Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603


Meclis Gündemi

 

Nilüfer Belediye Meclisinin 07/EYLÜL/2020 Pazartesi günü saat 17:00’de yapacağı 2019/2024 Seçim döneminin 17 nci toplantısının 2.Birleşimine  ait gündemdir.

1-02.09.2020 TARİHLİ MECLİS TOPLANTISI 1. BİRLEŞİMİNDEN KALAN EVRAKLAR:

1/1-(1. Birleşimin 2/9. maddesi) İmar ve Bayındırlık Komisyonunun, 1/1000 Ölçekli Nilüfer Güneybatı Aksı Gelişme Bölgesi Uygulama İmar Planı dahilinde kalan 3091 ada, 1 sayılı parselde uygulama imar planı değişikliği yapılması talebi ile ilgili raporu.  

2-KOMİSYONLARDAN GELEN EVRAKLAR

2/1-Plan Program ve Bütçe Komisyonu ile Hukuk Komisyonunun, araç alımı ile ilgili raporu.

2/2-Plan Program ve Bütçe Komisyonu ile Hukuk Komisyonunun, Bursa İli, Nilüfer İlçesi, İhsaniye Mahallesi, Görkem Sokakta bulunan ve tasarrufu Nilüfer Belediyesine ait olan buz pisti, yarı olimpik havuz ve çocuk oyun parkının (M.T.83) Belediye Meclisi tarafından aylık kira bedelinin belirlenerek,  5393 Sayılı Belediye Kanununun 75. maddesi uyarınca 10 yıllığına kiralaması ve sermayesinin tamamı kamuya ait şirketlerin 2886 Sayılı Kanunun 51/g maddesine göre davet edilerek ihaleye çıkarılması talebi ile ilgili raporu.

2/3-Plan Program ve Bütçe Komisyonu ile Hukuk Komisyonunun, Bursa İli, Nilüfer İlçesi, Kültür Mahallesi, 4768 ada, 1 parselde bulunan ve tasarrufu Nilüfer Belediyesine ait olan park alanındaki yapının açık alanları ile birlikte (M.T.1180) Belediye Meclisi tarafından aylık kira bedelinin belirlenerek, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 75. maddesi uyarınca 10 yıllığına kiralaması ve sermayesinin tamamı kamuya ait şirketlerin 2886 Sayılı Kanunun 51/g maddesine göre davet edilerek ihaleye çıkarılması talebi ile ilgili raporu.

2/4-Plan Program ve Bütçe Komisyonu ile Hukuk Komisyonunun, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 75/c maddesi uyarınca, Bursa İli, Nilüfer Belediye sınırları dahilinde tasarrufu Nilüfer Belediyesine ait Bursa İli, Nilüfer İlçesi, 1/1000 Ölçekli Fethiye-İhsaniye Uygulama İmar Planında kalan Fethiye Mahallesi, 1871 ada üzerinde Nilüfer İlçe Kriz Merkezi Alanı içinde 7x7 ebatlarındaki yapının kullanımına yönelik, Nilüfer Belediyesi ile TRAC(Telsiz ve Radyo Amatörleri Cemiyeti) Bursa Şubesi arasında 5 yıl süre ile ortak hizmet projesi  gerçekleştirilmesi talebi ile ilgili raporu.

2/5-Plan Program ve Bütçe Komisyonu ile Hukuk Komisyonunun, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 75/c maddesi uyarınca, mülkiyeti Belediyemize ait Özlüce Mahallesi, Öğren Sokak, 4821 Ada, 1 Parsel Nilüfer Belediyesi Semt Danışma Merkezi’nde bulunan 131 mülk no.lu bölümün kullanımı hususunda Nilüfer Belediyesi ile Özlüce Spor Futbol Kulübü Derneği arasında 5 yıllığına ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi talebi ile ilgili raporu.

2/6-Plan Program ve Bütçe Komisyonu ile Hukuk Komisyonunun, 5393 Sayılı Belediye Kanununun 75/c maddesi uyarınca, Bursa İli Nilüfer Belediye sınırları dahilinde tasarruf veya mülkiyeti Nilüfer Belediyesine ait imar planında park alanında bulunan Esentepe Mahallesi, Tuna Caddesi, No:2 adresinde bulunan tesisin kullanımına yönelik, Nilüfer Belediyesi ile Tuna Boylular ve Deliormanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği arasında 5 yıl süre ile ortak hizmet projesi gerçekleştirilmesi talebi ile ilgili raporu.

2/7-Plan Program ve Bütçe Komisyonu ile Hukuk Komisyonunun, Arama kurtarma faaliyetleri ve doğal afetler konusunda halkı bilinçlendirme çalışmalarının yapılacağı operasyon, eğitim ve lojistik merkezi binası inşa edilebilmesi için tasarrufu Belediyemize ait olan Demirci Mahallesi, 2931 Ada üzerinde bulunan terkli Park Alanının 5393 Sayılı Belediye Kanununun 14. ve 75. maddesi uyarınca Belediyemiz ile Arama Kurtarma Derneği (AKUT) arasında ortak hizmet protokolü yapılması talebi ile ilgili raporu.

 

 

  Turgay ERDEM

  Belediye Başkanı


 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler
 • Sizden Gelenler
  Sizden Gelenler