Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bozbey muhtarlarla buluştu

05.04.2012 17:00
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, mahalle ve köy muhtarlarıyla bir araya gelerek, hem belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verdi hem de sıkıntıları dinledi.

Konak Olimpik Restorant’ta düzenlenen toplantıya Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, başkan yardımcıları, meclis üyeleri, daire müdürleri ve çok sayıda muhtar katıldı. Muhtarlara 2011 yılı çalışma raporu ve bu yıl yapılan hizmetler hakkında bilgi veren Başkan Bozbey, herkesin amacının Nilüfer’e hizmet olduğunu dile getirdi.

Nilüfer Belediyesi olarak her bölgeye eşit olarak hizmet verdiklerini ifade eden Başkan Bozbey, “Birçok yerde Özel İdare veya Büyükşehir Belediyesi’nin görevi olmasına rağmen Nilüfer Belediyesi olarak destek olmaya çalışıyoruz. Mahalle Komiteleri sizlerin işini kolaylaştıracak ve sizlerle bizim aramızda köprü olacak. Nilüfer’i birlikte planlayacağız ve birlikte hizmet üreteceğiz. Mahalle Komitelerini oluşturmadaki temel anlayışımız halkın mahallesine sahip çıkması ve duyarlı olmasıdır. Bu sistem bir süre sonra yerel yönetimler yasasına girecektir. Çünkü demokrasinin gelişmesi buralarda olacak,” dedi.

Nilüfer’in sürekli gelişen ve genişleyen kent olduğunu dile getiren Başkan Bozbey, “Yeni kurulan mahalleleri tekrar planlayarak ona göre hizmet vereceğiz. Mahalleleri planlarken nüfus yoğunluğunu dikkate alıyoruz. İlgili ekiplerimiz mahalle muhtarıyla iletişim halinde olmalı. Bu yıl hizmetleri yine adil şekilde yapacağız,” diye kaydetti.

Muhtarların sıkıntılarına da kulak veren Başkan Mustafa Bozbey, vatandaşlardan kiraladıkları veya satın aldıkları gayrimenkullerin durumu hakkında Nilüfer Belediyesi’nden bilgi almalarını da istedi.

  • Bozbey muhtarlarla buluştu
  • Bozbey muhtarlarla buluştu
  • Bozbey muhtarlarla buluştu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016