haber

Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü’ne başvurular başladı

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği “Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü”  süreci başladı. Bursa’nın doğal ve kültürel varlıkları ile tarihsel, fiziksel, sosyal ve ekonomik süreçlerine yönelik çalışmaların değerlendirileceği yarışmaya son katılım tarihi 3 Ocak 2022.

 

Nilüfer Belediyesi’nin, Bursa’da önemli araştırmaların altına imza atmış; yaşamının her aşamasında bilginin ve öğrenmenin değerini vurgulayan merhum gazeteci-yazar Yılmaz Akkılıç’ın adını yaşatmak amacıyla düzenlediği “Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü”ne başvurular başladı. Nilüfer Belediyesi, Akkılıç ailesi, Bursa Gazeteciler Cemiyeti ve Bursa Gazeteciler Sosyal Hizmetler ve Emeklilik Vakfı iş birliğiyle gerçekleştirilen yarışma, üç ayrı kategoride düzenlenecek. Bursa’nın doğal ve kültürel varlıkları ile tarihsel, fiziksel, sosyal ve ekonomik süreçlerini kapsayan çalışmaların değerlendirileceği yarışmanın birinci kategorisinde, üniversitelerin doktora programlarında kabul edilmiş tezler, ikinci kategorisinde üniversitelerin yüksek lisans programlarında kabul edilmiş tezler, üçüncü kategorisinde de akademi dışı alanlardan aynı konularda yapılan çalışmalar ödüllendirilecek.

Araştırma ödüllerine başvurular, eserlerin son teslim tarihi olan 3 Ocak 2022 tarihine kadar bizzat ya da posta yoluyla yapılacak. Seçici kurulun değerlendirmesi sonucu dereceye giren eserlere ödüller, 29 Nisan 2022 tarihinde düzenlenecek törenle verilecek. “Yılmaz Akkılıç Bursa Araştırmaları Ödülü”nde her kategoride birinci olan eser sahipleri, 5 bin TL para ödülü ve kitap basımıyla ödüllendirilecek.

 

Başvuru formu için tıklayınız.

Şartname için tıklayınız.