Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Türkiye’ye altın madalya getirmek için çalışacaklar

08.01.2014 16:20
Google+ ile paylaş
Olimpiyatlara Koşuyorum isimli projeleriyle Avrupa Birliği Bakanlığı Gençlik Merkezi Ulusal Ajans fonundan hibe almaya hak kazanan Uludağ Üniversitesi Tekvando Öğrenci Topluluğu Gurubu üyeleri, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti.

Nilüfer Belediyesi Nilpark Hizmet Binası’ndaki ziyarette heyecanlarını paylaşan tekvandocular, desteklerinden dolayı başkan Bozbey’e teşekkür etti. Bozbey , 8 ay sürecek proje süresinde ve olimpiyatlarda yarışacak olan grup üyelerine başarı dileyerek “Uludağ Üniversitesi’nin, Nilüfer’in ve Bursa’nın sportif alanda Türkiye ve dünyada hak ettiği yeri zamanla alacağına inanıyorum. Eğitim vereceğiniz çocuklarla ülkemizin olimpiyatlardaki başarısı da madalya sayısı da artacaktır,” dedi.

Proje kapsamında Nilüfer bölgesindeki Kayapa, Hasanağa, Ürünlü ilköğretim okulları ile Hasan Güney ve Akşemsettin ortaokullarının 6. ve 7. sınıfında öğrenim gören 60 öğrenciye tekvando konusunda eğitim verileceğini söyleyen Proje koordinatörü Mustafa Aslan, “Amacımız Bursa'nın ve ülkemizin olimpiyatlarındaki başarı şansını artırmak, sağlıklı ve mutlu nesiller yetiştirmek,” diye konuştu.

Aslan, ziyaret sonunda Başkan Mustafa Bozbey ve Başkan Yardımcısı Ahmet Çakıcı’ya anı olarak siyah kuşak armağan etti.

  • Türkiye’ye altın madalya getirmek için çalışacaklar

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016