Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Podcast

Nilüfer Belediyesi Podcast yayınlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. 

Programlar: 

  Nilüfer Kent Tiyatrosu Radyo Tiyatrosu

Tiyatro'dan | Orda Bir Köy Vardı. Uzaktı 1. Bölüm : 1990’ların sonuna gelindiğinde kırsal kesimde yaşayan ve çalışan milyonlarca insanın yaşam ve geçim kaynağını yok edecek bir yapısal dönüşüm yaşandı. Bu yüzyılın ikinci yarısında meydana gelen en dramatik ve uzun erimli ve bizi geçmişin dünyasından koparan toplumsal değişim köylülüğün ölümüdür. Avrupa ve Ortadoğu yöresinde sadece bir köylü kalesi kaldı; Türkiye. Burada köylülük zayıfladı, ancak 1980’lerin ortasında hala mutlak bir çoğunluk olarak kalmaya devam ediyordu. Ve kavga sürüyor. Duydunuz mu? Yeniden Yazan: Süreyya Karacabey Süpervizör: Ali Düşenkalkar Yöneten: Oğuzhan Ayaz Müzik: Gürkan Çakıcı Sesleri Alan: Turhan Tekkale Ses Kurgu: Burak Duran, Alican Temizarabacı Seslendirenler: Ali Düşenkalkar, Adem Mülazim, Ayşe Gülerman, Barış Ayas, Batuhan Pamukçu , Gökhan Kum, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş.

Tiyatro'dan | Orda Bir Köy Vardı. Uzaktı 2. Bölüm : 1990’ların sonuna gelindiğinde kırsal kesimde yaşayan ve çalışan milyonlarca insanın yaşam ve geçim kaynağını yok edecek bir yapısal dönüşüm yaşandı. Bu yüzyılın ikinci yarısında meydana gelen en dramatik ve uzun erimli ve bizi geçmişin dünyasından koparan toplumsal değişim köylülüğün ölümüdür. Avrupa ve Ortadoğu yöresinde sadece bir köylü kalesi kaldı; Türkiye. Burada köylülük zayıfladı, ancak 1980’lerin ortasında hala mutlak bir çoğunluk olarak kalmaya devam ediyordu. Ve kavga sürüyor. Duydunuz mu? Yeniden Yazan: Süreyya Karacabey Süpervizör: Ali Düşenkalkar Yöneten: Oğuzhan Ayaz Müzik: Gürkan Çakıcı Sesleri Alan: Turhan Tekkale Ses Kurgu: Burak Duran, Alican Temizarabacı Seslendirenler: Ali Düşenkalkar, Adem Mülazim, Ayşe Gülerman, Barış Ayas, Batuhan Pamukçu , Gökhan Kum, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş.

Tiyatro'dan | Orda Bir Köy Vardı. Uzaktı 3. Bölüm : 1990’ların sonuna gelindiğinde kırsal kesimde yaşayan ve çalışan milyonlarca insanın yaşam ve geçim kaynağını yok edecek bir yapısal dönüşüm yaşandı. Bu yüzyılın ikinci yarısında meydana gelen en dramatik ve uzun erimli ve bizi geçmişin dünyasından koparan toplumsal değişim köylülüğün ölümüdür. Avrupa ve Ortadoğu yöresinde sadece bir köylü kalesi kaldı; Türkiye. Burada köylülük zayıfladı, ancak 1980’lerin ortasında hala mutlak bir çoğunluk olarak kalmaya devam ediyordu. Ve kavga sürüyor. Duydunuz mu? Yeniden Yazan: Süreyya Karacabey Süpervizör: Ali Düşenkalkar Yöneten: Oğuzhan Ayaz Müzik: Gürkan Çakıcı Sesleri Alan: Turhan Tekkale Ses Kurgu: Burak Duran, Alican Temizarabacı Seslendirenler: Ali Düşenkalkar, Adem Mülazim, Ayşe Gülerman, Barış Ayas, Batuhan Pamukçu , Gökhan Kum, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş.

