Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Cezaevi çocukları için sahneye çıktılar

12.04.2015 11:05
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi ve Bursa Balat Lions Kulübü işbirliğiyle düzenlenen konserde Balcı&Başman Cello Duo, şarkılarını cezaevinde yaşamak zorunda kalan çocuklar için seslendirdi.

Nilüfer Belediyesi Uğur Mumcu Sahnesi anlamlı bir konsere daha ev sahipliği yaptı. Nilüfer Belediyesi ve Bursa Balat Lions Kulübü’nün ortaklaşa düzenlediği konserde, Bursa Cezaevi’nde doğan bebeklerin ve annelerinin ihtiyacı olan malzemelerin temini için Balcı&Başman Cello Duo sahne aldı. Bursa’daki ilk konserlerini cezaevi çocuklarına yararına 

veren Balcı&Başman Cello Duo konserine sanatsever yoğun ilgi gösterdi. Konsere Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Berna Hacer Bilici, Bursa Cezaevi Müdürü Sabri Karataş, Uluslararası Lions 118-K Yönetim Çevresi Genel Yönetmen Nejat Yahya ve Balat Lions Kulübü Başkanı Oral Özeken de katıldı.

Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası viyolonsel sanatçıları Burç Balcı ve Murat Başman’dan oluşan Balcı&Başman Cello Duo, Klasik Türk Müziği, Klasik Batı Müziği’nin yanı sıra pop ve rock eserleri birbirine harmanlayarak katılımcılara müzik ziyafeti sundu. Baslcı&Başman Cello Duo Sultan Abdülaziz’den Michael Jackson’a, Aşık Veysel’den Guns’n Roses’a çok sayıda ismin eserlerini büyük ustalıkla seslendirerek, sanatseverlere keyifli bir gece yaşattı. 

Gecenin sonunda Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Berna Hacer Bilici ve Balat Lions Kulübü Başkanı Oral Özeken sanatçılara, tüm izleyenler adına çiçek vererek teşekkür etti.
  • Cezaevi çocukları için sahneye çıktılar

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016