Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Akbaba: Kitaplarım çocuklarım gibidir

07.11.2017 15:39
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin Çocuklara Kitap Söyleşileri etkinliğine konuk olan yazar Şaban Akbaba, yazım hayatını küçük okurlarıyla paylaştı.

Akbaba, “Beynimizde bilgiler, yüreğimizde duygular zamanla birikerek sonrasında kitap haline gelir” dedi. Edebiyatın çeşitli dallarında ödülleri ve çok sayıda kitabı bulunan yazar Şaban Akbaba, Nilüfer Belediyesi’nin Çocuklara Kitap Söyleşileri’nin konuğu oldu. İki oturum halinde düzenlenen söyleşinin ilki Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleştirildi. Söyleşiye Kayapa Ortaokulu, Işıktepe Rüveyde Dörtçelik İlkokulu, Balat Eşref Ergin Ortaokulu, Ali Kuşçu İmam Hatip Lisesi Ortaokulu, Kayapa Şehit Jandarma Er Eyüp Gürsoy Ortaokulu, Aykuşağı Koleji ve Gümüştepe İlkokulu ve Ortaokulu’ndan toplamda 350 öğrenci katıldı.


Yazar Şaban Akbaba öğrencilere, Işığa Yolculuk, Sevgi Ana, Uzakların Çağrısı, Bağdatlı Maymun, Kardan Anne, Kolonya Kokulu Mendil, Deri’n, Kafessiz Bir Dünya ve Bilsemli Sanatçılar kitapları üzerine konuştu. Öğrencilerin de sahneye çıkarak yazarın okudukları kitaplarının özetlerini arkadaşlarıyla paylaştığı söyleşide, Şaban Akbaba “Çocuk kitapları en çok emek verdiğim alan ve kitaplarımın hepsi benim çocuklarım gibidir. Hiç birini birbirinden ayrı tutamam” dedi. 


Şaban Akbaba, “Benim Annem” adlı şiirini ve Bursa’nın tarihi yerlerini anlatan hikayelerinden bölümler okudu. Akbaba, teleferikle ilgili kelimeler vererek çocukların evde kendi hikayelerini yazmalarını da istedi. Çocukların keyifli dakikalar yaşandığı söyleşide yazar Şaban Akbaba, oratoryo olarak kaleme aldığı şiiri, öğrencilerle birlikte okudu.


Akbaba, öğleden sonra da Nilüfer Belediyesi Misi Çocuk Kütüphanesi’nde, Gümüştepe İlkokulu ve Ortaokulu öğrencileriyle buluştu. Çocuklara kitap yazımı ve deneyimleri hakkında bilgiler veren Akbaba, söyleşi sonunda kitaplarını imzaladı. 

  • Akbaba: Kitaplarım çocuklarım gibidir
  • Akbaba: Kitaplarım çocuklarım gibidir
  • Akbaba: Kitaplarım çocuklarım gibidir
  • Akbaba: Kitaplarım çocuklarım gibidir
  • Akbaba: Kitaplarım çocuklarım gibidir
  • Akbaba: Kitaplarım çocuklarım gibidir

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016