Tiyatro'dan | Orda Bir Köy Vardı. Uzaktı 4. Bölüm : 1990’ların sonuna gelindiğinde kırsal kesimde yaşayan ve çalışan milyonlarca insanın yaşam ve geçim kaynağını yok edecek bir yapısal dönüşüm yaşandı. Bu yüzyılın ikinci yarısında meydana gelen en dramatik ve uzun erimli ve bizi geçmişin dünyasından koparan toplumsal değişim köylülüğün ölümüdür. Avrupa ve Ortadoğu yöresinde sadece bir köylü kalesi kaldı; Türkiye. Burada köylülük zayıfladı, ancak 1980’lerin ortasında hala mutlak bir çoğunluk olarak kalmaya devam ediyordu. Ve kavga sürüyor. Duydunuz mu?Yeniden Yazan: Süreyya Karacabey Süpervizör: Ali Düşenkalkar Yöneten: Oğuzhan Ayaz Müzik: Gürkan Çakıcı Sesleri Alan: Turhan Tekkale Ses Kurgu: Burak Duran, Alican Temizarabacı Seslendirenler: Ali Düşenkalkar, Adem Mülazim, Ayşe Gülerman, Barış Ayas, Batuhan Pamukçu , Gökhan Kum, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Mert Tiryaki, Mesut Özsoy, Oğuzhan Ayaz, Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş.

Tiyatro'dan | İsli Yaprak Sarması : 2017 Yılı Nilüfer Belediyesi - Mitos Boyut Sahne Eseri Yazma Yarışması İkincisi.Günümüzde gittikçe sayısı ve yoğunluğu artan kadınlara şiddet ve tecavüz eylemlerinden kaçıp bir kadın sığınma evinde yaşayan dört kadının ‘sarma sararak’ birbirlerine anlattıkları sızı dolu anıları. Yazan: Fatma Onat Süpervizör: Ali Düşenkalkar Yöneten: Adem Mülazim Müzik: Burak Duran Sesleri Alan: Turhan Tekkale Ses Kurgu: Burak Duran Seslendirenler: Adem Mülazim, Ayşe Gülerman, Melisa İclâl Yamanarda, Pınar Hande Ağaoğlu.

Tiyatro'dan | Delik 1. Bölüm : 2018 Yılı Nilüfer Belediyesi - Mitos Boyut Sahne Eseri Yazma Yarışması Birincisi.Huzurla uyusun, diye dilerler toprağa gidenler için… Bir süre sonra gerisinde sadece kemikler kalır. Peki ya huzurla uyuyamıyorsa aramızdan biri: o kemikleri bir dönemin tanığı olarak geri çıkarmayı isteyen?Yazan: Şirin Görbüz Süpervizör: Ali Düşenkalkar Yöneten: Pınar Hande Ağaolu Müzik: Burak Duran Sesleri Alan: Turhan Tekkale Ses Kurgu: Burak Duran, Seslendirenler: Adem Mülazim, Ayşe Gülerman, Batuhan Pamukçu,Melisa İclâl Yamanarda, Mesut Özsoy,Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş.

Tiyatro'dan | Delik 2. Bölüm : 2018 Yılı Nilüfer Belediyesi - Mitos Boyut Sahne Eseri Yazma Yarışması Birincisi.Huzurla uyusun, diye dilerler toprağa gidenler için… Bir süre sonra gerisinde sadece kemikler kalır. Peki ya huzurla uyuyamıyorsa aramızdan biri: o kemikleri bir dönemin tanığı olarak geri çıkarmayı isteyen? Yazan: Şirin Görbüz Süpervizör: Ali Düşenkalkar Yöneten: Pınar Hande Ağaolu Müzik: Burak Duran Sesleri Alan: Turhan Tekkale Ses Kurgu: Burak Duran, Seslendirenler: Adem Mülazim, Ayşe Gülerman, Batuhan Pamukçu,Melisa İclâl Yamanarda, Mesut Özsoy,Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş.

