Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Korolar Boğaziçi’nde buluştu

08.09.2014 11:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Çoksesli Korosu, Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü öğrencileri tarafından düzenlenen KoroFest’te sahne alarak festivale damgasını vurdu.

Nilüfer Belediyesi tarafından kurularak dünyanın birçok ülkesinde başarılara imza atan Nilüfer Çoksesli Korosu, Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü öğrencileri tarafından düzenlenen Türkiye’nin ilk gençlik koro festivali KoroFest’te sahne aldı. Boğaziçi Üniversitesi, Üç Horan Ermeni Kilisesi ve St. Esprit Katedrali’nde gerçekleşen festivale Nilüfer Çoksesli Korosu’nun yanı sıra Polonya, Estonya, İran, Almanya, İsviçre ve Bulgaristan’dan gelen korolar da performanslarını sergiledi. 2-7 Eylül tarihleri arasında düzenlenen KoroFest’te çeşitli çalıştaylar, söyleşiler, atölyeler, seminerler, oyunlar ve akustik dinletiler yer aldı.

 

Zeynep Göknur Yıldız şefliğinde sahne alan Nilüfer Çoksesli Korosu, 5. Uluslararası Koro Festivali kapsamında Üç Horan Ermeni Kilisesi’nde verdikleri konserle tüm müzikseverlerin beğenisini topladı. Moldovalı sanatçı İvan Çelak tarafından yazılan Balad adlı eseri dünyada ilk kez KoroFest sahnesinde seslendiren Nilüfer Çoksesli Korosu katılımcılardan büyük alkış topladı.


Türkiye’nin ilk gençlik koro festivali olarak adlandırılan ve Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü tarafından düzenlenen KoroFest, koro müziğinin en seçkin şef ve korolarını 2009 yılından beri geleneksel olarak bir araya getiriyor. Bu yıl düzenlenen KoroFest 2014, sekiz ülkeden 450 katılımcıyla gerçekleştirildi.
  • Korolar Boğaziçi’nde buluştu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016