Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Dernekler Yerleşkesi'nde Psikolojik Danışmanlık hizmeti

14.12.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Dernekler Yerleşkesi ve Türkiye Psikiyatri Derneği Bursa Şubesi iş birliğiyle halka açık ücretsiz ‘Psikolojik Danışmanlık’ hizmeti veriyor. Dernek Başkanı Uzm. Dr. İbrahim Afif Karakılıç, Türkiye’de yapılan araştırmalara göre her üç kişiden birinin depresyonda olduğunu ifade ederek, tedavi edilmeyen ruhsal hastalıkların ileride daha büyük sonuçlara yol açabileceğini kaydetti.


Geçtiğimiz hafta kapılarını açan Nilüfer Dernekler Yerleşkesi, halka yönelik sosyal faaliyetlere başladı. Çarşamba günleri Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’ndeki Türkiye Psikiyatri Derneği Bursa Şubesi’nde randevu alan vatandaşlarla bir araya gelen Karakılıç, sıkıntılara kulak vererek, yönlendirmelerde bulunuyor. 

Türkiye’de depresyon ve ruhsal hastalıkların sayısında hızla artış yaşandığını ifade eden İbrahim Afif Karakılıç, “Psikiyatrik açıdan bakıldığında toplumda gün geçtikçe ekonomik yönden yoksullaşma, geleceğe güvenle bakamama, iletişim çağının insanlara olumsuz etkisi sonucu birçok psikolojik hastalık ortaya çıkıyor. Bunların başında depresyonlar ve panik bozuklukları geliyor. Halk arasında üç kişiden birinde depresyon görülürken, panik atak rahatsızlığı olanların oranı da yüzde 15. Son yıllarda intiharlarda da artış var. Ekonomik kriz dönemlerinde intihar ve depresif olaylar 2 katı daha fazla etki göstermektedir. Toplumumuzda sevgi, hoşgörü ve tolerans duygularının yok olması, vefa ve güven duygusunun azalması, ruhsal hastalıkların temelini oluşturmakta. Ruhsal hastalıklar tedavi edilmezse başka boyutlara ulaşır. Dünyada en önemli hastalıklar sıralamasında psikiyatrik hastalıklar 3. sırada yer alıyor” dedi. 

Rahatsızlığı olan insanların mutlaka uzmanlara başvurup tedavi olması gerektiğini söyleyen Karakılıç, “Yaşam hiçbir açığı affetmez. Açıktan faydalanmak isteyen bazı menfaatçiler, bitkisel ve tıbbi ilaç yöntemiyle hastalıklara çare bulduklarını iddia ediyor. Halkımız uzman doktorlar dışında tedavi yöntemini denemesinler” diye konuştu.

Her Çarşamba saat 13:00-17:00 arasında Karakılıç ile bir araya gelmek isteyenler 451 99 20-60-80 numaralı telefonlardan randevu alabilir. 
  •  Dernekler Yerleşkesi'nde Psikolojik Danışmanlık hizmeti
  •  Dernekler Yerleşkesi'nde Psikolojik Danışmanlık hizmeti

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016