Tiyatro'dan | Taş : 2019 Yılı Nilüfer Belediyesi - Mitos Boyut Yayınları Sahne Eseri Yazma Yarışması Özel Ödülü.Çocukluk anılarımızdan kaçmaya çalışırken, kendimizi her gün onların içinde bulduk. Tam cesaret etmişken büyümeye, geçmişin kendi olduk...Yazan: Ülkü OktaySüpervizör: Ali DüşenkalkarYöneten: Ayşe Gülerman Müzik: Burak DuranSesleri Alan: Turhan TekkaleSes Kurgu: Burak DuranSeslendirenler: Melisa İclâl Yamanarda, Pınar Hande Ağaoğlu.

Tiyatro'dan | Toz Duman 1. Bölüm : 2018 Yılı Nilüfer Belediyesi - Mitos Boyut Sahne Eseri Yazma Yarışması ÜçüncüsüGerçekle hayalin arasında darmadağın olmuş hayatlar... Suçlusu bulunamayan suçlar... Toz duman olmuş bir odanın içinde cezası kime kesilecek, cevapları bulunamayan soruların? Ha bir de unutmadan, gerçek Alzaymır erkeklerde olur!•Yazan: Duygu Toksoy•Süpervizör: Ali Düşenkalkar•Yöneten: Melisa İclâl Yamanarda•Müzik: Burak Duran•Sesleri Alan: Turhan Tekkale•Ses Kurgu: Burak Duran•Seslendirenler: Barış Ayas, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş.

Tiyatro'dan | Toz Duman 2. Bölüm : 2018 Yılı Nilüfer Belediyesi - Mitos Boyut Sahne Eseri Yazma Yarışması ÜçüncüsüGerçekle hayalin arasında darmadağın olmuş hayatlar... Suçlusu bulunamayan suçlar... Toz duman olmuş bir odanın içinde cezası kime kesilecek, cevapları bulunamayan soruların? Ha bir de unutmadan, gerçek Alzaymır erkeklerde olur!•Yazan: Duygu Toksoy•Süpervizör: Ali Düşenkalkar•Yöneten: Melisa İclâl Yamanarda•Müzik: Burak Duran•Sesleri Alan: Turhan Tekkale•Ses Kurgu: Burak Duran•Seslendirenler: Barış Ayas, İbrahim Ersoylu, Melisa İclâl Yamanarda, Pınar Hande Ağaoğlu, Zeynep Çelik Küreş.

Tiyatro'dan | Misafir : 2018 Yılı Nilüfer Belediyesi - Mitos Boyut Sahne Eseri Yazma Yarışması Özel ÖdülüHayata “misafir” olarak gelen kadınlar... Dışarı çıkmalarına, içerde kalmalarına, yalnız yaşamalarına hatta nefes almalarına izin verilmeyen kadınlar... Oysa kadın kadının kurdu değil yurdudur! Misafirliği devam edenlere de yolcu ettiklerimize de selam olsun...•Yazan: Cansu Yumuşak•Süpervizör: Ali Düşenkalkar•Yöneten: Zeynep Çelik Küreş•Sesleri Alan: Turhan Tekkale•Ses Kurgu: Burak Duran•Seslendirenler: Melisa İclâl Yamanarda, Pınar Hande Ağaoğlu, Ayşe Gülerman.

Tiyatro'dan | Savaşın Son Günü : 2017 Yılı Nilüfer Belediyesi - Mitos Boyut Sahne Eseri Yazma Yarışması Üçüncüsü.Savaşı seven bir adama verebileceğin en güzel hediye, savaşın kendisidir. Yaz bunu.Yazan: Fatih KöseSüpervizör: Ali DüşenkalkarYöneten: Oğuzhan AyazMüzik: Burak DuranSesleri Alan: Turhan TekkaleSes Kurgu: Burak DuranSeslendirenler: Adem Mülazim, Barış Ayas, Gökhan Kum, İbrahim Ersoylu, Mesut Özsoy, Mert Tiryaki, Zeynep Çelik Küreş.

