Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Çağdaş tango ve yeni türk kadını

10.06.2013 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi Eşitlik Birimi, Nilüfer Kent Konseyi Kadın Meclisi ve Tango Evita işbirliği ile Çağdaş Tango ve Yeni Türk Kadını adlı söyleşi düzenlendi.

Dr. Melin Levent Yuna konuşmasında, çağdaş tango ve modern kadını anlatarak, ‘Tango çok boyutludur ve insana dair pek çok şey içerir," dedi. Yuna çağdaş kadın kimliği ve bunun sembol olarak tango pratiğine yansıması, toplumsal cinsiyet kodlarının Tanzimat döneminden 2000’li yıllara, özellikle İstanbul’da nasıl değişikliğe uğradığını ve bunun da tango pratiğine nasıl yansıdığını anlattı.

Dr. Melin Levent Yuna Kimdir?

Dr. Melin Levent Yuna sosyolog ve antropologdur. Lisans ve yüksek lisansını Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yaptı. Ardından Kültürel Antropoloji alanında doktorasını aldı Değişik alanlarda çalıştı. Trio Araştırma ve Tanıtım’da proje yöneticiliği, GFK’da saha yönetimi yaptı. Halen Yeditepe Antropoloji Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır. Son dönemlerde Türkiye Yahudi Kimliği ve gençlik, tango, Türk kadın kimlik kurgusu üzerine makaleleri bulunmaktadır. Dr. Melin Levent Yuna 1997 yılından beri tango dans etmektedir.
  • Çağdaş tango ve yeni türk kadını

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016