Korosu – İstiklal Marşı

Açılış Konuşmaları 

Jülide Akköprü - YKKED Bursa Şube Başkanı
Fehmi Enginalp - Nilüfer Kent Konseyi Başkanı 
Mustafa Bozbey - Nilüfer Belediye Başkanı 
Atakan Erdağı - Eğitim Sen Bursa Şube Başkanı 
Özkan Rona - Eğitim İş Bursa Şube Başkanı 

- Koro (Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Eğitim Ana Dalı 2. Sınıflar Korosu 

- Nilüfer Belediyesi Halk Dansları Topluluğu 

- Forum

- Belgesel Gösterimi - Bozkırda Açan Çiçekler
Belgesel Yönetmeni, Sedat Akar

22.04.2017
17:00

Çocuk Gözüyle Kadın ve Erkek Eşitliği Uluslararası Resim Yarışması Sergisi
Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği
22 Nisan 2017 Pazartesi, 14.00, Halk Evi Sergi Salonu
Sergi Süresi: 22-23 Nisan 2017

22.04.2017
20:00

Yazan: Hagop Baronyan
Çeviren: Boğos Çalgıcıoğlu
Yöneten: Engin Alkan
Müzik: Selim Atakan
Şarkı Sözleri: Engin Alkan
Dekor ve Işık Tasarımı:
Cem Yılmazer
Kostüm Tasarımı:
Tomris Kuzu
Koreograf: Dicle Doğan
Müzik Düzenleme:
Burçak Çöllü
Oynayanlar: Engin Alkan,
Bedia Ener, Çağdaş Tekin,
Deniz Gürsucu, Mert Tiryaki,
Cansu Ecem Karabulut,
Mesut Özsoy, Gökhan Kum,
Hakan Kahraman, Suat
Onur Çalık, Şeyma Gökçe
Cengiz, Yüce Armağan
Erkek, Ferya Soysal, Nihan
Işık, Orkestra: Erhan Can
Dereçiçek, Boğaç Batu Erol,
Mevlüt Can Kaplan,
Haydar Demir

> Tam ?15 > İndirimli ?10
> Süre: 2 Perde / 3 Saat
> 15+
> 15-25 yaş arası gençler ve 65 yaş üzeri tiyatro severler, her cumartesi saat 15:00’te
sahnelenen matinemizi “askıda bilet” uygulamamızdan yararlanarak ücretsiz izleyebilirler.

23.04.2017
13:00

NİLÜFER BELEDİYESİ “TİYATRO” ve MY ART TİYATRO ORTAK PRODÜKSİYONU ROBINSON DANS ÖĞRENIYOR

Yazan: Hansjörg Schneıder
Çeviren: Namık Ünlü, Cemal Ünlü
Yöneten: Turan Günay
Dekor: Cem Çetinel
Kostüm: Gönül Akıllı
Kukla Tasarımı Ve Uygulama: Rabia Kip
Işık: Ferhat Tahsin Şimşek
Müzik: Irmak Şahin
Oyuncular: Cenk Turan, Tümay Revşan Kargın, Işıl Öztürk, Nergis Acar, Osman Yılmaz

HER PAZAR SAAT 13:00
KONAK KÜLTÜREVİ
> ?5
> Süre: 50 Dakika
> 6+

23.04.2017
13:00

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Tiyatro Karnavalı’na bekliyoruz...

- Etkinliklerimiz 13:00 - 16:00 saatleri arasında Nâzım Hikmet Kültürevi'nde gerçekleşecektir.
- Etkinlik 5 yaş üzeri çocuklar içindir.
- Etkinliğimiz koltuk sayısı ile sınırlıdır.
- Ücretsiz davetiyelerinizi gişelerimizden temin edebilirsiniz. Etkinliğimizden daha çok çocuğun faydalanabilmesi için, birlikte gelecekleri yalnızca bir yetişkine davetiye verilecektir.
- Pamuk helva, elma şekeri, kumanya dağıtımı yapılacaktır.

23.04.2017
16:00

23 Nisan'da Ulusal Egemenliğimiz için Yürüyoruz!23 Nisan Pazar günü saat 16.00'da FSM Bulvarı Akuğur Market karşısında buluşup, ulusal egemenliğimiz için Nilüfer Cumhuriyet Meydanı'na yürüyoruz.

24.04.2017
14:00

"Kadınlar Her Yerde Resim Sergisi" Okullar Hayat Buluyor Projesi Kapsamında Fethiye İlköğretim Okulu
24 Nisan 2017 Pazartesi, 14.00, Halk Evi Sergi Salonu
Sergi Süresi: 24-29 Nisan 2017

25.04.2017
20:00

Şef: Hasan Adıgüzelzade
Konser ücretsizdir.
Bilgi için; 452 4500

26.04.2017
20:00

Biletler konserden bir hafta önce Nilüfer Sanat gişelerinde..


Tam: 15TL

İndirimli: 10TL

Nilüfer Sanat Gişeleri: Nâzım Hikmet Kültürevi, Uğur Mumcu Sahnesi, Konak Kültürevi, Ahmet Vefik Paşa Devlet Tiyatrosu (Gişelerimiz; 12:00 - 20:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.)

Not: Etkinliğimizde merdiven bilet satışı yapılmayacaktır.


Mazlum Çimen, halk müziği sanatçısı Âşık Nesimi Çimen’in oğludur. İstanbul Devlet Konservatuarı’nda dört yıl keman eğitimi aldıktan sonra aynı okulun bale bölümüne geçti. Bu bölümden 1980-1981’de mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nde bale sanatçısı olarak görev aldı. Bilinen çok sayıda besteye sahip olan Çimen’in Bir çok dizi müziği ve yanı sıra en iyi müzik ödülü kazanmış film müzikleri de bulunmaktadır.

27.04.2017
10:00

Okuma sevgisini çoğaltmak ve sürekli hale getirmek amacıyla düzenlenen “Boyun Kadar Kitap Oku” projesine katılan Nilüferli ilkokul ve ortaokul öğrencileri, 27 Nisan Salı 10.00’da Nâzım Hikmet Kültürevi’nde düzenlenecek ödül töreninde sürpriz hediyelerine kavuşuyorlar. Bu yıl altıncısı Nilüfer Rotary iş birliğiyle gerçekleştirilen Boyun Kadar Kitap Oku projesine en çok katılımla
destek veren okullar ve öğretmenler de ayrıca ödüllendiriliyor.

27 NİSAN 2017 PERŞEMBE SAAT 10:00-14:00
NÂZIM HİKMET KÜLTÜREVİ

28.04.2017
19:00

2010 yılında yitirdiğimiz değerli gazeteci ve yazar Yılmaz Akkılıç’ın düşünsel mirasına sahip çıkmak ve adını yaşatmak amacıyla bu yıl yedincisi düzenlenen Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü, Bursa’nın tarihine ışık tutan yeni eserlerin tanıtılacağı törenle sahiplerini buluyor. Ödül töreninde araştırma kültürüne hayatı boyunca büyük önem veren Yılmaz Akkılıç da anılıyor.

