Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Kent Konseyi Uludağ’a sahip çıkıyor

26.03.2012 19:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kent Konseyi Uludağ Çalışma Grubu, Dünya Su Günü nedeniyle “Uludağ’daki Su Gaspını Durdurun” başlıklı basın açıklaması yaptı.

Uludağ Oteller Bölgesinde düzenlenen etkinlikte, Nilüfer Kent Konseyi Uludağ Çalışma Grubu Başkanı Emel Kılıç, Uludağ’daki su kaynaklarının önemine değinerek ekolojik sistemin korunması gerektiğini söyledi. Birleşmiş Milletler (BM) tarafından 22 Mart’ın Dünya Su Günü olarak ilan edildiğini anımsatan Kılıç, bu yılın temasının ise "içme suyu ve gıda güvenliği" olarak belirlendiğini ifade ederken “Dünya nüfusunun yaklaşık yedide biri, yani bir milyar kişinin içme suyu ihtiyacı kısmen karşılanamıyor. Her yıl 1,5 milyon çocuk kirli ve mikroplu suyla geçen hastalıklardan can veriyor” dedi. 

Bursa’nın su kaynakları açısından en zengin bölgelerden biri olduğunun altını çizen Emel Kılıç, “Son yıllarda siyasi iradenin hoyratça uyguladığı yanlış politikaların sonucu su kaynakları kirleniyor ve Uludağ’ımız da kuruyor. Son yirmi yıldır Uludağ’ın derelerini besleyen kaynak suları, borulara alınarak şehre indirilmekte ve suya bağlı yaşayan canlı türleri, bitki toplulukları ve dağın doğal dokusuna zarar verilmektedir,” derken son yıllarda yaşanan olumsuzlukları sıraladı. Kılıç, Nilüfer Kent Konseyi Uludağ Çalışma Grubu olarak Uludağ’a ve su kaynaklarına sahip çıkacaklarını vurguladı.

  • Nilüfer Kent Konseyi Uludağ’a sahip çıkıyor
  • Nilüfer Kent Konseyi Uludağ’a sahip çıkıyor
  • Nilüfer Kent Konseyi Uludağ’a sahip çıkıyor

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016