Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer'i tangonun ateşi ısıtacak

17.12.2013 16:03
Google+ ile paylaş
Kültür sanat kenti Nilüfer, bu yıl 5. kez düzenlenen Tango Festivali ile aşkın ve tutkunun dansını Nilüferliler ile buluşturacak.

19.yüzyılın sonlarında farklı kültürlerin etkileşimi ile Arjantin’de doğan, kısa geçmişine rağmen dansla gelişen bir müzik tarzı olarak dünyaya yayılan; aşkın, melankolinin ve tutkunun dansı tango, Nilüferlileri bir kez daha büyüleyecek. Nilüfer Belediyesi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği ve ilginin her geçen yıl biraz daha arttığı “Nilüfer Tango Festivali”, tangonun anavatanı Arjantin’nden usta performans sanatçılarını ağırlayacak.

20 Aralık Cuma akşamı Nazım Hikmet Kültürevi’nde açılış kokteyli ile başlayacak festivalde;  Cumartesi akşamı da  Carlos Gustavo, Battistessa, Bayazıt Akhandou, Veysel Özgür Sağlam, Ricardo Moyano, Alexsander Mekaev ve Göktuğ Varyozdöken gibi önemli isimlerin yer aldığı Todo Tango Orkestrası, muhteşem gösteriler ve unutulmayacak bir konser için Fethiye Kültür Merkezi’nde sahne alacak.

Cumartesi ve Pazar, gün boyunca Altınşehir Gençlik Merkezi'nde ücretsiz ders ve seminerlerin de yer aldığı festival programı çerçevesinde, kendilerine has bir tango tekniği geliştiren Arjantin’den Cecilia Garcia ve Serkan Gökçesu hem gösteri yapacak hem de ücretsiz ders verecek.

Katılımcıları ile uluslararası bir etkinlik halini alan festivalde performans sanatçıları ve eğitmenler arasında Yunanistan’dan Loukas Balokas ve Georgia Priscou da yer alıyor. Gösteriler ve Türkiye’nin yanı sıra çeşitli ülkelerden sanatçı ve eğitmenlerin verdiği derslerle tamamen ücretsiz olan “5.Nilüfer Tango Festivali” kışın soğuk günlerinde izleyicilerin içini ısıtacak.
  • Nilüfer'i tangonun ateşi ısıtacak
  • Nilüfer'i tangonun ateşi ısıtacak
  • Nilüfer'i tangonun ateşi ısıtacak
  • Nilüfer'i tangonun ateşi ısıtacak

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016