Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Başkan Bozbey’den yerel yönetim dersi

12.05.2015 16:22
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, öğrencilere yerel yönetimlerin görev ve sorumluluklarını anlattı.

Koç İlköğretim Okulu ve Abdurrahman Vardar İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri derslerinde işledikleri “Yerel Yönetimler” konusunu yerinde öğrenmek için Nilüfer Belediyesi Halk Evi’ne gelerek Başkan Mustafa Bozbey’i dinlediler.

 

Başkan Bozbey basın toplantı odasında biraraya geldiği öğrencilere hazırlanan sunumla yerel yönetimlerin işleyişlerini, görev ve sorumluluklarını anlattı. Nilüfer Belediyesi’nin tüm hizmetlerini ‘önce insan’ ilkesiyle gerçekleştirdiğini anlatan Bozbey, çocukların trafik, ulaşım, nükleer santral gibi birçok konuda merak ettiği sorulara da yanıt verdi.

 

Nilüfer Belediyesi olarak çevre ve yenilenebilir enerji konularında hassas bir kurum olduklarını ifade eden Başkan Bozbey, “Bizim önceliğimiz insandır. İnsan odaklı çalışmalarımızla Nilüfer halkının gülümsemesi en büyük hedeflerimizden birisidir. En fazla göç alan ilçe olarak sorumluluklarımız her geçen gün artıyor. İyi planlama ile sıkıntıların üstesinden gelmeye çalışıyoruz” dedi.

 

Yerel yönetimlerin tanımı, şekilleri, belediyelerin yapısı ve görevleri hakkında da konuşan Bozbey, öğrencilerle Nilüfer Belediyesi Halkevi Özgürlük Kapısı önünde de hatıra fotoğrafı çektirdi.

  • Başkan Bozbey’den yerel yönetim dersi
  • Başkan Bozbey’den yerel yönetim dersi
  • Başkan Bozbey’den yerel yönetim dersi
  • Başkan Bozbey’den yerel yönetim dersi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016