Nilüfer'de Bu Hafta

Tanıtım Bölümü : Nilüfer gündemi artık “Nilüfer’de Bu Hafta” podcastinde. Hasiye Yiğitbay ve Ali Cenk Algün'ün hazırladığı, her pazartesi yayınlanan Nilüfer’de Bu Hafta podcastiyle Nilüfer Belediyesi'nin hizmetlerini, Nilüfer'deki kültür, sanat, spor, sosyal etkinliklerini takip edebilecek, sürpriz öneri ve bilgilendirmelerle Nilüfer’li olmanın ayrıcalıklarını yaşayacaksınız. Farkında olmadığınız, gözden kaçan, yeterince tanımadığınız kişiler, mekanlar, yerler, etkinlikler Nilüfer’de Bu Hafta podcastiyle karşınızda olacak.Bu ilk yayınımızda Hasiye Yiğitbay ve Ali Cenk Algün, poscast tanıtım bölümüyle karşınızda…

Nilüfer'de Bu Hafta | 01-08 Mart : Nilüfer Belediyesi yayını “Nilüfer’de Bu Hafta” podcasti ikinci bölümüyle karşınızda…Hasiye Yiğitbay ve Ali Cenk Algün, Nilüfer’in gündemini sizlerle paylaşıyor.•Nilüfer Belediyesi kırsal mahallelerinin eksikliklerini gideriyor. Son halka Gökçe Mahallesi oldu. Projelerde neler var? Kadınlar ve çocuklar için hangi alanlar oluşturuldu?•Kadın ve Çocuk Akademileri’nin sayısı Konaklı ile birlikte 5’e yükseldi. Peki bu akademiler neleri kapsıyor ve kimler, nasıl yararlanabiliyor?•Nilüfer Belediyesi Sosyal Girişimcilik Merkezi açıldı. Türkiye’de ilk kez bir belediye böyle bir merkez açtı. Peki, bu merkezlerde neler yapılıyor ve kimler, nasıl yararlanabilir?•Nilüfer Belediyesi 2021 yılını ilk kez bir şaire adadı. Gülten Akın 2021 yılının yazarı oldu. Bu yıl ne tür etkinlikler düzenlenecek, hangi sürpriz programlar hazırlanıyor?•Sizi Nilüfer Kent Tiyatrosu’nun örneği az yaşanan oyununa bekliyoruz. Konteyner içinde, tek kişinin izleyebileceği bir oyun izlemeye ne dersiniz? Peki nasıl ve nerede? Bu özgün projenin ayrıntıları podcastimizde… Bilet için: http://bilet.nilufer.bel.tr •2021 yılı Nilüfer’de “Tarım Yılı” oldu. Sergiler, etkinlikler ve Nilüfer Bostan’da satılan organik ürünler…•8 Mart için hangi özel etkinlik planlanıyor?Bize podcast@nilüfer.bel.tr adresi üzerinden ulaşabilir, görüş ve önerilerinizi paylaşabilirsiniz. Ayrıca podcastlerimizi podcast platformlarının yanı sıra www.nilufer.bel.tr/podcast adresi üzerinden takip edebilir ve dinleyebilirsiniz. Gülümseyin Nilüfer’desiniz… 

