Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Daha yeşil bir Nilüfer için

04.01.2018 13:41
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi, ağaçlandırma çalışmaları kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtacak. 15 Ocak’ta başlayacak fidan dağıtım kampanyasında yaklaşık 25 bin fidanın toprakla buluşması hedefleniyor.

Nilüfer Belediyesi, kentte yeşil alanları arttırmak, kırsal kalkınmaya destek olmak için çeşitli çalışmalar yürütmesinin yanı sıra ağaçlandırma kampanyasıyla da vatandaşlara ücretsiz fidan dağıtmaya devam ediyor. Nilüfer Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, “Daha yeşil bir Nilüfer için sen de geleceğe fidan dik” sloganıyla gerçekleştirilecek ağaçlandırma kampanyasıyla, vatandaşlara yaklaşık 25 bin fidan dağıtmayı hedefliyor. 15 Ocak tarihinde başlayacak olan kampanya kapsamında, limoni servi, ıhlamur, erguvan ve oya ağacı fidanlarının dağıtımı yapılacak. Daha yeşil bir Nilüfer için fidan dikmek isteyen vatandaşlar fidanları, Nilüfer Belediyesi Alaaddinbey Hizmet Binası’nda bulunan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nden, tutanak karşılığında ücretsiz bir şekilde alabilecek.


Ağaçlandırma kampanyasının geleneksel hale geldiğini ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, sadece bu kapsamda 2017 yılında 21 bin 767 fidanı toprakla buluşturduklarını belirtti. Nilüfer Belediyesi olarak vatandaşların rahat nefes alabilecekleri alanlar oluşturduklarını söyleyen Başkan Bozbey, “Nilüfer’in tamamını yeşille donatmak için çalışıyoruz. Kent merkezinde vatandaşlarımızın hoşça vakit geçirebileceği park ve yeşil alanlar oluşturuyoruz. Kırsal mahallelerimizde bulunan çiftçilerimize de destek olmak amacıyla çeşitli türlerden meyve fidanları dağıtıyoruz. Bu çalışmalarımızın yanında her yıl vatandaşlarımıza ücretsiz fidan dağıtımı yapıyoruz. Daha yeşil bir Nilüfer için çalışmalarımızı artırarak sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

  • Daha yeşil bir Nilüfer için
  • Daha yeşil bir Nilüfer için
  • Daha yeşil bir Nilüfer için

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016