Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Ünlü isimler Nilüfer’de sevenleriyle buluşacak

02.11.2015 15:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ünlü isimler hayranları ile buluşacak. Kaan Tangöze konserde yeni albümüyle hayranlarının karşısına çıkmaya hazırlanırken, Zülfü Livaneli de okurlarıyla söyleşiye katılacak.

Kültür sanat alanında birçok etkinliğin altına imza atan Nilüfer Belediyesi, önümüzdeki günlerde müziğin sevilen isimlerini ve edebiyat dünyasından değerli yazarları ağırlayacak.

4 Kasım Çarşamba günü Mai, Toz ve Toz, Seni Görmem İmkânsız gruplarının kurucularından olan Gaye Su Akyol ile başlayacak olan konser etkinlikleri, Türk rock müziğinin en başarılı temsilcilerinden olan ‘Duman’ grubunun solisti Kaan Tangöze ile devam edecek.

 

11 Kasım Çarşamba günü Nâzım Hikmet Kültürevi’nde hayranlarıyla buluşacak olan Tangöze, ilk solo akustik çalışması olan ‘Gölge Etme’ albümündeki eserlerini seslendirecek.

Nilüfer Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu, Nilüfer Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ve Nilüfer Belediyesi Kadın Korosu da verecekleri ücretsiz konserlerle bir dönem Türk müziğine damga vurmuş ve dillerden düşmeyen unutulmaz eserleri seslendirecek.

 

Küba ve Latin Amerika halk müziklerinin yanı sıra Kurt Weill, Hans Eisler, Fazıl Say ve Yiğit Özatalay’ın bestelerinin seslendirileceği ‘Küba Dostluk Konseri’ de dinleyicilere keyifli saatler yaşatacak. Konserde vokalist Diana Rosa Cardenas’a, Yiğit Özatalay da piyano ile eşlik edecek.

 

Edebi Kazılar, Çocuklara Kitap Söyleşileri ve Şairin Şiir Evreni söyleşilerinde de ünlü isimler okurlarıyla buluşacak. Romanları 30 dilde yayınlanan, besteleri ve kitaplarıyla Türkiye’nin yanı sıra yurtdışında da sayısız ödül alan Zülfü Livaneli, Edebi Kazılar’a konuk olarak okurlarıyla buluşacak. Livaneli 12 Kasım Perşembe günü saat 19.00’da Nâzım Hikmet Kültürevi’nde Feridun Andaç ile birlikte söyleşiye katılacak.

 

Yine etkinlikler kapsamında Ahmet Büke ve Süreyya Berfe de katılacakları söyleşilerde okurlarına paylaşımlarda bulunacaklar.

 

Aziz Nesin’in 100’üncü doğum yıl dönümünde 2015 yılını Aziz Nesin Yılı olarak ilan eden Nilüfer Belediyesi, Aziz Nesin’i edebiyatı, mizahı, hayat görüşü, politik duruşu ve geleceğe bıraktıkları açısından daha yakından tanımak ve değerlendirmek amacıyla Aziz Nesin’in yazılı ve görsel arşivinden oluşan ‘Ömrüne Sığmayan Adam’ sergisine de ev sahipliği yapacak.

 

Dünya Çocuk Hakları Günü etkinliklerinde de Nilüferli çocuklar, yaratıcı ve sanatsal atölyelerle haklarını öğrenirken, Şubadap Çocuk Orkestrası’nın şarkılarına eşlik ederek ‘Biz çocukların hiçbir sebeple vazgeçilmez hakları var’ diyecekler.

  • Ünlü isimler Nilüfer’de sevenleriyle buluşacak
  • Ünlü isimler Nilüfer’de sevenleriyle buluşacak
  • Ünlü isimler Nilüfer’de sevenleriyle buluşacak
  • Ünlü isimler Nilüfer’de sevenleriyle buluşacak

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016