28 NİSAN 2017 CUMA SAAT 19:00
UĞUR MUMCU SAHNESİ

28.04.2017
20:00

Yazan: William Shakespeare 
Güncel Türkçeye Uyarlayan: Ahmet Sami Özbudak
Yöneten: Serdar Biliş 
Dekor Ve Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Koreograf: Tuğçe Tuna
Kostüm Tasarımı: Tomris Kuzu
Müzik: Burçak Çöllü
Oyuncular: Cansu Ecem Karabulut, Çağdaş Tekin, Deniz Gürsucu, Elit Andaç Çam, Gökhan Kum, Hakan Kahraman, İbrahim Ersoylu, Melisa Akman, Meral Kaya, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Yüce Armağan Erkek

> Tam ?10 > İndirimli ?7,5
> Süre: Tek Perde / 1 Saat 50 Dakika
> 15+

29.04.2017
13:00

Tiyatro Nisan

Yazan Ve Yöneten: İzzet Boğa
Müzik: Nedim Yıldız
İllüstrasyon: Merve Ergenoğlu
Oyuncular: İzzet Boğa, Kutay Akbal, Cansu Yılmaz, Yasemin Çıtak, Gizem Karasu, Mustafa Dincir, Ramazan Aytekin

> ?10
> Süre: Tek Perde / 35 Dakika
> 3+

29.04.2017
13:00

Bu sene 7’incisi düzenlenecek olan, 4 ana kategori ve ‘’En İyi’’ ödüllerinin de sahiplerini bulacağı ödül töreni, Pinhani grubunun vereceği konser ile sona erecek.
Konser ücretsizdir.
29 NISAN 2017 CUMARTESI BAOB ODİTORYUM
FINAL YARIŞMALARI SAAT 13:00
KONSER SAAT 18:00
ÖDÜL TÖRENI SAAT 19:00

29.04.2017
14:00

Tiyatro Nisan

Yazan Ve Yöneten: İzzet Boğa
Müzik: Nedim Yıldız
İllüstrasyon: Merve Ergenoğlu
Oyuncular: İzzet Boğa, Kutay Akbal, Cansu Yılmaz, Yasemin Çıtak, Gizem Karasu, Mustafa Dincir, Ramazan Aytekin

> ?10
> Süre: Tek Perde / 35 Dakika
> 3+

29.04.2017
15:00

Tiyatro Nisan

Yazan Ve Yöneten: İzzet Boğa
Müzik: Nedim Yıldız
İllüstrasyon: Merve Ergenoğlu
Oyuncular: İzzet Boğa, Kutay Akbal, Cansu Yılmaz, Yasemin Çıtak, Gizem Karasu, Mustafa Dincir, Ramazan Aytekin

> ?10
> Süre: Tek Perde / 35 Dakika
> 3+

29.04.2017
15:00

Yazan: William Shakespeare
Güncel Türkçeye Uyarlayan: Ahmet Sami Özbudak
Yöneten: Serdar Biliş
Dekor Ve Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Koreograf: Tuğçe Tuna
Kostüm Tasarımı: Tomris Kuzu
Müzik: Burçak Çöllü
Oyuncular: Cansu Ecem Karabulut, Çağdaş Tekin, Deniz Gürsucu, Elit Andaç Çam, Gökhan Kum, Hakan Kahraman, İbrahim Ersoylu, Melisa Akman, Meral Kaya, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Yüce Armağan Erkek

> Tam ?10 > İndirimli ?7,5
> Süre: Tek Perde / 1 Saat 50 Dakika
> 15+

> 15-25 yaş arası gençler ve 65 yaş üzeri tiyatro severler, her cumartesi saat 15:00’te
sahnelenen matinemizi “askıda bilet” uygulamamızdan yararlanarak ücretsiz izleyebilirler.

29.04.2017
20:00

Yazan: William Shakespeare
Güncel Türkçeye Uyarlayan: Ahmet Sami Özbudak
Yöneten: Serdar Biliş
Dekor Ve Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Koreograf: Tuğçe Tuna
Kostüm Tasarımı: Tomris Kuzu
Müzik: Burçak Çöllü
Oyuncular: Cansu Ecem Karabulut, Çağdaş Tekin, Deniz Gürsucu, Elit Andaç Çam, Gökhan Kum, Hakan Kahraman, İbrahim Ersoylu, Melisa Akman, Meral Kaya, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Suat Onur Çalık, Şeyma Gökçe Cengiz, Yüce Armağan Erkek

> Tam ?10 > İndirimli ?7,5
> Süre: Tek Perde / 1 Saat 50 Dakika
> 15+

30.04.2017
12:00

"Uzayda Bir Gün" Çocuk Şenliği
30 Nisan 2017 Pazar | Podyumpark
12.00 - 16.00 Planetaryum
12.00 - 14.00 Atölyeler
16.00 - 18.00 Atölyeler
Detaylı bilgi için 02244524500

30.04.2017
13:00

NİLÜFER BELEDİYESİ “TİYATRO” ve MY ART TİYATRO ORTAK PRODÜKSİYONU ROBINSON DANS ÖĞRENIYOR

Yazan: Hansjörg Schneıder
Çeviren: Namık Ünlü, Cemal Ünlü
Yöneten: Turan Günay
Dekor: Cem Çetinel
Kostüm: Gönül Akıllı
Kukla Tasarımı Ve Uygulama: Rabia Kip
Işık: Ferhat Tahsin Şimşek
Müzik: Irmak Şahin
Oyuncular: Cenk Turan, Tümay Revşan Kargın, Işıl Öztürk, Nergis Acar, Osman Yılmaz

HER PAZAR SAAT 13:00
KONAK KÜLTÜREVİ
> ?5
> Süre: 50 Dakika
> 6+

30.04.2017
13:00

Nilüfer Çocuk Şenliği; 30 Nisan Pazar günü saat 13.00'ten itibaren Balat Atatürk Ormanı'nda!
Saat 12.00'den itibaren Nilüfer Kent Konseyi önünden araç kaldırılacaktır.