Nilüfer'de Bu Hafta | 08-15 Mart : Nilüfer Belediyesi yayını “Nilüfer’de Bu Hafta” podcasti üçüncü bölümüyle karşınızda… Hasiye Yiğitbay ve Ali Cenk Algün, Nilüfer’in gündemini sizlerle paylaşıyor.•Nilüfer Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde çeşitli etkinlikler düzenliyor.•Nilüfer Barış Meclisi’nde düzenlenen törende Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, “Avrupa Yerel Yaşamda Kadın Erkek Eşitliği Şartı”nı imzaladı. Peki, bu önemli belgenin kapsamında neler var ve hangi taahhütleri içeriyor?•Pandemi sürecinde artan ekonomik kriz ile şiddetin mağduru olan kadınlarla dayanışmayı artırmak için Nilüfer Kent Konseyi öncülüğünde Kız Kardeşlik Köprüsü kuruldu. Proje neleri kapsıyor?•Nilüferli kadınlardan 8 Mart için özel slogan: “Hayatımız, Haklarımız. Mücadelemiz Bizimdir…”•Nilüfer Belediyesi öncülüğünde “İklim Çalıştayı” düzenleniyor. Bu Çalıştay’da neler ele alınacak?•Nilüfer Belediyesi, site ve apartman bahçelerindeki budama atıklarını topluyor ve kompost haline getirerek sitelere gübre olarak kullanılmak üzere geri veriyor. Bu hizmetten nasıl yararlanabilirsiniz? Budama atıkları toplama başvurusu için çağrı merkezi: 444 1603•Nilüfer Belediyesi “İkinci El Eşya ve Giysi” projesiyle ihtiyaç sahiplerine destek olabilirsiniz? Peki, eşyalarınızı nasıl ulaştırabilirsiniz? Giymiyorsanız Giydirin Kampüs: Sakarya Mah. Atatürk Cad. Çağlayan Sk. No: 1 Giymiyorsanız Giydirin İhsaniye: İhsaniye Mah. İsmetiye Cad. Şahin Sitesi A Blok No:33•Normalleşme adımlarıyla birlikte müzeler yeniden ziyarete açıldı. Peki, hangi koşullarda ziyaret edilebiliyor?•Nilüfer Belediyesi “Güncel Sanat Eğitimleri” sürüyor. Bu eğitimlerden nasıl yararlanabilirsiniz? Etkinlik ve program takibi için: https://www.facebook.com/nilufersanat•Nilüfer Belediyesi çocuklar için resim ve drama atölyeleri düzenliyor. Bu etkinliklere nasıl katılabilirsiniz?Nilüfer’de Bu Hafta podcastlerini Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz. Ayrıca podcastlerimize www.nilufer.bel.tr/podcast adresi üzerinden de ulaşabilirsiniz.Görüş ve önerilerinizi podcast@nilufer.bel.tr eposta adresimiz üzerinden iletebilirsiniz.

Nilüfer'de Bu Hafta | 15-22 Mart : Nilüfer Belediyesi yayını “Nilüfer’de Bu Hafta” podcasti üçüncü bölümüyle karşınızda… Hasiye Yiğitbay ve Ali Cenk Algün, Nilüfer’in gündemini sizlerle paylaşıyor.•Nilüfer Kent Konseyi Mahalle Komiteleri’nin düzenlediği “Turgay Başkan’la Mahalle Buluşmaları” sürüyor. Buluşmalar her ayın ilk Perşembe günü gerçekleşiyor. Mahalle buluşmalarına nasıl katılabilirsiniz?•Sırada hangi mahalle buluşması var?•Nilüfer Belediyesi pandemide yaşamını yitiren sağlık çalışanlarının anısına özel bir park yapıyor. Çok anlamlı ve özel bir adı olacak olan bu park nerede yapılacak ve neleri barındıracak?•Nilüfer’in en özel tematik parkları nerede? •Nilüfer Belediyesi’nde pandemi nedeniyle ara verilen hayvan sahiplendirme süreci yeniden başladı. Hayvan Bakım Merkezi’ni nasıl ziyaret edelebilir ve nasıl hayvan sahiplenebilirsiniz? Randevu için: 444 1603 çağrı merkezi… Dahili hat - 3615 •Nilüfer Belediyesi yeni bir sanat programı başlattı: Müzikolik. Peki, programın içeriğinde neler var ve nasıl izleyebilirsiniz? Nilüfer Sanat’ın Youtube kanalından Müzikolik yayınlarına ulaşmak için: https://bit.ly/2OuZHAA Nilüfer’de Bu Hafta podcastlerini Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz. Ayrıca podcastlerimize www.nilufer.bel.tr/podcast adresi üzerinden de ulaşabilirsiniz.Görüş ve önerilerinizi podcast@nilufer.bel.tr eposta adresimiz üzerinden iletebilirsiniz.

