Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Kütüphane söyleşilerinin konuğu "Alper Kamu" oldu

21.04.2014 13:25
Google+ ile paylaş
Türk Edebiyatı’nın güçlü isimlerini Bursalı okurlarla buluşturan Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri, Nilüfer Akkılıç Kütüphanesi’nde Yazar Alper Canıgüz’ü ağırladı.

Söyleşi etkinlikleri ile her ay bir yazarı ağırlayan Nilüfer Belediyesi Kütüphaneleri’nin Nisan Ayı konuğu; adı, yarattığı 5 yaşındaki roman kahramanı Alper Kamu ile anılan Yazar Alper Canıgüz oldu. Mizah anlayışı, üslubu ve olağanüstü kurguları ile Türk edebiyatı içinde kendisine özgü bir çizgi yakalayan Canıgüz, üslubunun nasıl oluştuğuna ilişkin bir soruya “Yazarken okunur muyum? diye düşünüyorum, sevdiğim hikayeleri sevdiğim insanlar için yazıyorum. Genellikle karakterleri ve mekanı betimlerken bildiğim yerler ve kişilerden besleniyorum. Yazılarımın okunurluğunu değerlendirirken de kendimi ölçü alıyorum,” diye yanıt verdi.

Canıgüz, moderatör Hakan Akdoğan ve söyleşi katılımcılarının sorularını yanıtlarken kitaplarındaki samimi yaklaşımı ve anlatım tarzını aktardı. Canıgüz,  “Tatlı Rüyarlar”, “Oğullar ve Rencide Ruhlar”,”Gizli Ajans” ve “Cehennem Çiçeği” isimli kitaplarının arka planları ile ilgili merak edilen soruları da yanıtladı.
  • Kütüphane söyleşilerinin konuğu
  • Kütüphane söyleşilerinin konuğu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016