Nilufer Belediyesi Telefonu 444 1603

“Avrupa ile ortağız ama Türkiye kardeşimiz”

22.06.2015 17:28
Google+ ile paylaş
Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eşi Seden Bozbey, başkan yardımcıları, belediye meclis üyeleri, müdürler ve danışmanlarıyla birlikte Balkanlar’a düzenlenen teknik gezi çerçevesinde Selanik Belediyesi ile Veria Belediyesi’ni ziyaret etti.

Sıcak bir karşılamanın gerçekleştiği ziyaretlere Selanik Belediye Başkanı Yiannis Boutaris “Yunanistan Avrupa ile ortak ama Türkiye ile kardeş” sözü damgasını vurdu.

 

Selanik denildiğinde akla Türk milletinin kurtarıcısı Atatürk’ün geldiğini anımsatan Boutaris, “Atatürk’ü biz çok sahipleniyoruz ve onu, önce Selanikli olarak kabul ediyoruz” dediğinde Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de duygu yüklü anlar yaşadı.

 

Baklavanın, lokumun ve kahvenin vatanı olarak Türkiye’yi gördüklerini söyleyen Selanik Belediye Başkanı, kendisinin de bu ürünleri özel olarak Türkiye’den getirtmeyi tercih ettiğini açıkladı.

 

Bir kez Bursa’ya geldiğini ve çok beğendiğini belirten Selanik Belediye Başkanı, Nilüfer Belediyesi’yle ilişkileri geliştirmek arzusunda olduklarını ifade ederek yakın zamanda Bursa’yı yeniden ziyaret edeceğini söyledi.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’i Avrupa kültürüne sahip, çok farklı bir insan olarak tanımlayan Boutaris, belediye hizmetleri konusunda Bozbey’in çalışmalarını incelemek istediklerinin de altını çizdi.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey de nezâket ve sıcaklıkla kendilerini kabul ettikleri için teşekkür etti. Her zaman devrim ve ilkelerini takip ettikleri Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğum yeri olan Selanik’le ilişkileri geliştirmenin kendileri için büyük mutluluk olacağını belirten Bozbey, “En kısa zamanda sizi Nilüfer’de ağırlamak, çalışmalarımızı sizlerle paylaşmak isteriz. Umarım Selanik-Nilüfer ilişkileri, bundan böyle çok daha yakın, çok daha sıcak bir şekilde devam eder” dedi.

 

Başkan Bozbey, ziyaretin ardından Selanik Belediye Başkanı’na, 29 Ekim 2013’te 5990 kişiyle gerçekleştirilen ve Atatürk’ün portresinin oluşturulduğu “Duruyoruz” etkinliğinin tablosunu hediye etti.

 

PAYLAŞIMLARIMIZI ARTIRACAĞIZ

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, eşi Seden Bozbey, Başkan Yardımcıları Adil Kayaoğlu, Ahmet Çakıcı, Nazlı Yazgan, Yalçın Işıkyıldız ve Özel Kalem Müdürü Pınar Yeşilçiçek’le birlikte daha sonra kardeş şehir sürecinde “işbirliği” aşamasında oldukları Veria Belediyesi’ni de ziyaret etti. Veria Belediye Başkanı Vorgiazidis Konstantinos, konuklarına “Büyük geçim kaynağı şeftali olan ve dünya piyasasında bu ürünle önde yer bulan Veria’da her zaman sizler için kapımız açık, burası evinizdir. Kısa süreli ziyaret için değil, uzun süreli kalmak için sizleri bekliyoruz” dedi.

 

Nilüfer Belediye Başkanı Bozbey de Kostantinos’a, “Veria Bursa’ya çok benziyor. Kendimize buraları çok yakın bulduk. Kardeş şehir olma yolundaki ilişkilerimizi sizinle işbirliği temelinde devam ettirirken, paylaşımlarımızı daha da artırmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” dedi. Görüşme sonrasında Veria Belediye Başkanı Konstantinos’a Bizim Ev Engelliler Sosyal Yaşam Destek Merkezi’nde yapılan ebru tabloyu hediye ederken kendisine de Veria şeftalisinden yapılan ürünler armağan edildi.

  • “Avrupa ile ortağız ama Türkiye kardeşimiz”
  • “Avrupa ile ortağız ama Türkiye kardeşimiz”
  • “Avrupa ile ortağız ama Türkiye kardeşimiz”
  • “Avrupa ile ortağız ama Türkiye kardeşimiz”
  • “Avrupa ile ortağız ama Türkiye kardeşimiz”

Popüler Haberler

Kültür ve Sanat Kenti
Sokağın Aynası Orhan Kemal Sempozyumu yazar ve sanatçıları buluşturacak
28.11.2017
Kültür ve Sanat Kenti
Doğada bulduğu objeleri sanat eserine çevirdi
30.11.2017
Nilüfer Belediyespor
Nilüfer Belediyespor’a bisiklette iki madalya
18.05.2016