Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Bisikletlilerden termik protestosu

04.05.2015 10:04
Google+ ile paylaş
Nilüfer Kent Konseyi ve ‘DOSAB Termik Santrale Hayır Platformu’ iş birliğiyle basın açıklaması yapan bir grup bisikletçi, Bursa’da yapılması planlanan termik santrali protesto etti.

Nilüfer Kent Konseyi Bisikletlileri ve Uludağ Bisiklet Grubu üyeleri, Cumhuriyet Mahallesi Gazi Pazar Alanı’ndan hareket ederek, Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’ndeki DOSAB Bölge Müdürlüğü önüne hareket etti. Yüze yakın bisikletli burada basın açıklaması yaparak Bursa’da yapılması planlanan termik santrale ‘hayır’ dedi. Çeşitli sloganlar ve ellerindeki dövizlerle tepkilerini dile getiren bisikletçiler, temiz çevre için haykırdı.

 

Grup adına açıklama yapan Ercan Akbaba, “Termik santralin etkilerinin neler olduğunu kamuoyunda çok net şekilde duyuyoruz. Santralin kurulması bölgedeki hâkim rüzgârların şehre doğru esmesi, Bursa’yı nefes alınamaz hale getirecektir. Yeşil Bursa’nın üzerine kara dumanlar çökecek, bitki örtüsü hızla yok olacaktır. Bizler bisiklet kullanımını hızla yayarak hem sağlık açısından hem de çevreci olmasından dolayı çevremize fayda sağlarken, bu santral tüm uğraşlarımızı yok edecektir. Biz doğanın savunucuları bisikletliler termik santral istemiyoruz” diye konuştu.

 

Açıklama sonrası Nilüfer Kent Konseyi Başkanı Şazi Çavuşoğlu ve Nilüfer Kent Konseyi Genel Sekreteri Elvan Atay’ın da aralarında bulunduğu grup sloganlar atarak olaysız şekilde dağıldı.

  • Bisikletlilerden termik protestosu
  • Bisikletlilerden termik protestosu
  • Bisikletlilerden termik protestosu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016