Nilüfer'de Bu Hafta | 22-29 Mart : Nilüfer Belediyesi yayını “Nilüfer’de Bu Hafta” podcasti beşinci bölümüyle karşınızda… Hasiye Yiğitbay ve Ali Cenk Algün, Nilüfer’in gündemini sizlerle paylaşıyor.•Nilüfer Belediyesi Lions & Ercan Dikencik Alzheimer Hasta Konuk Evi hizmete giriyor. Nasıl bir hizmet sunulacak? Hangi koşullarda hasta kabul edilecek ve başvurular nasıl gerçekleşecek? Hasta Konuk Evi Adresi: Özlüce Mah. Okul Caddesi No: 13 Nilüfer.Tel: (224) 413 13 02 (Bilgi için)•Çamlıca İzzet Şadi Sayarel Huzurevi ve Kreşi Hizmete giriyor. Ne tür hizmet sunulacak ve başvurular nasıl gerçekleşecek?Huzurevi Adresi: Çamlıca Mah. Oğuz Sokak No:24 Nilüfer•Nilüfer Belediyesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Afet Yönetimi Enstitüsü arasında “Afet Gözlem ve Yönetim Sistemleri İşbirliği Protokolü” imzalandı. İşbirliğiyle nasıl bir süreç işleyecek ve elde edilen veriler Nilüferliler’in yaşamında ne tür yararlar sağlayacak?•Atık Getirme Merkezi Nilüferliler’in hizmetinde. Merkez’den nasıl yararlanabilirsiniz; ne tür atıkları getirebilirsiniz? Adres: Alaaddinbey Mah. Nilüfer Belediyesi Alaaddinbey Yerleşkesi Niluferİlaç Bırakma Yerleri: Fethiye: Sağlık Eczanesi… Görükle: Melisin Eczanesi… Konak: Hanımeli Eczanesi… Yüzüncü Yıl: Taner Eczanesi… Ertuğrul: Özlüce Eczanesi… İsteyenler ilaç atıklarını Atık Getirme Merkezi’ne de bırakabilir.•Nilüfer’de bisiklet, yürüyüş rotalarında az bilinen yerler… Keyifli gezi rotaları, piknik lokasyonları her hafta Nilüfer’de Bu Hafta podcastinde…Nilüfer’de Bu Hafta podcastlerini Spotify, Apple Podcasts, Google Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz. Ayrıca podcastlerimize www.nilufer.bel.tr/podcast adresi üzerinden de ulaşabilirsiniz.Görüş ve önerilerinizi podcast@nilufer.bel.tr eposta adresimiz üzerinden iletebilirsiniz.

