Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Gürbüz’den Nâzım’a türkülerle selam

15.01.2014 16:53
Google+ ile paylaş
Türk Halk Müziği Sanatçısı Sadık Gürbüz Nilüfer Belediyesi’nin organizasyonu ile Nâzım Hikmet Kültürevi’nde sahne aldı.

İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde özellikle Nazım Hikmet’in şiirlerinden bestelenen parçalara yer veren sanatçı, konserin ikinci bölümünde ise kendi eserlerinin yanı sıra Türk Halk Müziği’nin gelenekselleşen türkülerine yer verdi. 

Nâzım Hikmet’e olan hayranlığını sık sık dile getiren sanatçı, “Yasaklara rağmen Nazım bugün 72 ülkede 72 dilde dolaşıyor. Büyük ustanın 112.doğum günü kutlu olsun,” dedi.

Aynı zamanda tiyatro  ve sinema oyuncusu olan, 1974 yılından bu yana müzik yapan sanatçı, Nilüfer konserinde yeni bestelerini de seslendirdi. “Günümüz müzik piyasasını eleştiren Gürbüz, mevcut durum ne yazık ki yeni bir albüm yapmamıza olanak vermiyor. Bazıları albümlerinin masrafını bir günde çıkartabiliyor. Bizim gibi sanatçılar ise ancak böyle konserlerle, müzik dinletileri ile sizlere ulaşabiliyor,” dedi.

Konseri izleyenler arasında Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de vardı. Bozbey, “Ustalar Nilüfer’de” konserler dizisi kapsamında verdiği konser sonunda ayakta alkışlanan sanatçıyı sahneye çıkarak tebrik etti.

  • Gürbüz’den Nâzım’a türkülerle selam
  • Gürbüz’den Nâzım’a türkülerle selam
  • Gürbüz’den Nâzım’a türkülerle selam
  • Gürbüz’den Nâzım’a türkülerle selam

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016