Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bozbey: Cumhuriyet’e sahip çıkalım

09.11.2016 16:42
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik soruşturmaya ve gazetecilerin tutuklanmasına Cumhuriyet Mahallesi Gazi Pazaryeri’nde Cumhuriyet Gazetesi dağıtarak tepki gösterdi.

Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik soruşturmaya ve gazetecilerin soruşturma kapsamında tutuklanmasına Nilüfer’den tepki yükseldi. Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey  Cumhuriyet Mahallesi Gazi Pazaryeri’nde Cumhuriyet Gazetesi dağıtarak tepkisini dile getirdi. Gazete dağıtımına Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın Işıkyıldız ve Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Dilek Tez de katıldı.

 

Pazardaki esnafa ve vatandaşlara Cumhuriyet Gazetesi dağıtan Başkan Bozbey, basına yönelik her türlü baskıya karşı olduklarını belirtti. Bozbey, “Düşünce, ifade ve haber alma özgürlüğünün kullanılmasını engelleyen tüm baskılar ortadan kaldırılmalıdır.Bu duruşumuz sadece Cumhuriyet’i değil Türkiye Cumhuriyeti’ni korumak içindir” dedi.

 

“BASIN ÖZGÜR OLURSA DEMOKRASİ İŞLER HALE GELİR”

 

Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik uygulamanın haksız olduğunu vurgulayan Bozbey, “Basın mensuplarının içeri alındığı bir ortamda demokrasiden söz etmemiz anlamsız. Cumhuriyet Gazetesi’ne yapılan bu olayın takipçisi olacağız, bunu kabul etmiyoruz. Basın ne kadar özgür olursa demokrasi o kadar işler hale gelecektir.  Tüm gazeteciler bir an önce serbest bırakılmalı. Türkiye’de basın özgürlüğüyle birlikte demokrasinin de yerleşmesi gerektiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum. Cumhuriyet bizim değerimizdir, barış, insan hakları, demokrasi, kadın hakları ve özgürlüğümüzdür. Onun için Cumhuriyet’e sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye kaydetti.

 

Vatandaşlara tek tek gazete veren Başkan Bozbey, “Cumhuriyet’e sahip çıkalım” çağrısında bulundu.
  • Bozbey: Cumhuriyet’e sahip çıkalım
  • Bozbey: Cumhuriyet’e sahip çıkalım
  • Bozbey: Cumhuriyet’e sahip çıkalım

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016