Etkinlik Programı;
13:00 Alanda toplanma
14:00 NKK Çocuk Meclisi Başkanı'nın konuşması
14:15 Başkan Mustafa BOZBEY'in konuşması
14:20 Akçalar Mahallesi Çocuk Ritim Grubu
14:30 Halk Dansları Çocuk Grubu
15:00 Karaoke Yarışması
16:00 Pantomim Gösterisi
17:00 Şudabap Konseri
18:00 Kapanış

----ATÖLYE ÇALIŞMALARI----
1 Bilim Çadırı 
2 Ritim Atölyesi 
3 Rozet Atölyesi 
4 Ebru Atölyesi 
5 Maske Atölyesi 
6 Ayraç Atölyesi
7 Ekolojik Tarım Atölyesi 
8 Çiçek Atölyesi 

----OYUNLAR----
1 Halat Çekme Oyunu
2 Yakar Top
3 Ortada Sıçan 
4 İstop 
5 Mendil Kapmaca 
6 "Acaba Neyim?" Oyunu 
4 Zumba 
5 Balon Katlama 
6 Hulahop 
7 Kutu Oyunu 
8 Elma Yarışı 
9 Sokak Oyunları

Detaylı bilgi için; 452 3200 | Nilüfer Kent Konseyi 
444 1603 | Nilüfer Belediyesi

30.04.2017
20:00

Adranos Tiyatro

Yazan ve Yöneten: İzzet Boğa
Müzik: Nedim Yıldız
İllüstrasyon: Merve
Ergenoğlu
Oyuncular: İzzet Boğa, Kutay Akbal, Cansu Yılmaz, Yasemin Çıtak, Gizem Karasu, Mustafa Dincir, Ramazan Aytekin

> Tam ?20 > İndirimli ?15
> Süre: Tek Perde / 70 Dakika
> 13+

03.04.2018
10:00

Edebiyatımızın usta yazarlarından biri olan Necati Tosuner, çocuk
okurlarıyla buluşmak üzere Nilüfer Belediyesi kütüphanelerinin konuğu oluyor.
> Katılım için rezervasyon gerekmektedir.
> Bilgi ve kayıt için: 486 62 46

03.04.2018
19:00

FİLM GÖSTERİMİ / SÖYLEŞİ
İran, kadınların şarkılarına yasak koymuş ülkelerden biri: Kadınların solist olarak erkek dinleyicilerin önünde şarkı söylemesi yasak. Besteci Sara Najafi ve Yönetmen Ayat Najafi “Ülkesiz Şarkılar” filmleriyle, ülkeleri İran’da, 1979’dan beridir kadınlara konmuş bu yasağı aşma mücadelelerini anlatıyor. “Ülkesiz Şarkılar” filmi 2017’de Almanya Film Ödülleri’nde, 2014’de
Montréal Film Festivalinde “En İyi Belgesel” ödüllerini aldı. 2015 İnsan Hakları İzleme Örgütü Uluslararası Film Festivali ödülünü kazandı.
03 NİSAN 2018 SALI, KONAK KÜLTÜREVİ
19.00 KOKTEYL
20.00 “ÜLKESİZ ŞARKILAR” FİLM GÖSTERİMİ
21.30 YÖNETMEN “AYAT NAJAFİ” SÖYLEŞİSİ
> ÜCRETSİZ

10.04.2018
19:00

Yazar, yapımcı, sunucu ve seslendirme sanatçısı Yekta Kopan edebiyat yolculuğunu Bursa’daki okurlarıyla paylaşmak üzere, Nilüfer Kütüphaneleri tarafından düzenlenen Edebî Kazılar
söyleşilerine konuk oluyor.

12.04.2018
14:00

Sevgi Soysal’ın hikâyeleri, sanatçıların okumalarıyla Nilüfer’deki öğrencilerle buluşuyor. Türkiye’nin önde gelen tiyatro sanatçılarından biri olan Bennu Yıldırımlar, Soysal’ın Barış Adlı Çocuk kitabındaki öykülerden okumalar yapıyor.
> Bilgi ve kayıt için: 441 81 89

14.04.2018
10:00

Doğa ve Kültür Rotalarında Mysia Yolları Kamplı Yürüyüş
14-15 Nisan 2018 / Saat: 10.00
Başlangıç: İnegazi
Bitiş: Maksempınar
Kamp Alanı: Güngören

15.04.2018
09:00

Eski eşya meraklılarını aynı çatı altında toplayan Nilüfer Antika Pazarı faaliyete geçti. İhsaniye Kapalı Pazaryeri’nde açılan ve Bursa’nın yanı sıra 10 ilden 200'den fazla esnafın binlerce ürününü sergilediği Bursa Antikacılar ve Antika Sevenler Derneği, Sivilay ve Nilüfer Belediyesi iş birliğiyle, her ayın 3. pazar günü antika meraklılarını İhsaniye Kapalı Pazaryeri'ne bekliyoruz.
Adres: İhsaniye Kapalı Pazaryeri 

17.04.2018
19:00

Sevgi Soysal ile birlikte bir süre Yıldırım Bölge Kadınlar Koğuşu’nda kalan Oya Baydar ve İpek Çalışlar, o dönemin tanıklıklarını ve esaret günlerini “Anılar, Tanıklıklar” söyleşisinde anlatıyor. Sevgi Soysal’ın kızı Funda Soysal ve kardeşi Gönül Öney’in de katılacağı söyleşi, Soysal’ın yaşamına yakından bakma olanağı yaratıyor.

21.04.2018
13:00

Nilüfer Kütüphaneleri tarafından düzenlenen atölye, şiir okumaya dair farklı yaklaşımları göstermeyi, deneyimlemeyi ve çeviri aracılığıyla şiirlerin ilk bakışta görünmeyen içeriklerine ulaşmayı amaçlıyor. Çevirmen ve deneme yazarı Erhan Altan’ın yürüteceği atölyede, birçok şiirin “kötü”-“iyi” çevirileri inceleniyor ve yorumlanıyor.

21.04.2018
14:00

4. Nilüfer Yerel Tohum Takas Etkinliği
Program Akışı:
Saat: 14.00 Açılış Konuşmaları 
Fehmi Enginalp – Nilüfer Kent Konseyi Başkanı
Mustafa Bozbey – Nilüfer Belediye Başkanı 

Saat: 14.30 - Forum 
“Yerel Tohum Mücadelemiz“
- Atölyeler 
Tohum Ekim Atölyesi 
Fidan Dikim Atölyesi 
Yaprak Baskı Atölyesi 
Solucan Gübre Atölyesi 
Defne Sabun Yapımı Atölyesi 

Saat: 16.00 - Tohum Takası 

Saat: 17.00 - Çeküder müzik grubu performansı “Grup Değil“ konseri

25.04.2018
11:00

Okuma sevgisini çoğaltmak ve sürekli hale getirmek amacıyla Nilüfer Kütüphaneleri tarafından düzenlenen “Boyun Kadar Kitap Oku” projesine katılan Nilüferli ilkokul ve ortaokul öğrencileri, 25 Nisan, Çarşamba 11.00’de Bursa Akademik Odalar Birliği’nde düzenlenecek ödül töreninde sürpriz hediyelerine kavuşuyorlar. Nilüfer Rotary Kulübü iş birliğiyle bu yıl yedincisi gerçekleştirilen Boyun Kadar Kitap Oku projesine en çok katılımla destek veren okullar ve öğretmenler de ayrıca ödüllendiriliyor.

28.04.2018
13:00

Bu sene 8’incisi düzenlenecek olan, 4 ana kategoride “En İyi”lerin
ödüllerine kavuşacağı ödül töreni, Cümbüş Cemaat grubunun vereceği konser ile sona erecek.
13:00 Final Yarışmaları
18:00 Cümbüş Cemaat Konseri
19:00 Ödül Töreni
> Ücretsiz

30.04.2018
19:00

2010 yılında yitirdiğimiz değerli gazeteci–yazar Yılmaz Akkılıç’ın düşünsel mirasına sahip çıkmak ve adını yaşatmak amacıyla Nilüfer Kütüphaneleri tarafından düzenlenen Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü, Bursa’nın tarihine ışık tutan yeni eserlerin tanıtılacağı törenle sahiplerini buluyor. Ödül töreninde araştırma kültürüne hayatı boyunca büyük önem veren Yılmaz Akkılıç da anılıyor.

