Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Sosyal Sorumluluk

Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi Bizim Ev’in hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız

Bizim Ev (Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi)

İhsaniye Mah. Ahmet Vefik Paşa Cad. Çağlayan Sk. No:16

245 34 46 | 245 15 82

 

Nilüfer Belediyesi’nde staj yapmak istiyorsanız

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü / Nilüfer Belediyesi Halk Evi

444 16 03

 

Nilüfer Belediyesi’nin düzenlediği;

İngilizce / Diksiyon / Bilgisayar İşletmenliği / Bilgisayarlı Muhasebe / Bilgisayar Programcılığı / Ahşap Oymacılığı ve Sedef Kakma / Ahşap Boyama / Hat-Tezhip-Ebru-Minyatür / Ev Tekstili Mefruşat / Batik / Kitre Bebek Yapımı / İğne Oyası / Kırkyama / Kurdela Nakışı / Giyim / Takı Tasarımı / Okuma Yazma / Tıp Sekreterliği / Bilgisayarlı Stilistlik / Büro Yönetimi ve Sekreterlik / Konfeksiyon Makinaları / Hasta ve Yaşlı Bakımı / Çocuk Bakıcılığı / Engelli Bakıcılığı / Bahçıvanlık gibi Mesleki Eğitim Kursları’na katılmayı düşünüyorsanız.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı NİLSEM'e başvuru yapabilirsiniz.

 

Nilüfer Belediyesi’ne iş başvurusunda bulunmak veya Nilüfer Belediyesi’nin sizin için özgeçmişinize uygun ilanları bulup işverenlerle buluşma noktanız olmasını istiyorsanız, tıklayınız.

  

Oğlunuzun, her yıl düzenlenen Sünnet Şenliği’ne katılmasını istiyorsanız

Şiddete uğrayan kadınlara destekte bulunan Nilüfer Kadın Dayanışma Merkezi’ne ulaşmak, haklarınız hakkında bilgi almak istiyorsanız

Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü / Nilüfer Belediyesi Halk Evi

444 16 03

 

Çanakkale Gezisi, Ankara Gezisi, vb. gibi kültürel geziler ile ilgili bilgi almak istiyorsanız

Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü / Nilüfer Belediyesi Halk Evi

4441603

 

Mahallenizde afet gönüllüsü olmak istiyorsanız

Sivil Savunma Uzmanlığı / Nilüfer İlçe Kriz Merkezi

242 31 30 | 242 19 60 | www.nak.org.tr

 

Muhtaç asker ailelerine yapılan yardımla ilgili bilgi almak istiyorsanız

Mali Hizmetler Müdürlüğü / Nilüfer Belediyesi Halk Evi

444 16 03


Nilüfer Kent Konseyi


Yerel Gündem 21 sürecinin devamı niteliğinde kurulan Nilüfer Kent Konseyi, kentin hak ve hukukunun korunması, sürdürülebilir kalkınma, çevreye duyarlılık, sosyal yardımlaşma ve dayanışma, hesap sorma ve hesap verme, katılım ve yerinden yönetim ilkelerini ön planda tutarak çalışmalar yürüten bir kurumdur.


Nilüfer Kent Konseyi her şeyden önce bir özgürlük alanıdır. Kentlinin kente, ülkeye ve dünyaya dair sözünü sakınmadan dile getirmesinin güvence altına alan, karar mekanizmalarına yurttaşların aktif katılımını teşvik eden ve karar alıcılar nezdinde katılımcılığı garanti altına almak için çalışan, bu amaçlar doğrultusunda sivil girişimleri örgütleyen bir yapıdır. Kentimizin kimliğine ilişkin tarihi, kültürel, doğal değerlere sahip çıkan, kentin yaşam kalitesini geliştiren, çevreye duyarlı, sivil toplumun gelişmesine ve kurumsallaşmasına öncülük eden bir konsey olarak Türkiye’de kent konseyleri arasında model olmayı başarmış bir yapıdır. Aynı zamanda Türkiye Kent Konseyleri Platformu’nun kurucu ve aktif üyelerinden biri olarak ülkemizdeki Kent Konseylerinin örgütlenmesinde öncülük eden Nilüfer Kent Konseyi, 2009’dan bu yana Nilüfer Belediyesi ile birlikte yürütülen Mahalle Komiteleri projesi ile de yerinden yönetim ilkesi çerçevesinde katılımcılığı ve demokrasiyi geliştirmek için çalışan ve bu çalışmalar sonucunda demokrasi ödülleri alan bir yapıdır. Özgürlük, demokrasi ve dayanışmanın kenti Nilüfer’de, gelecek için demokrasi tohumlarımızı ekerek umutla, mutlulukla ve gülümseyerek ilerliyoruz. Ve Nilüfer’de oturan, Nilüfer’de çalışan, Nilüfer’den geçen, Nilüfer’de su içen herkesi kapsayacak çalışmalara imza atarken yediden yetmişe nefes alan tüm canlıların haklarını korumak isteyen herkesi çalışmalarımıza bekliyoruz.

Meclislerimiz; 
Gençlik Meclisi, Kadın Meclisi, Çocuk Meclisi 
Çalışma Gruplarımız; Emekliler Çalışma Grubu, Melih Elal Okuma Grubu, Kırsal Alan Çalışma Grubu, Fotoğrafçılık Grubu, Hayvan Hakları Çalışma Grubu, Sevgi ve Kardeşlik Korosu, Ahmet Cevizci Felsefe Okumaları Grubu, Nilüfer Kent Konseyi Bisikletçileri ve İşçi Hakları Çalışma Grubu.


Barış Mah. FSM Bulvarı No: 15 Nilüfer
Tel:0224 452 3200 / Faks: 0224 452 3203
www.niluferkentkonseyi.org / niluferkentkonseyiinfo@gmail.com