Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Marco Meloni gitarıyla büyüledi

19.04.2015 14:25
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi’nin Uludağ Üniversitesi işbirliğiyle düzenlediği Nilüfer Uluslararası Klasik Gitar Yarışması’nda sahne alan ünlü gitarist Marco Meloni hayranlarına harika bir gece yaşattı.

Bu yıl ilk kez düzenlenen Nilüfer Uluslararası Klasik Gitar Yarışması geniş katılımla devam ediyor. 29 ülkeden 92 yarışmacının yer aldığı Uluslararası Klasik Gitar Yarışması’nda gitarın ünlü isimleri de hayranları ile buluşuyor.

 

Aynı zamanda yarışmanın jüri üyesi de olan gitar virtüözü Marco Meloni Gölyazı Kültürevi’nde gitarıyla izleyicilerin karşısına çıktı. Avrupa Ortaçağ müziği araştırmaları ve yorumuyla, yaşayan en önemli ustalardan biri olan Marco Meloni’yi dilenmek isteyenler Gölyazı Kültürevi’ni doldurdu. Çok sayıda gitar tutkunun yer aldığı konserin ilk bölümünde yarışmacılardan 9 yaşındaki Ediz Hamiti ve 14 yaşında Özberk Miraç Sarıgül sahne aldı. İki yarışmacıdan sonra tekrar müzik tutkunlarının karşısına çıkan ünlü gitarist, 300 yıl öncesinin müziğiyle geleneksel müziğin, İtalyan ve İspanyol danslarının barok gitarla özgün yorumunu sundu.

 

Tarihi Gölyazı Kültürevi’ndeki konsere katılanlar, Marco Meloni’nin kullandığı 300 yıllık orijinal enstrümanı ‘vihuela’dan çıkan tınılarla muhteşem bir gece yaşadı.

  • Marco Meloni gitarıyla büyüledi
  • Marco Meloni gitarıyla büyüledi
  • Marco Meloni gitarıyla büyüledi
  • Marco Meloni gitarıyla büyüledi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016