Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Klasik müziğin ustalarından “romantik bir gece”

28.02.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Devlet Sanatçısı kemancı Ayla Erduran, ünlü Rus viyolonsel sanatçısı Alexander Rudin ve Devlet Sanatçısı Piyanist Ayşegül Sarıca, Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Sahnesi’nde klasik müzik hayranlarına unutulmaz anlar yaşattı.

Her biri kendi enstrümanlarında virtüoz olan dünyaca ünlü sanatçılar, Romantik Dönem bestecilerinin eserlerinden oluşan trio repertuvarının seçkin örneklere hayat verdi. Nilüfer Belediyesi, Nilüfer-Sanat Kış Sezonu'nun son konserinde Alman Besteciler J.Brahms, F. Mendelssohn ile Rus Besteci S.Rachmaninov’un eserlerine yer veren üçlü, bu özel konserle Nilüferliler'e uzun süre hafızalarda kalacak bir müzik ziyafeti sundu.

Klasik batı müziğinde 1820-1900 yıllarında etkili olan ve müzikte kalıpların yıkılıp, yerine daha özgür bir anlayışla ortaya çıkan bestelerin halk tarafından da kabul gördüğü romantik dönemin eserleri Nilüferlileri de etkiledi. Konser sonunda sanatçılar ayakta alkışlanırken, Avrupa ülkelerinden Nilüfer Belediyesi’nin davetlisi olarak Bursa’ya gelen Türk kökenli milletvekilleri de dinleyenler arasında yer aldı. Almanya’dan gelen konuklardan yönetmen Handan Öztürk tarafından da sanatçılara çiçek sunuldu.

  • Klasik müziğin ustalarından “romantik bir gece”
  • Klasik müziğin ustalarından “romantik bir gece”

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016