30.04.2018
20:30

Çok geniş bir coğrafyada kardeşlik, barış ve bir arada yaşama arzusunu söyledikleri türküler ile her zaman dile getiren Kardeş Türküler, barış kokan şarkıların en güzel örneklerini sizler için seslendirecek. 20 yıldır konserlerinde, Anadolu’nun farklı kültür, inanç ve inanışlarını tanıtmanın yanı sıra, çok farklı kültürdeki insanları bir araya getiren Kardeş Türküler, kardeşlik ve kaynaşma ortamı oluştururken, önyargı ortamının yıkılmasını sağlıyor. Türkçe, Kürtçe, Ermenice, Arapça, Rumca, Süryanice ve daha birçok dildeki geleneksel türkülerden oluşacak bu keyifli konser, Anadolu ve çevresinde yaşayan farklı dil ve inançlara sahip halkların şarkılarını, kendi kültürel bağlamlarını dikkate alarak, orijinal dilleriyle yorumlayan Kardeş Türküler’in engin vizyonuyla hayat bulacak.


> Bilet satış: Biletix

> Tam ?50 > İndirimli ?40

07.04.2019
20:30

07 Nisan Pazar saat 20:30'da BAOB(Bursa Akademik Odalar Birliği)'da gerçekleştireceğimiz Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası "Yedi Renk Cümbüş" konserinde buluşalım!
*Konser ücretsizdir.

10.04.2019
20:00

Şehirlerin birer şantiyeye dönüştüğü şu günlerde. Cambazın Cenazesi, kendi halinde küçük bir sahil kasabasının, bir tatil ‘cennetine’ dönüşümünü konu alıyor. Oyun, üç oyuncunun yirmi karaktere dönüşerek anlattığı eğlenceli bir yapıya sahip. Oyuncular bir karakterden ötekine dönüşürken, aynı zamanda bir ülkenin insani, fiziki ve ahlaki anlamda dönüşümüne de bizleri tanık etmeye davet ediyor.

Yazan: Firuze Engin
Yöneten: Doğu Yaşar Akal
Yönetmen Yardımcıları: Melisa Yamanarda, Oğuzhan Ayaz
Işık ve Dekor Tasarım: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarım: İlayda Saran
İllüstrasyonlar: Gökçe Erverdi
Animasyonlar: Derya Bölükemini
Yönetmen Asistanı: Ferya Soysal
Oynayanlar: Ayşe Gülerman, Gökhan Kum, Mesut Özsoy

Süre:95 Dk/ Tek perde
Bilet Fiyatı: Tam 15 TL - İndirimli 10 TL
Seyirci Yaşı: 12+

10.04.2019
20:30

10 Nisan Çarşamba saat 20:30'da BAOB(Bursa Akademik Odalar Birliği)'da gerçekleştireceğimiz Nilüfer Belediyesi Türk Sanat Müziği "Klasikten Günümüze" koro konserinde buluşalım!
*Konser ücretsizdir.

11.04.2019
14:00

Nezihe Meriç’in öyküleri, sanatçıların sesiyle hayat buluyor. Tiyatro dünyasının değerli ismi Şebnem Köstem, Nilüferli öğrencilerle bir araya geliyor ve kütüphanelerin samimi atmosferinde Nezihe Meriç’ten okumalar yapıyor.
*Katılım için rezervasyon gerekmektedir. Bilgi için: 441 81 89

12.04.2019
10:00

Birinci Oturum: 10:00-12:00

·         Hacı Tonak, “İstanbul’u Taşrasından Etkileyen Şehir: Bursa” (Moderatör)

·         “Ayvalıklı Fotis Kontoloğlu ve 20.Yüzyılın Başlarında Bursa Rumlarının İstanbul İle İlişkileri”, Eirini Kalogeropoulou Yalçın

·         “İran Edebiyatında İstanbul”, Mojdeh Olfat

·         “Biz Ayrılamayız Minör İstanbul-Bursa”, Necmi Gürsakal

Ara: 12:00-13:30

İkinci Oturum: 13.30-15.30

·         “Bir Denizin İki Kıyısında”, Feridun Andaç

·         “İstanbullu Halide Edib’in Roman Kahramanları Kim Adına Konuşuyor? ”, İbrahim Dizman (Moderatör)

·         “Soğuk Savaşın Son Döneminde İstanbul’da Edebiyat Ortamı”, Adnan Tekşen

·         “Bursalı’nın Kahvehanesi ve Eski Bir İstanbul’u Temaşa Etmek”, Dilan Deniz

Etkinliğimiz ücretsizdir.
Kayıt için: 486 65 06

12.04.2019
18:00

Zekiye Doğan Resim Atölyesi | Yıl Sonu Sergisi
Sergi Açılışı: 12 Nisan Cuma 18:00 | Konak Kültürevi
Sergileme Süresi: 12 - 18 Nisan

12.04.2019
19:00

Seydi Murat Koç, 1981 yılında Akşehir'de doğdu. 1998 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Resim Ana sanat dalından, 2002 yılında mezun oldu. 2006 yılında aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini tamamladı. Şuanda Doğuş Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.
Bugüne kadar 14 kişisel sergi gerçekleştirdi ve 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası karma sergide yer aldı. RH+sanat Dergisi “2005 Yılı Genç Ressamı”, 2010 yılı 70. Devlet Resim ve Heykel Yarışması Başarı Ödülü gibi ödülleri içeren 17 ödüle layık görüldü.
Seydi Murat Koç, çalışmalarını İstanbul-Moda'da bulunan özel atölyesinde sürdürmektedir.

Nilüfer Belediyesi Nâzım Hikmet Kültürevi'nde 12 Nisan 2019 Cuma günü Bursalı sanatseverlere sunulacak olan Yerden Yüksek sergisi ile sanatçı;  insan figürünün eserlerine geri dönüşünü gözler önüne seriyor. Bu seride, genellikle yalnız ve genç kadınlar, yapısökümcü ve deforme olmuş mimari bir dekorda görülüyor. Figürler, binanın tepesinde olmaları ve şehrin derinliğine bakarken, kalenin en yüksek burcunda ayakta duran bir kral gibi dokunulmaz görünüyorlar. Sanatçı, klasik dönem heykelleri ve gövdelerini şehir manzarasına yerleştiriyor ve farklı kaynaklardan gelen kodların arasında tuhaf bir çatışma yaratıyor. Bu çalışmalar metropolün genel mimari çirkinliği üzerine bir eleştiri haline geliyor. Seydi Murat Koç, kentsel ve sosyal altyapımızın daha pozitif ve daha insancıl bir yapı kazanması için mimarinin önemine dair bilinci artırmayı hedefliyor. Yerden Yüksek Sergisi, 12 Nisan-12 Mayıs 2019 tarihleri arasında izlenime sunulacaktır. 

