Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Belediyesi’nden öğrenciye büyük destek

27.03.2014 17:21
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi öğrencilerin beslenme sorununu gidermek için önemli bir çalışma başlattı. Nilüfer Belediyesi tarafından Uludağ Üniversitesi kampüsünde her sabah ücretsiz çorba dağıtılmaya başlandı. Dağıtım eğitim-öğretim yılı boyunca devam edecek

Sosyal Belediyecilik anlayışıyla proje ve hizmetlerini sürdüren Nilüfer Belediyesi, üniversite öğrencilerinin beslenme sorununu gidermek üzere yeni bir çalışmaya imza attı. Nilüfer Belediyesi tarafından Uludağ Üniversitesi kampüsünde her sabah ücretsiz çorba dağıtımına başlandı. Nilüfer Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından üniversiteye kurulan merkezde 2 bin kişiye hijyenik ortamda çorba servisi yapılacak. 08.00 ile 10.00 arasında dağıtılacak çorbadan öğrencilerin yanı sıra akademik personel ve çalışanlar da yararlanabilecek.


Çorba servisinin ilk gününe Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de katıldı. Öğrencilerle birlikte sıraya giren Bozbey, çorba içti  ve gençlerle sohbet ederek sorunları dinledi. Mustafa Bozbey kendisine yöneltilen bir soru üzerine “Öğrencilerin bizden en önemli talebi beslenme sorununa çözüm bulmamızdı. Onlara derse aç girmemeleri için sabahları çorba sözüm vardı.. Kısa sürede bu organizasyonu yaparak sözümüzde durmanın mutluluğu içindeyim. Gençler bizim gözbebeğimiz,” dedi.


Eğitim ve öğretim yılı boyunca devam edecek çorba servisinin bir başka noktası da Görükle’de olacak. Gelecek haftadan itibaren Görükle’de de ücretsiz çorba servisi başlayacak.


Nilüfer Belediyesi kısa süre önce de öğrencilere yönelik çamaşırhaneyi hizmete sokmuştu. Öğrenciler ve ihtiyaç sahipleri çamaşırhaneden kimlik kayıtlarını yaptırdıktan sonra sadece deterjanlarını yanlarında getirerek kendilerine verilen jetonlarla ücretsiz olarak faydalanabiliyor.

  • Nilüfer Belediyesi’nden öğrenciye büyük destek
  • Nilüfer Belediyesi’nden öğrenciye büyük destek
  • Nilüfer Belediyesi’nden öğrenciye büyük destek
  • Nilüfer Belediyesi’nden öğrenciye büyük destek
  • Nilüfer Belediyesi’nden öğrenciye büyük destek

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016