Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Gezi ruhu sahneye yansıdı

24.03.2014 11:44
Google+ ile paylaş
Nilüfer Dördüncü Tiyatro Festivali’nde Talimhane Tiyatrosu tarafından Taksim Meydanı Müzikali sahnelendi. Gezi olaylarını ve sonrasını konu alan ve siyasi erke eleştiriler getiren oyun seyircinin büyük beğenisini kazandı.

Nilüfer Tiyatro Festivali devam ediyor. Festivalde,  bu sezonun ilgi çeken oyunlarından biri olan Talimhane Tiyatrosu tarafından hazırlanan “Taksim Meydanı Müzikali" Fethiye Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Mehmet Ergen’in yazıp yönettiği oyun epik bir üslupla hazırlandı. Gezi olaylarının başlamasından günümüze kadar gelen süreci ele alan oyun siyasi erke de sert eleştiriler yöneltti. Oyuncuların canlı olarak hem orkestra oluşturduğu hem de şarkıları seslendirdiği oyun, aynı zamanda bir performans gösterisine dönüştü.

Oyundaki tema ve yan temalar seyirci tarafından desteklendi ve sık sık alkışlandı. Oyunun sonunda Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey oyunculara bir buket çiçek  takdim ederek, başarılarından dolayı kutladı. Bozbey Gezi olaylarının bir çok kesime büyük dersler verdiğini söyleyerek, yöneticilerin bunu iyi anlamasını istedi. Bozbey “Gezi en çok da yöneticilere ders verdi. Dayatmalarla, oldu –bitti ile bir yere varılamayacağını gösterdi,” diye konuştu. Nilüfer’in bir demokrasi kenti olduğunu kaydeden Bozbey, bunun tüm Türkiye’ye örnek olmasını istedi. Başkan Bozbey sanata ve sanatçının her zaman yanında olduklarını kaydetti.

  • Gezi ruhu sahneye yansıdı
  • Gezi ruhu sahneye yansıdı
  • Gezi ruhu sahneye yansıdı
  • Gezi ruhu sahneye yansıdı
  • Gezi ruhu sahneye yansıdı

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016