12.04.2019
20:00

Hikayemiz; Kadınlara ve erkeklere, yazgıya ve bıçaklara, aşka ve dört duvar arasında sıkışan insanlara dair…
Hikayemiz; bıçakla, küçücük bir bıçakla, kararlaştırılan günde, iki erkeğin bir kadına aşkları yüzünden birbirini öldürmesine dair…
Yazan: Federico García Lorca
Çeviren: Turan Oflazoğlu
Yöneten: Barış Erdenk
Dekor - Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarım: Funda Karasaç
Koreografi: Sibel Erdenk
Müzik: Serdar Emin Kurutçu
Oynayanlar: Adem Mülazim , Ayşe Gülerman, Barış Ayas ,Gökhan Kum, Melisa İclâl Yamanarda, Mesut Özsoy, Pınar Hande Kaplan, Zeynep Çelik Küreş,
Dansçılar: Gizem Şahin, Konuralp Gökalp, Tarık Şenocak, Yağmur Yula
Müzisyenler: Burak Günsayar, Ceren Toksöz ,Dilan Acar, Mert Özay

Yer: Nâzım Hikmet Kültürevi
Süre: İki Perde / 90 Dk
Bilet Fiyatı: Tam 15 TL - İndirimli 10 TL - Matine 7,5 TL
Seyirci Yaşı: 15+

13.04.2019
12:00

Takımını kur, enerjini ortaya çıkar!
Bursa'daki üniversite öğrencilerine açıktır.
Son başvuru tarihi: 08 Nisan 2019
Etkinliğimiz ücretsizdir.
Başvurular Görükle Spor Parkı'nda kurulacak olan stantlara yapılacak.
Bilgi için; 0224 483 3959

13.04.2019
15:00

Hikayemiz; Kadınlara ve erkeklere, yazgıya ve bıçaklara, aşka ve dört duvar arasında sıkışan insanlara dair…
Hikayemiz; bıçakla, küçücük bir bıçakla, kararlaştırılan günde, iki erkeğin bir kadına aşkları yüzünden birbirini öldürmesine dair…
Yazan: Federico García Lorca
Çeviren: Turan Oflazoğlu
Yöneten: Barış Erdenk
Dekor - Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarım: Funda Karasaç
Koreografi: Sibel Erdenk
Müzik: Serdar Emin Kurutçu
Oynayanlar: Adem Mülazim , Ayşe Gülerman, Barış Ayas ,Gökhan Kum, Melisa İclâl Yamanarda, Mesut Özsoy, Pınar Hande Kaplan, Zeynep Çelik Küreş,
Dansçılar: Gizem Şahin, Konuralp Gökalp, Tarık Şenocak, Yağmur Yula
Müzisyenler: Burak Günsayar, Ceren Toksöz ,Dilan Acar, Mert Özay

Yer: Nâzım Hikmet Kültürevi
Süre: İki Perde / 90 Dk
Bilet Fiyatı: Tam 15 TL - İndirimli 10 TL - Matine 7,5 TL
Seyirci Yaşı: 15+

13.04.2019
20:00

Hikayemiz; Kadınlara ve erkeklere, yazgıya ve bıçaklara, aşka ve dört duvar arasında sıkışan insanlara dair…
Hikayemiz; bıçakla, küçücük bir bıçakla, kararlaştırılan günde, iki erkeğin bir kadına aşkları yüzünden birbirini öldürmesine dair…
Yazan: Federico García Lorca
Çeviren: Turan Oflazoğlu
Yöneten: Barış Erdenk
Dekor - Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarım: Funda Karasaç
Koreografi: Sibel Erdenk
Müzik: Serdar Emin Kurutçu
Oynayanlar: Adem Mülazim , Ayşe Gülerman, Barış Ayas ,Gökhan Kum, Melisa İclâl Yamanarda, Mesut Özsoy, Pınar Hande Kaplan, Zeynep Çelik Küreş,
Dansçılar: Gizem Şahin, Konuralp Gökalp, Tarık Şenocak, Yağmur Yula
Müzisyenler: Burak Günsayar, Ceren Toksöz ,Dilan Acar, Mert Özay

Yer: Nâzım Hikmet Kültürevi
Süre: İki Perde / 90 Dk
Bilet Fiyatı: Tam 15 TL - İndirimli 10 TL - Matine 7,5 TL
Seyirci Yaşı: 15+

14.04.2019
13:00

Yanyana iki bahçeden biri boştur. Bir gün boş olan bahçe satılır ve yeni gelen, uzun zamandır orada olanın düzenini bozar. Mecburen bir arada yaşamak zorundadırlar ve giderek bir yol da bulurlar. Ama onları rahat bırakmayan birileri vardır.

Yazan: Şamil Yılmaz
Yöneten: Tülin Sağlam
Oynayanlar: Eda Nur Tuzlacı, Fırat Üste, Özgür Özyılmaz

Süre:50 Dk/ Tek perde
Bilet Fiyatı:10 TL
Seyirci Yaşı: 5+

16.04.2019
19:00

Edebiyat tarihimizin dönüm noktalarından biri olan 1950’lere eserleriyle damgasını vuran Nezihe Meriç, onu yakından tanıyanların katılacağı söyleşide anılıyor. Feridun Andaç, Leyla Ruhan Okyay ve Zeynep Altıok Akatlı’nın katılacağı söyleşide Nezihe Meriç’in hem yazın hem de kişisel dünyasının kapıları aralanıyor.

17.04.2019
20:00

Şehirlerin birer şantiyeye dönüştüğü şu günlerde. Cambazın Cenazesi, kendi halinde küçük bir sahil kasabasının, bir tatil ‘cennetine’ dönüşümünü konu alıyor. Oyun, üç oyuncunun yirmi karaktere dönüşerek anlattığı eğlenceli bir yapıya sahip. Oyuncular bir karakterden ötekine dönüşürken, aynı zamanda bir ülkenin insani, fiziki ve ahlaki anlamda dönüşümüne de bizleri tanık etmeye davet ediyor.

Yazan: Firuze Engin
Yöneten: Doğu Yaşar Akal
Yönetmen Yardımcıları: Melisa Yamanarda, Oğuzhan Ayaz
Işık ve Dekor Tasarım: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarım: İlayda Saran
İllüstrasyonlar: Gökçe Erverdi
Animasyonlar: Derya Bölükemini
Yönetmen Asistanı: Ferya Soysal
Oynayanlar: Ayşe Gülerman, Gökhan Kum, Mesut Özsoy

Süre:95 Dk/ Tek perde
Bilet Fiyatı: Tam 15 TL - İndirimli 10 TL
Seyirci Yaşı: 12+

17.04.2019
20:30

Nilüfer Müzik Eğitim Çalışmaları | Yıl Sonu Sınıf Konserleri

17 Nisan Çarşamba Saat: 20.30 - Piyano/Klarnet/Keman
-
18 Nisan Perşembe Saat: 18.30 - Piyano/Keman
18 Nisan Perşembe Saat: 20.30 - Piyano/Keman
-
19 Nisan Cuma Saat: 18.30 - Piyano/Gitar
19 Nisan Cuma Saat: 20.30 - Piyano/Gitar/Keman
-
24 Nisan Çarşamba Saat: 18.30 - Piyano/Gitar/Keman
24 Nisan Çarşamba Saat: 20.30 - Flüt
-
25 Nisan Perşembe Saat: 18.30 - Piyano/Gitar/Viyolonsel
25 Nisan Perşembe Saat: 20.30 - Piyano/Keman
-
26 Nisan Cuma Saat: 18.30 - Piyano/Gitar
26 Nisan Cuma Saat: 20.30 - Bağlama

*Ücretsizdir.

18.04.2019
15:00

Nilüfer Belediyesi Sürekli Mesleki Eğitim Merkezi (NİLSEM) kursiyerlerinin farklı branşlarda yaptıkları el emeği göz nuru eserleri İbrahim Yazıcı Stadyumu'nda sergilenecek. 
18 Nisan Perşembe günü saat 15.00'te açılacak sergiye tüm Bursalıları davet ediyoruz...

18.04.2019
19:00

Memleketime Hoş Geldin | Jak İhmalyan Resim Sergisi
18 Nisan Perşembe | 19:00 | Nâzım Hikmet Kültürevi
Sergileme Süresi: 18 Nisan - 10 Mayıs 2019

19.04.2019
18:00

19 Nisan Cuma günü saat 18:00'de Konak Kültürevi'nde gerçekleştireceğimiz Faik Ağazade Resim Atölyesi - Yıl Sonu Resim Sergisi açılış kokteylinde buluşalım!
Sergileme Süresi: 19 - 25 Nisan

19.04.2019
20:00

Bir devlet dairesinin müdürü olan Josef Gross’a çok önemli bir resmi bildirim gelir. Ancak bu bildirim Gross’un bilmediği Pitidapca diye bir dilde yazılmıştır. Gross, elindeki bildirimin içeriğini anlamaya çalışırken, Pitidapca’nın çoktan tüm büroya yayılmış olduğunu fark eder. Hatta gelen bildirimlerin çevrilmesi için kendi yetkisi olmaksızın bir çeviri ofisi bile kurulmuştur. Gross, bir yandan arkasından dönen işlerin gizemini çözmeye çalışırken bir yandan da kendisine gelen bildirimde ne yazdığını merak etmektedir. Ancak Pitidapca bir metni çevirtmek Gross’un sandığı kadar kolay olmayacaktır. Bildirim; korku, çıkarlar ve rekabetin egemen olduğu bir bürokrasi çarkında insanın benliğini koruyabilme mücadelesinin kara komedisi.

Yazan: Vaclav Havel
Çeviren: Zehra İpşiroğlu
Yöneten: Işıl Kasapoğlu
Yönetmen Yardımcısı: Barış Ayas
Dramaturg: Bilgesu Kasapoğlu Akçardak
Dekor - Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarım: Nalan Alaylı
Müzik: Ceren Toksöz
Yönetmen Asistanı: Pınar Hande Ağaoğlu
Oynayanlar: Adem Mülazim , Ayşe Gülerman, Batuhan Pamukçu, Gökhan Kum, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş,

İki Perde / 1 Saat 45 dk / Seyirci Yaşı 12+
Bilet Fiyatı: Tam 15 TL / İndirimli 10 TL / Matine 7,5 TL

20.04.2019
07:30

20 - 21 Nisan tarihlerinde gerçekleştireceğimiz "Mysia Yolları Kamplı Yürüyüş" etkinliğimizde buluşalım!
1. Gün: Maksempınar - Unçukuru - Fadıllı (Kamp)
2. Gün: Akçalar - Gölyazı
*Başlangıç Noktasına Gidecek Ringler:
- Nilüfer İstasyonu
- Görükle
- Kent Meydanı AVM
20 Nisan Cumartesi günü 07:30 - 08:30 arası

20.04.2019
13:00

Bu sene 9’uncusunu gerçekleştireceğimiz Nilüfer Liselerarası Müzik Yarışması Son Feci Bisiklet konseri ve ardından ödül töreniyle sona erecek. Buluşmak dileğiyle!

Mekan: Bursa Suare Gösteri Merkezi
13:00 Final Yarışmaları
18:00 Son Feci Bisiklet Konseri
19:00 Ödül Töreni
> Ücretsiz

20.04.2019
14:00

20 Nisan Cumartesi günü saat 14:00'te Konak Kapalı Pazar Alanı'nda gerçekleştireceğimiz Nilüfer 5. Tohum Takas Şenliği'nde buluşalım!
Açılış Konuşmaları
Forum
• Sürdürülebilir Tohumların Buluşması
Atölyeler
• File Çanta Yapım Atölyesi
• Tohum ve Fide Atölyesi
• Solucan Gübresi Atölyesi
• Tohum Topları Atölyesi
• Korkuluk Atölyesi
• Defne Sabunu Atölyesi
• Sirke Yapım Atölyesi
Eko Şov Ritim Grubu Gösterisi (Tepebaşı Belediyesi)
Tohum Takası

20.04.2019
15:00

Bir devlet dairesinin müdürü olan Josef Gross’a çok önemli bir resmi bildirim gelir. Ancak bu bildirim Gross’un bilmediği Pitidapca diye bir dilde yazılmıştır. Gross, elindeki bildirimin içeriğini anlamaya çalışırken, Pitidapca’nın çoktan tüm büroya yayılmış olduğunu fark eder. Hatta gelen bildirimlerin çevrilmesi için kendi yetkisi olmaksızın bir çeviri ofisi bile kurulmuştur. Gross, bir yandan arkasından dönen işlerin gizemini çözmeye çalışırken bir yandan da kendisine gelen bildirimde ne yazdığını merak etmektedir. Ancak Pitidapca bir metni çevirtmek Gross’un sandığı kadar kolay olmayacaktır. Bildirim; korku, çıkarlar ve rekabetin egemen olduğu bir bürokrasi çarkında insanın benliğini koruyabilme mücadelesinin kara komedisi.

Yazan: Vaclav Havel
Çeviren: Zehra İpşiroğlu
Yöneten: Işıl Kasapoğlu
Yönetmen Yardımcısı: Barış Ayas
Dramaturg: Bilgesu Kasapoğlu Akçardak
Dekor - Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarım: Nalan Alaylı
Müzik: Ceren Toksöz
Yönetmen Asistanı: Pınar Hande Ağaoğlu
Oynayanlar: Adem Mülazim , Ayşe Gülerman, Batuhan Pamukçu, Gökhan Kum, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş,

İki Perde / 1 Saat 45 dk / Seyirci Yaşı 12+
Bilet Fiyatı: Tam 15 TL / İndirimli 10 TL / Matine 7,5 TL

20.04.2019
20:00

Bir devlet dairesinin müdürü olan Josef Gross’a çok önemli bir resmi bildirim gelir. Ancak bu bildirim Gross’un bilmediği Pitidapca diye bir dilde yazılmıştır. Gross, elindeki bildirimin içeriğini anlamaya çalışırken, Pitidapca’nın çoktan tüm büroya yayılmış olduğunu fark eder. Hatta gelen bildirimlerin çevrilmesi için kendi yetkisi olmaksızın bir çeviri ofisi bile kurulmuştur. Gross, bir yandan arkasından dönen işlerin gizemini çözmeye çalışırken bir yandan da kendisine gelen bildirimde ne yazdığını merak etmektedir. Ancak Pitidapca bir metni çevirtmek Gross’un sandığı kadar kolay olmayacaktır. Bildirim; korku, çıkarlar ve rekabetin egemen olduğu bir bürokrasi çarkında insanın benliğini koruyabilme mücadelesinin kara komedisi.

Yazan: Vaclav Havel
Çeviren: Zehra İpşiroğlu
Yöneten: Işıl Kasapoğlu
Yönetmen Yardımcısı: Barış Ayas
Dramaturg: Bilgesu Kasapoğlu Akçardak
Dekor - Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarım: Nalan Alaylı
Müzik: Ceren Toksöz
Yönetmen Asistanı: Pınar Hande Ağaoğlu
Oynayanlar: Adem Mülazim , Ayşe Gülerman, Batuhan Pamukçu, Gökhan Kum, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş,

İki Perde / 1 Saat 45 dk / Seyirci Yaşı 12+
Bilet Fiyatı: Tam 15 TL / İndirimli 10 TL / Matine 7,5 TL

21.04.2019
09:00

Eski eşya meraklılarını aynı çatı altında toplayan Nilüfer Antika Pazarı faaliyete geçti. İhsaniye Kapalı Pazaryeri’nde açılan ve Bursa’nın yanı sıra 10 ilden 200'den fazla esnafın binlerce ürününü sergilediği Bursa Antikacılar ve Antika Sevenler Derneği, Sivilay ve Nilüfer Belediyesi iş birliğiyle, her ayın 3. pazar günü antika meraklılarını İhsaniye Kapalı Pazaryeri'ne bekliyoruz.
Adres: İhsaniye Kapalı Pazaryeri 

21.04.2019
13:00

Uzay hakkında bir hikaye bu. Uzay, Dünya ve kuşlar hakkında. İki ayağının üstüne kalkıp ilk kez yıldızlara bakan atalarımızdan, füzeler inşa edebilen günümüz insanına kadar devam eden bir hikaye. Bizi başka gezegenler keşfetmeye götüren büyük merakın ve hırsın hikayesi.
Oyunumuzda, insan merakının ve hırsının sınırlarını zorlayan dört farklı milletten, dört astronot, başka bir gezegende, kendi kalplerinin sınırlarını keşfederler. Ve bin yıllar süren uzay maceramızın sonunda, içindeki tüm varlıklar ve yıldızlarla birlikte şarkı söyleyen Dünya’nın sesini duyarlar. Artık aradıkları yeni bir Dünya değil,yeni bir insandır belki de..
Yazan: Pelin Temur
Yöneten: Güray Dinçol
Koreografi: Gizem Bilgen
Işık ve Dekor Tasarımı: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarımı: Funda Çebi
Müzik: Burçak Çöllü
Resim Danışmanı: Derya Ülker
Yönetmen Yardımcısı: İbrahim Ersoylu
Oyuncular: Batuhan Pamukçu, Dilara Topuklular, Ferya Soysal, İbrahim Ersoylu, Mert Tiryaki

Süre: 50 Dk/ Tek perde
Bilet Fiyatı:10 TL
Seyirci Yaşı: 6+

21.04.2019
17:00

21 Nisan Pazar günü saat 17:00'de Nâzım Hikmet Kültürevi'nde gerçekleştireceğimiz Nilüfer Çocuk Korosu ve Beşiktaş Çocuk Korosu Konseri'nde buluşalım!
Nilüfer Çocuk Korosu Şefleri: Suat Şahin ve Hatice Çeliktaş
Beşiktaş Çocuk Korosu Şefi: Güneş Kaya
*Konser ücretsizdir.

23.04.2019
14:00

Nilüfer Çocuk Şenliği Program İçeriği
• Kabile Gösteri Sanatları Renkli Sirk Korteji
• Yeni Dünya Bir Uzay Macerası çocuk oyunu: Uzay hakkında bir hikâye bu. Uzay, Dünya ve kuşlar hakkında. İki ayağının üstüne kalkıp ilk kez yıldızlara bakan atalarımızdan, füzeler inşa edebilen günümüz insanına kadar devam eden bir hikâye. Bizi başka gezegenler keşfetmeye götüren büyük bir merakın ve hırsın hikâyesi.
Süre: 55 dk.
Oyun 6 yaş ve üzeri yaş grubu için uygundur.
• Bez Çanta Boyama Atölyesi: Stencil tekniği ile çocuklar renkli hayal dünyalarını bez çantalara aktaracaklar.
Süre: 45 dk.
Atölye tüm yaş grupları için uygundur.
• Söz Küçüğün Kutu Oyunu Atölyesi: Çocukların insan hakları konusunda farkındalıklarını ve bilgilerini oyun aracılığıyla arttırmayı hedefleyen bir oyundur.
Süre: 60 dk.
Atölye 10-15 yaş grubu için uygundur.
• Zumba Atölyesi
• Detaylı bilgi ve rezervasyon: 02244132737 / 114

24.04.2019
20:00

Şehirlerin birer şantiyeye dönüştüğü şu günlerde. Cambazın Cenazesi, kendi halinde küçük bir sahil kasabasının, bir tatil ‘cennetine’ dönüşümünü konu alıyor. Oyun, üç oyuncunun yirmi karaktere dönüşerek anlattığı eğlenceli bir yapıya sahip. Oyuncular bir karakterden ötekine dönüşürken, aynı zamanda bir ülkenin insani, fiziki ve ahlaki anlamda dönüşümüne de bizleri tanık etmeye davet ediyor.

Yazan: Firuze Engin
Yöneten: Doğu Yaşar Akal
Yönetmen Yardımcıları: Melisa Yamanarda, Oğuzhan Ayaz
Işık ve Dekor Tasarım: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarım: İlayda Saran
İllüstrasyonlar: Gökçe Erverdi
Animasyonlar: Derya Bölükemini
Yönetmen Asistanı: Ferya Soysal
Oynayanlar: Ayşe Gülerman, Gökhan Kum, Mesut Özsoy

Süre:95 Dk/ Tek perde
Bilet Fiyatı: Tam 15 TL - İndirimli 10 TL
Seyirci Yaşı: 12+

25.04.2019
11:00

Okuma sevgisini çoğaltmak ve sürekli hale getirmek amacıyla düzenlenen “Boyun Kadar Kitap Oku” projesine katılan Nilüferli ilkokul ve ortaokul öğrencileri, 25 Nisan Perşembe saat 11.00’de Bursa Akademik Odalar Birliği’nde düzenlenecek ödül töreni ile sürpriz hediyelerine kavuşuyorlar. Nilüfer Rotary ve Nilüfer Kütüphane iş birliği ile bu yıl sekizincisi gerçekleştirilen “Boyun Kadar Kitap Oku” projesine en çok katılımla destek veren okullar ve öğretmenler de ayrıca ödüllendiriliyor.

