Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

CHP İl yönetiminden Bozbey’e ziyaret

03.02.2015 13:57
Google+ ile paylaş
Başkan Mustafa Bozbey’i ziyaret eden Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız, genel seçimlerde en az 7 milletvekili hedeflediklerini belirtti. Başkan Bozbey de başarıya ulaşmak için projelerin halka anlatılması gerekti.

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Zafer Yıldız, Yönetim Kurulu Üyeleri ile birlikte Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde ziyaret etti. Ziyaretin gündeminde yaklaşan genel seçim vardı. Kritik bir dönemde göreve geldiklerini belirten CHP Bursa İl Başkanı Zafer Yıldız, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimde partinin tüm kademeleriyle birlik ve beraberlik içerisinde çalışacaklarını kaydetti. Zafer Yıldız, “Gerçekten zorlu bir dönemde güzel bir göreve geldik. Sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Bundan sonraki süreçte bütün arkadaşlarımızla birlik beraberlik içerisinde olacağız. Bu alanda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bir seçim koordinasyon kurumu oluşturarak bütün Bursa’da sistemli bir seçim süreci yöneteceğiz. Sahadaki çalışan arkadaşlarımızla, sizler ve sizin gibi bizlere değer katan değerlerimizle birlikte kadınlarımızla, gençlerimizle projelerimizi anlatacağız. Bursa’da 5-6 milletvekili bizim için başarı değil, hedefimizi minimum 7’de tutuyoruz. Yerel seçimlerde, biraz daha gayret göstererek bunu yapabileceğimizi gördük. Bursa’da yüzde 28’lere karşılık gelen, yaklaşık beş yüz bin oyumuz var. Buraya eğer biraz daha katkı sağlayabilirsek, oy oranımızı altı yüz binlere çıkartabilirsek Türkiye’de iktidar olabiliriz zaten,” şeklinde konuştu.

 

“Daha iyi sonuçlara ulaşmak mümkün”

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de yeni göreve gelen CHP İl Başkanı Zafer Yıldız ve Yönetim Kurulu Üyelerine başarılar dileyerek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Başkan Bozbey zorlu bir süreçte görev almanın önemine vurgu yaparak, 7 Haziran 2015 tahinde yapılacak olan genel seçimlerde CHP’nin Bursa’da daha iyi sonuçlara ulaşabileceğini belirtti. Bozbey, “İyi bir plan yaparak, özellikle kadınlarımızın,  hem ilçelerde hem de merkezde tüm aileleri birkaç kez ziyaret ederek CHP’nin neler yapacağını, sosyal politikalarını ve sağlıkla ilgili politikalarını çok iyi anlatması gerekiyor. Eğer yerelde uyguladığımız projeler iyi bir şekilde anlatılır ve güven verilirse milletvekili sayısı 5’ten 7’ye, hatta 9’a ulaşır ve bu sonuçlarla da iktidar olmamak mümkün değil,” diye kaydetti.

 

“Bu potansiyeli değerlendirmeliyiz”

Bursa’nın mihenk taşı olduğunu söyleyen Başkan Bozbey, “Bursa farklı bir kenttir. Aslına bakarsanız işçinin, esnafın, iş adamlarının olduğu bir kenttir. Ekonomik anlamda da Türkiye’nin ikinci büyük kentidir. Bu anlamda sosyal demokrat partilerin hep önde olması gereken bir kent. Bursa’da inanılmaz bir işçi potansiyeli var, memur var, esnaf var, kırsalda çalışan köylü var. Baktığımız zaman sosyal demokrat partilere eğilimin fazla olması gereken bir yapı var. Bu yapıyı sosyal demokrat bir partiye kanalize etmek de hepimizin sorumluluğu,” dedi.
  • CHP İl yönetiminden Bozbey’e ziyaret
  • CHP İl yönetiminden Bozbey’e ziyaret
  • CHP İl yönetiminden Bozbey’e ziyaret
  • CHP İl yönetiminden Bozbey’e ziyaret

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016