Nilüfer'de Bu Hafta | 29 Mart-5 NisanNilüfer Belediyesi yayını “Nilüfer’de Bu Hafta” podcasti 6. bölümüyle karşınızda… Hasiye Yiğitbay ve Ali Cenk Algün, Nilüfer’in gündemini sizlerle paylaşıyor.•Nilüfer 6. Tohum Takas Şenliği başlıyor. Nilüfer Belediyesi önü, Cumhuriyet Meydanı’ndaki şenlikte hangi sürpriz etkinlikler yapılacak?•Nilüfer İnovasyon Merkezi’nin “Gençlerle Yarına Bir Adım Projesi” üniversite öğrencilerinin geleceğine ışık tutuyor. Projeye kimler katılabilir, hangi tarihlerde gerçekleşecek, program içeriğinde neler var ve nasıl başvuru gerçekleştirilebilir?•“Yılın Yazarı” etkinlikleri sürüyor. Etkinlikler kapsamında lise öğrencilerine yönelik kitap kapağı tasarım yarışması düzenleniyor. Gülten Akın’ın “Kuş Uçsa Gölge Kalır” şiir kitabını okuyacak ve kapağını tasarlayacak. Yarışma ile ilgili ayrıntılar neler? Başvurular için: www.nilufer.bel.tr/kitapkapagi •Nilüfer Belediyesi, “Müzede Bir Salı” etkinliği düzenliyor. Etkinlik ne zaman düzenleniyor neleri kapsıyor ve nasıl katılabilirsiniz?•Nilüfer Belediyesi Tekerlekli Sandalye Tamir Atölyesi yeni yerine taşındı. Ne tür hizmetler sunuluyor, kimler yararlanabilir ve ücretsiz bu önemli hizmetten nasıl yararlanabilirsiniz?

Nilüfer'de Bu Hafta | 5-12 Nisan : Nilüfer Belediyesi yayını “Nilüfer’de Bu Hafta” podcasti 7. bölümüyle karşınızda… Hasiye Yiğitbay ve Ali Cenk Algün, Nilüfer’in gündemini sizlerle paylaşıyor.•Nilüfer Sanat Youtube kanalında birçok etkinlik sizi bekliyor.•Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “Etüt: Güncel Sanata Doğru İlk Adımlar” eğitim programı her Çarşamba düzenleniyor. Değerli sanatçıların verdiği bu eğitimlere nasıl katılabilirsiniz?•Nilüfer Belediyesi “Müzik Yaşasın” projesiyle pandemi günlerinde zor günler yaşayan müzisyenleri desteklemeye devam ediyor. Müzik yaşasın konserlerini nasıl izleyebilirsiniz?•Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi, çeşitli etkinliklerle engellilerin yanında olmaya devam ediyor. Hangi etkinler gerçekleşiyor ve nasıl yararlanabilirsiniz?•“Bizim Bahçe” engelliler ve ailelerine dinlenme imkanı sunuyor. Nasıl yararlanabilirsiniz? Engellilere yönelik tüm hizmetler hakkında bilgi almak için: (224) 245 34 46 / (224) 245 15 82•“Nilüfer Sizinle Güzel” diyoruz… Nilüfer’de sahipsiz, sokak hayvanlarımız için neler yapıyoruz?•Marka AVM’de “Can Dostlarımız Fotoğraf Sergisi” sizi bekliyor. Sergi iki hafta boyunca açık.•Pandemi kısıtlamaları nedeniyle ertelenen Tohum Takas Şenliği bu hafta 9 Nisan Cuma günü Nilüfer Belediyesi önünde, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştiriliyor.•Pandemiyle mücadelede yaşamını yitiren tüm sağlık çalışanlarımızı saygıyla anıyoruz. 

 Cahille Diyalog

">Tanıtım Bölümü : Ne çok şey bilmediğinin farkına varan ve kendisine “cahil” diyen bir arkadaşımız, cehaletinden kurtulmak için “bir bilenden” yardım istiyor! “Cahil”, merak ettiği fakat bilgi sahibi olmadığı konularda tüm açık yürekliliğiyle “bir bilene” soruyor. Bu aydınlanma yolcuğuna tanıklık etmek isterseniz, her hafta Cuma günü sizi de bekliyoruz. “Cahille Diyalog” podcastini Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts, Deezer gibi podcast platformlarından takip edebilir ve dinleyebilirsiniz. Ay zamanda www.nilufer.bel.tr/pordcast sayfası üzerinden de podcaste ulaşabilirsiniz. Merak ettiğiniz tüm soruları podcast@nilufer.bel.tr adresi üzerinden “Cahil”e sorabilirsiniz!
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler