Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Comenius Proje heyeti Başkan Bozbey’i ziyaret etti

08.10.2013 13:38
Google+ ile paylaş
Eğitimde okullar arası birliği sağlamak amacıyla oluşturulan Avrupa Birliği Comenius Çok Ortaklı Okul projesi kapsamında Ürünlü Ortaokulu’na gelen heyet Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i ziyaret etti.

Eğitim ve bilim kenti Nilüfer’de Avrupa Birliği tarafından hazırlanan Comenius Çok Ortaklı Okul projesine dâhil olan Ürünlü Ortaokulu’nda çalışmalarını sürdüren heyet, Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i makamında ziyaret etti. Başkan Bozbey ziyaretten memnuniyetini dile getirerek Nilüfer’de önceliğin eğitim olduğunu söyledi. Ürünlü Ortaokulu’nun da içinde bulunduğu proje hakkında bilgi alan Bozbey konuklara Nilüfer ilçesini tanıttı.

Koordinatörlüğünü İtalya’nın üstlendiği proje kapsamında Hırvatistan, Polonya, Romanya, Macaristan ve Bulgaristan’dan gelen heyet, kültürler arası korkuların ortadan kaldırılması için çalışmalar sürdürdüklerini belirtti.  Heyet, 2013-2015 yılları arasında gerçekleştirilecek projenin ilk toplantısının yapıldığı Ürünlü Ortaokulu’nda, çocukların sosyal çevre korkusu, toplumsal korku, otorite korkusu ve din korkusu gibi konulardan arınması için projeler hazırladıklarını ifade etti.

Comenius projesi, Lizbon hedeflerine ulaşabilmek için öğrenciler ve eğitim personeli arasında Avrupa kültür ve dil çeşitliliği ile değerleri hakkında bilgi ve anlayış oluşturmayı, öğrencilerin kişisel gelişimleri için gerekli olan temel becerileri edinmelerini amaçlıyor.
  • Comenius Proje heyeti Başkan Bozbey’i ziyaret etti
  • Comenius Proje heyeti Başkan Bozbey’i ziyaret etti

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016