Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Yarasa Opereti sanatseverlerle buluştu

23.03.2015 13:41
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi, sahnelendiği ilk günden beri kapalı gişe oynayan Yarasa Opereti’ni Bursalılar ile buluşturdu. Ücretsiz olarak halkın izlenimine sunulan operet büyük beğeni topladı.

Nilüfer Belediyesi, Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası ve Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Opera Ana Sanat Dalı işbirliğiyle Yarasa isimli opereti sanatseverlerle buluşturdu. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Osmangazi Salonu’nda sahnelenen operete ilgi büyüktü.

Vals müziğin kralı olarak kabul edilen dünyaca ünlü Avusturalyalı besteci J. Strauss Jr. tarafından bestelenen 3 perdelik Yarasa Opereti, Nilüfer Belediyesi’nin kültür – sanat etkinlikleri çerçevesinde halkla buluşturduğu ilk operet oldu.

Müzik sanatında küçük çaplı opera anlamına gelen opereti yaklaşık bin 500 kişi ücretsiz olarak izleme şansı buldu. Hacettepe Üniversitesi’nin ilk defa Uludağ Üniversitesi Konservatuvarı Gençlik Senfoni Orkestrası ile yaptığı işbirliği ile sahneye konan operet izleyenlerden büyük alkış aldı. Opereti izleyenler arasında yer alan Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Nilgün Berk sanatçıları çiçek vererek kutladı.

  • Yarasa Opereti sanatseverlerle buluştu
  • Yarasa Opereti sanatseverlerle buluştu
  • Yarasa Opereti sanatseverlerle buluştu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016