26.04.2019
18:00

Lale Ürek Resim Atölyesi Yıl Sonu Sergisi 26 Nisan-2 Mayıs Tarihleri arasında Konak Kültürevi'nde...


Serginin açılışı 26 Nisan Cuma günü saat 18.00'de gerçekleşecektir...

26.04.2019
20:00

İstanbul ve memleket hasretiyle yanan Nâzım Hikmet’in sandalcıya söylediğidir. Çok yorgundur sahiden; bedeni de, kalbi de yorgundur artık. Hep hayalini kurduğu o “çınarlı, kubbeli mavi bir liman”a çıkacak vakti de, hali de kalmamıştır. Gitmekle kalmak arasında, ülkesinden gelecek sevinçli haberleri ona getirecek posta kutusunun başında, bir Moskova şafağında, sıkışan kalbiyle sırtını bir duvara vermiş, dostlarını, sevdiklerini, mücadelesini ve yazdıklarını hatırlamaktadır.
> Tam 15 TL > İndirimli 10 TL > Matine 7,5 TL
> Süre: Tek Perde / 80 Dakika
> 12+

26.04.2019
20:00

26 Nisan Cuma günü saat 20:00'de Uğur Mumcu Sahnesi'nde gerçekleştireceğimiz Olgun Gençlik Türk Müziği Korosu Bahar Konseri'nde buluşalım!

27.04.2019
14:00

Bu konuşmada, beden sanatının ne’liğinden çok nasıl ortaya çıktığı ve beden sanatının inşasının performans sanatı olduğunu unutmamak bağlamına odaklanılmıştır. Bu çerçevede Orlan ve Oliver De Sagazan gibi beden sanatçılarını incelemeyi amaçlamaktadır. Bu bakımdan önce performansın bir ‘ara tür’ olarak nasıl doğduğu araştırılacak, ardındansa beden sanatına ilişkin deneyimler irdelenecektir.

27.04.2019
15:00

İstanbul ve memleket hasretiyle yanan Nâzım Hikmet’in sandalcıya söylediğidir. Çok yorgundur sahiden; bedeni de, kalbi de yorgundur artık. Hep hayalini kurduğu o “çınarlı, kubbeli mavi bir liman”a çıkacak vakti de, hali de kalmamıştır. Gitmekle kalmak arasında, ülkesinden gelecek sevinçli haberleri ona getirecek posta kutusunun başında, bir Moskova şafağında, sıkışan kalbiyle sırtını bir duvara vermiş, dostlarını, sevdiklerini, mücadelesini ve yazdıklarını hatırlamaktadır.
> Tam 15 TL > İndirimli 10 TL > Matine 7,5 TL
> Süre: Tek Perde / 80 Dakika
> 12+

27.04.2019
20:00

İstanbul ve memleket hasretiyle yanan Nâzım Hikmet’in sandalcıya söylediğidir. Çok yorgundur sahiden; bedeni de, kalbi de yorgundur artık. Hep hayalini kurduğu o “çınarlı, kubbeli mavi bir liman”a çıkacak vakti de, hali de kalmamıştır. Gitmekle kalmak arasında, ülkesinden gelecek sevinçli haberleri ona getirecek posta kutusunun başında, bir Moskova şafağında, sıkışan kalbiyle sırtını bir duvara vermiş, dostlarını, sevdiklerini, mücadelesini ve yazdıklarını hatırlamaktadır.
> Tam 15 TL > İndirimli 10 TL > Matine 7,5 TL
> Süre: Tek Perde / 80 Dakika
> 12+

28.04.2019
13:00

Yanyana iki bahçeden biri boştur. Bir gün boş olan bahçe satılır ve yeni gelen, uzun zamandır orada olanın düzenini bozar. Mecburen bir arada yaşamak zorundadırlar ve giderek bir yol da bulurlar. Ama onları rahat bırakmayan birileri vardır.

Yazan: Şamil Yılmaz
Yöneten: Tülin Sağlam
Oynayanlar: Eda Nur Tuzlacı, Fırat Üste, Özgür Özyılmaz

Süre:50 Dk/ Tek perde
Bilet Fiyatı:10 TL
Seyirci Yaşı: 5+

28.04.2019
14:00

Bale, halk oyunları, tango ve sirtaki...
Dünya Dans Günü Etkinlikleri 28 Nisan Pazar günü saat 14.00'te Nâzım Hikmet Kültürevi'nde...

28.04.2019
17:00

Meto, Luko, Lyubka ve Doko, hiçbir trenin durmadığı, terk edilmiş bir garın sarhoş sakinleridir. Aynı gara sıkışıp kalmak dışında hiçbir ortak noktası olmayan bu dörtlünün, bir kısır döngüye dönüşmüş yaşantısı Harry’nin gelişiyle değişecektir. Hayal/umut satan bir sihirbaz, herhangi bir şovmen mi yoksa gerçek bir kahraman mıdır Harry Houdini? Vadettiği gibi gardakileri hayal ettikleri yere götürebilir mi, bir tren durdurabilir mi yoksa her şey bir illüzyondan mı ibarettir? Peki, hayatın ne kadarı illüzyon, ne kadarı gerçektir?

Yazan: Hristo Boytchev
Çeviren: Hüseyin Mevsim
Yöneten: Batuhan Pamukçu
Dramaturg: Sevgi Karaca
Dekor – Işık Tasarım: Cem Yılmazer
Kostüm Tasarım: Gönül Akıllı
Koreografi: Rusudan Savaneli

Oyuncular: Adem Mülazım, Gökhan Kum, Mesut Özsoy, Oğulcan Arman Uslu, Zeynep Çelik Küreş
> ?10
> Süre: Tek Perde / 100 Dakika
> 15+

28.04.2019
20:30

Nilüfer Kent Orkestrası’nın Bahar Konseri, 28 Nisan Pazar günü saat 20.30’da BAOB’da…

Şef Çağrı Şen önderliğinde ‘bahara merhaba’ diyeceğimiz konsere davetlisiniz…

30.04.2019
19:00

2010 yılında yitirdiğimiz değerli Gazeteci ve Yazar Yılmaz Akkılıç’ın düşünsel mirasına sahip çıkmak ve adını yaşatmak amacıyla düzenlenen Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü, Bursa’nın tarihine ışık tutan yeni eserlerin tanıtılacağı törenle sahiplerini buluyor. Ödül töreninde araştırma kültürüne hayatı boyunca büyük önem veren Yılmaz Akkılıç da anılıyor.
*Etkinliğimiz ücretsizdir.