Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer’den tiyatroya dev destek

08.08.2014 10:51
Google+ ile paylaş
Türkiye’de 15 yıldır sanatın en önemli destekçilerinden olan Nilüfer Belediyesi, hayata geçireceği Tiyatro için sezonluk sözleşmeli oyuncular işe alacak.

26 Ağustos’ta sona erecek başvurular için adayların konservatuvar ve üniversitelerin oyunculuk Bölümü mezunu olması şartı aranacak.

 

Sanata ve sanatçıya verdiği katkıyla Türkiye’de adından sıkça söz ettiren Nilüfer Belediyesi, günümüzde ağır darbeler alan Türk tiyatrosuna destek için önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Bugüne kadar 4’üncüsünü düzenlediği ve uluslararası boyuta taşıdığı Tiyatro Festivali ile yüzlerce değerli oyun ve oyuncuyu Bursalılar'la buluşturan Nilüfer Belediyesi, 2007 yılından bu yana Prodüksiyon Tiyatrosu çatısı altında birçok oyuna da ev sahipliği yaptı. Yönetmenliğini Mehmet Ergen’in yaptığı Aldatma, Kız Tavlama Sanatı, Matmazel Julie, Kubilay Tuncer’in Olağan Mucizeler ve Yiğit Sertdemir’in yönettiği Koleksiyoncu adlı oyunlarını Nilüfer ve İstanbul’daki sahnelere taşıyan Nilüfer Belediyesi, şimdi de kuracağı Nilüfer Belediyesi “Tiyatro’ yapısıyla sanata desteğini bir çıta daha yükseltiyor. Kurulacak tiyatro için dinamik ve yetenekli oyunculara kapı açan Nilüfer Belediyesi, Murat Karasu’nun yöneteceği “Ödemiyoruz Ödenmeyecek” ve Ümit Aydoğan’ın yöneteceği “Herkes (mi) Hırsız” oyunları için audition yaparak sezonluk sözleşmeli oyuncular alacak. 26 Ağustos’ta sona erecek başvurular için adayların konservatuvar ve Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümü mezunu olması şartı aranacak. Sınavlar ise 28-29 Ağustos tarihlerinde yapılacak.

 

Başvurular, (0224) 452 45 00 ve sebnemnural@nilufer.bel.tr adresine yapılabilecek.

  • Nilüfer’den tiyatroya dev destek
  • Nilüfer’den tiyatroya dev destek
  • Nilüfer’den tiyatroya dev destek
  • Nilüfer’den tiyatroya dev destek
  • Nilüfer’den tiyatroya dev destek

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016