Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Şiddetsiz bir dünya için bir araya geldiler: Birlikte düşünüp birlikte ürettiler

29.11.2013 11:10
Google+ ile paylaş
Kadına karşı şiddete “Dur” diyen Nilüfer Kadın Dayanışma Merkezi, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında mahallelerde toplantılar düzenledi.

“Şiddetsiz Bir Dünya Mümkün!” sloganıyla yola çıkan Nilüfer Kadın Dayanışma Merkezi, 25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında Gölyazı, Akçalar, Kayapa, Misi, Hasanağa, Göçmen Konutları, Görükle ve Özlüce’de kadınlara bilgilendirme toplantıları düzenledi. İlk olarak 18 Kasım tarihinde Çalı’da başlayan “Şiddetsiz Bir Dünya Mümkün!” başlığıyla gerçekleşen toplantılarda, kadına yönelik şiddet, şiddetin nedeni olan toplumsal cinsiyet rolleri, hukuksal haklar ve şiddet karşısında kendilerini nasıl koruyabilecekleri aktarıldı.

Türkiye’de kadına yönelik şiddetin yükseldiği seviyeye, toplumun her kesiminden bütün bireyin katılımıyla karşı çıkılması gerektiğini belirten Nilüfer Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi çalışanları dayanışmanın önemini vurguladı. Nilüfer’de yaşayan kadınlar; şiddetsiz bir dünya için düzenlenen toplantılarda birlikte mücadeleyle, birlikte üretmenin yollarını aradılar.

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016