Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu

06.05.2015 15:53
Google+ ile paylaş
Nilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri, yüzme ve kızlar futbol müsabakalarında dereceye girenler ödüllendirildi.

Nilüfer 14. Uluslararası Spor Şenlikleri kapsamında gerçekleştirilen yüzme ve kızlar futbol müsabakaları nefesleri kesti.

 

Nilüfer Belediyesi Üçevler Spor Tesisleri’nde Yıldız Kızlar ve Genç Kızlar kategorilerinde gerçekleşen futbol turnuvasında heyecanlı karşılaşmaların sonunda kazanan takımlar belli oldu. 14 okulun katıldığı turnuvanın Genç Kızlar kategorisinde Ali Karasu Anadolu Lisesi, rakiplerini eleyerek şampiyon oldu. Barış Anadolu Lisesi ikinci olurken, Nur-Hayati Kurtcan MTAL üçüncü, Birey Anadolu Lisesi de dördüncü sırada yer aldı.

 

Yıldız Kızlar kategorisinde de Işıktepe Rüveyde Dörtçelik Ortaokulu birinciliği göğüslerken, Özel İlkbahar Ortaokulu ikinci, Eyüp Gürsoy Ortaokulu üçüncü, Fethiye Ortaokulu da dördüncü oldu. Dereceye giren okullara kupa ve madalyalarını Nilüfer Belediyesi Meclis Üyesi Atakan Çorbacı, Şenlik Koordinatörü Melahat Atlı ve okulların beden eğitimi öğretmenleri verdi.

 

Yüzme branşına büyük ilgi

Yoğun katılımın olduğu yüzme branşında farklı yaş gruplarında Konak Olimpik Yüzme Havuzu Tesisleri’nde gerçekleştirilen ‘‘Kızlar 50 metre Kelebek’’, ‘‘Erkekler 50 metre Kelebek’’, ‘‘Erkekler 50 metre Sırtüstü Yüzme’’de kazananlar belli oldu.

 

13-14 yaş Kızlar 50 metre kelebekte Sanem Serttürk 33.47’lik derecesiyle birincilik kürsüsüne çıkarken, Begüm Tenk ikinci, Duru Buse Aras üçüncü, Ezgü Mühürcü dördüncü oldu.

 

11-12 yaş Kızlar 50 metre kelebekte Ayşe Behice Önelge 36,38’lik derecesiyle birinci oldu. Esra Hacızade ikinci, Ceren Vurucu üçüncü, Ceren Akçay da dördüncü oldu.

13-14 yaş Erkekler 50 metre kelebekte Batuhan Güneş 30,58’lik derecesiyle birinci, Yamaç Kök ikinci, Doruk Barışoğlu üçüncü, Arda Sandıkçı dördüncü olmaya hak kazandı.

 

11-12 yaş Erkekler 50 metre kelebekte Batuhan Sülün 34,38’lik derecesiyle birinci, Mert Taha Ersayın ikinci, Cihan Yetişkin üçüncü, Talha Hasan Ünal dördüncü oldu.

Erkekler 11-12 yaş 50 metre sırtüstü yüzmede Batuhan Sülün 34,34’lük derecesiyle birinci, Doruk Şengül ikinci, Efe Acar üçüncü, Emre Ahmet Güçer de dördüncü oldu.

13-14 yaş 50 metre sırtüstü yüzmede Bora Altınok 31,87’lik derecesiyle birinci, Kaan Güney ikinci, Kerem Çarban üçüncü, Melih Kaya da dördüncü oldu.

 

Nilüfer Belediyespor Başkanı Ali Karamık, dereceye giren sporcuları kutlayarak kupa ve madalyalarını verdi.

  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu
  • Futbol ve yüzmede kupalar sahiplerini buldu

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016