Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Erdem: Muhtarlarımızla doğru hizmetlere imza atacağız

27.06.2019 13:20
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, muhtarlarla ilk buluşmasını gerçekleştirdi. Muhtarlara kapılarının her zaman açık olduğunu söyleyen Başkan Turgay Erdem, “Sorunları iyi biliyoruz. Doğru planlama yaparak, birlikte, doğru hizmetlere imza atma hed

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, göreve başlamasının ardından ilk kez muhtarlarla bir araya geldi. Misi Yaşam Kafe’de düzenlenen toplantıya Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, Nilüfer Belediye Başkan Yardımcıları, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri ve idari amirler katıldı.

Yeni Nesil Nilüfer’de muhtarlarla el ele vererek halka en iyi hizmeti vermeyi hedeflediklerini ifade eden Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Önümüzde 5 yıllık dönem var ve çalışmalara hızlı başladık. Geçen hafta başlattığımız mahalle çalıştaylarını tamamladık. Stratejik planı hazırlarken mahalle halkının da mahallesi ile ilgili sorunlarını, önerilerini ve güzelliklerini bizimle paylaşmasını istedik. Bu nedenle de 64 mahallemizi kapsayan çalıştaylar gerçekleştirdik. Her mahallemizin sorununu, ihtiyacını yerinde dinledik. Yeni dönemin stratejik planını hazırlarken bu verileri dikkate alacağız. Nilüfer sürekli gelişen bir kent. Sorunları iyi biliyoruz. Muhtarlara kapılarımız her zaman açık. Doğru planlama yaparsak sorunları giderir, doğru hizmetlere imza atarız” dedi.

“MAHALLE KOMİTELERİ’NE SAHİP ÇIKIN”

Mahalle Komiteleri’ne önem verdiklerini vurgulayan Başkan Turgay Erdem, “Bu sistem Türkiye’ye örnek oldu. Muhtarlarımız lütfen Mahalle Komiteleri’ne sahip çıksınlar. Katılımcılığı arttıracak bir yönetim anlayışı bu. Yapacağımız bir çalıştay ile sistemdeki sıkıntıları ele alıp ona göre bir planlama yapacağız” diye konuştu.

“YAPILAN HİZMETE HALK SAHİP ÇIKMALI”

Toplantıda muhtarlar da söz alarak sorun ve talepleri dile getirdi. Muhtarları dinleyen Başkan Turgay Erdem, yapılan hizmetlere Nilüfer halkının da sahip çıkması gerektiğini ifade ederek, “64 mahallemiz var ve hepsinin talebi, sıkıntısı ayrı. Biz bir mahalleye hizmet yapıyoruz ve halka teslim ediyoruz. O hizmete veya projeye mahalle halkı sahip çıkmalı. Nilüfer’de oto kontrol çok iyi işliyor ama biraz daha yapılan işi sahiplenmeliyiz” şeklinde konuştu.

MUHTARLARDAN ERDEM’E DESTEK

Toplantıda Bursa Nilüfer Muhtarlar Derneği Başkanı Erol Yılmazer de söz aldı. Nilüfer muhtarları olarak seçilmişliğin verdiği yetkiyle halka hizmet etmeye devam edeceklerini belirten Yılmazer, “Nilüfer’de yaşanan değişim kentimiz adına hayırlı olsun. Bizler her zaman belediyemizin yanındayız. Muhtarlar yerinde yönetim anlayışını en iyi yaşayan insanlardır. Muhtarlar, mahallelerin can damarıdır. Ele ele vererek hizmet vermeye devam edelim” dedi.

Nilüfer Muhtarlar Derneği Başkanı Mehmet Saldız da Turgay Erdem ve ekibine başarılar dileyerek, kente hizmet anlamında üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını dile getirdi.

  • Erdem: Muhtarlarımızla doğru hizmetlere imza atacağız
  • Erdem: Muhtarlarımızla doğru hizmetlere imza atacağız
  • Erdem: Muhtarlarımızla doğru hizmetlere imza atacağız
  • Erdem: Muhtarlarımızla doğru hizmetlere imza atacağız
  • Erdem: Muhtarlarımızla doğru hizmetlere imza atacağız
  • Erdem: Muhtarlarımızla doğru hizmetlere imza atacağız

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016