Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

Nilüfer Belediyesi personeline işaret dili eğitimi

18.05.2015 14:59
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediyesi personeline, işitme engelli vatandaşlarla daha rahat iletişim kurabilmeleri için işaret dili eğitimi verildi.

Nilüfer Belediyesi Halk Evi’nde tüm yurttaşların hizmeti kolaylıkla alabilmesi için her geçen gün çalışmalara yenileri ekleniyor.

Nilüfer Belediyesi, işitme engelli vatandaşların belediye hizmetlerinden daha çok yararlanmaları, mükemmel hizmet kalitesi ve sosyal sorumluluk alanında fark yaratmak adına personele işaret dili eğitimleri vermeye başladı.

 

Özellikle vatandaşla daha çok birebir iletişim içinde olan Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, Kütüphane Müdürlüğü, İmar Müdürlüğü, Sağlık İşleri ve Zabıta Müdürlüğü’nden toplam 18 personel, Ebru Yeşilkaya’dan işaret dili eğitimi aldı.

 

Eğitimler ‘İşaret dilinin genel özellikleri’ ‘işaret ve beden dili ilişkisi’ ile ‘iletişim ve günlük konuşma dili’ konu başlıkları altında gerçekleştirildi. Eğitimde belediye personelinin işitme engelli yurttaşlarla temel düzeyde iletişim kurmalarını sağlayacak seviyeye ulaşmaları hedeflendi. 18 Mart-15 Mayıs tarihleri arasında toplam 120 saat süren eğitimlere katılan personel işitme engelli yurttaşların belediyedeki işlerini kolaylaştıracak. Nilüfer Belediyesi’nin işaret dili ile ilgili eğitimleri diğer birimlerde de devam edecek.

  • Nilüfer Belediyesi personeline işaret dili eğitimi
  • Nilüfer Belediyesi personeline işaret dili eğitimi
  • Nilüfer Belediyesi personeline işaret dili eğitimi
  • Nilüfer Belediyesi personeline işaret dili eğitimi

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016